ادای دین پژو به سدان‌ها با پژو ۲۰۶ صندوقدار

0
1907

ادای دین پژو به سدان‌ها با پژو ۲۰۶ صندوق‌دار


خانواده پژو ۲۰۶ خودروهایی شیک با فرمان‌پذیری مناسب (هدایت بهتر خودرو در عبور از پیچ‌ها و موانع مختلف) هستند که در بازار ایران به خوبی جا افتاده‌اند. ریشه پژو ۲۰۶ صندوق‌دار را باید در پژو ۲۰۶ هاچ‌بک جست‌وجو کرد زیرا این خودرو محصول پنجم از این خانواده محسوب می‌شود. در واقع می‌توان گفت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار یک خودروی مدل سدان برای خانواده‌‌هایی است که حس می‌کنند کمبود جا و ظرفیت ۲۰۶ بدون صندوق کمی اذیت‌شان می‌کند.

بازطراحی به سبک ایرانی
این خودرو، با طراحی پژوی برزیل در قسمت عقب، فضای مناسبی را برای استفاده‌کنندگان خود فراهم آورده است. سیستم تعلیق عقب این خودرو نیز بازطراحی و بازمهندسی شده است تا امنیت و آرامش بیش‌تری را برای سرنشینان به‌وجود آورد.

نزدیک به تیپ پنج
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار، صندوق عقب بزرگی دارد و قابلیت تاشدن صندلی‌های عقب آن هم، باعث شده فضای قابل توجه‌ای به صندوق عقب خودرو اضافه شود. این خودرو شرایطی را فراهم کرده که با چند حرکت ساده مثل تاکردن بخش نشیمن، کشیدن صندلی‌های عقب به سمت جلو و فشار دادن ضامن، امکان دسترسی به فضای بزرگ‌تری در بخش صندوق عقب برای سرنشینان به‌وجود آید. این خودرو در حال حاضر با دو موتور بنزینی ۴ سیلندر و ظرفیت‌های ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی در بازار وجود دارد. تولید این مدل از سال ۱۳۸۶ آغاز و تا سال ۱۳۹۳ در ۸ تیپ مختلف تولید می‌شد، اما از سال ۹۳ به بعد تولید این اتومبیل فقط در تیپ v8 که فول‌ترین تیپ هم به حساب می‌آید ادامه یافت. تیپ v8 از همان پیشرانه ۲۰۶ تیپ ۵ استفاده می‌کند که جزو تیپ‌های پرقدرت ۲۰۶ محسوب می‌شود.

روی خوش ایرانی‌ها به پژو ۲۰۶ صندوق‌دار
پژو ۲۰۶ یک تجربه موفق برای ایران خودرو بود. آن‌ها که موفقیت پژو ۲۰۶ را به چشم دیده بودند، تصمیم گرفتند نسخه سدان و خانوادگی آن را هم عرضه کنند. در کل خودروهای سدان در ایران بازار خوبی دارند، استقبال از پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز به همین دلیل است. شکل و شمایل زیبای پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و جادار بودنش، باعث شده این خودرو مورد استقبال خانواده‌ها قرار گیرد. تعداد بالای این خودروها در خیابان‌های تهران و سایر شهرها، نشان می‌دهد این خودرو در بین مردم طرف‌دار دارد.

مزیت سرنوشت‌ساز‌
یکی از مهم‌ترین علت‌هایی که پژو ۲۰۶ صندوق‌دار را به خودرویی محبوب از نگاه مردم تبدیل کرده، تولید قطعه‌های آن در داخل کشور، دسترسی آسان و تعدد نمایندگی‌های ایران خودرو است و این امر باعث شده افراد برای خرید خودرویی با شتاب مناسب، راحت و با خدمات پس از فروش خوب، به پژو ۲۰۶ روی آورند.

ارزیابی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار در بازار ایران
برای ارزیابی و اتخاذ تصمیم مناسب درباره خرید پژو ۲۰۶ صندوق‌دار بهترین راه مراجعه به فهرست پرفروش‌ترین خودروهای ایرانی در سال گذشته است. بر اساس این فهرست، بعد از خودروهای پراید و تیبا، پژو ۲۰۶ هاچ‌بک و اس‌دی، با ۱۷۴ هزار دستگاه تیراژ جزو پرفروش‌ترین خودروهای تولید داخل هستند که امسال هم ۱۰‌ درصد افزایش تیراژ به نسبت سال گذشته داشته است. این آمار حاکی از این است که این خودرو توانسته رضایت مردم را جلب کند و با افزایش تقاضا روبه‌رو شود.

بازار خوب کارکرده‌ها
جدای از محاسن و مزایایی که ذکر شد، بازار فروش پژو ۲۰۶ یکی دیگر از مواردی است که خیال خریداران این خودرو را برای فروش هر لحظه آن آسوده می‌کند. بیراه نیست اگر بگوییم بیش‌ترین دغدغه افراد در زمان خرید یک خودرو، فروش راحت و به ‌قیمت آن است. در حقیقت خریداران مدل‌های مختلف خودرو سعی دارند خودرویی را خریداری کنند که چند سال بعد بتوانند آن را در شرایط مناسبی بفروشند و خودرویی بهتر تهیه کنند. بر همین اساس بازار خوب خرید و فروش خودروهای کارکرده پژو ۲۰۶ صندوق‌دار، نشانه‌ مطلوب بودن انتخاب این مدل خودرو برای خرید است.

پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و مشتریانی از همه طبقات اجتماعی
نکته جالبی که درباره پژو ۲۰۶ وجود دارد، این است ‌که این خودرو از سوی افراد با طبقات اقتصادی متفاوت مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع پژو ۲۰۶ صندوق‌دار علاوه بر این‌که مورد استقبال افراد با درآمد متوسط است، معمولاً با سلیقه اقشار متوسط رو به بالای جامعه هم مطابقت دارد و این شاخصه مثبتی‌ست که شاید در خودروی‌هایی با این میانگین قیمت، کم‌تر وجود داشته باشد.

روی موج افزایش قیمت
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار تا چند ماه قبل از گران‌ شدن خودروها با قیمت مناسبی خرید و فروش می‌شد اما طی چند ماه گذشته این مدل خودرو همچون دیگر خودروها در شیب تند افزایش قیمت‌ قرار گرفته است. این روزها پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V8 در کارخانه (تا تاریخ نهم شهریور ۹۷) به قیمت نزدیک ۴۳ میلیون تومان، در بازار آزاد به قیمت ۷۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.


همچنین در مطالب زیر می‌توانید
با مشخصات فنی پژو ۲۰۶ صندوقدار آشنا شوید
درباره تجربه رانندگی با پژو ۲۰۶ صندوقدار بیشتر بدانید
و پژو ۲۰۶ صندوقدار را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید