این خودروی پهن‌پیکر

0

سخت بتوان درباره تجربه رانندگی با بیسو T5 نوشت. به‌طور رسمی، این کراس‌اُور در سال ۲۰۱۷ میلادی رونمایی شده است و می‌توان گفت که مدت حضورش در خیابان‌ها و جاده‌ها آنچنان کوتاه بوده که کمتر کسی تاکنون بخت این را داشته تا به‌طور جدی رانندگی با بیسو T5 را تجربه کند. این موضوع هم صرفاً به ایران مربوط نمی‌شود، بلکه ایران اتفاقاً یکی از نخستین اهداف بازاریابی ابتدایی این کراس‌اُور است. درنتیجه به‌نظر می‌رسد که اگر قرار باشد درباره تجربه رانندگی با این خودرو صحبت کنیم، به انتظار بنشینیم تا اولین مدل‌های آن عرضه شوند و سپس براساس تجربه رانندگی با این مدل‌ها به‌شکلی جدی از تجربه رانندگی با بیسو T5 بگوییم. بااین‌حال براساس اطلاعات فنی نسبتاً کاملی که از این خودرو وجود دارد، می‌توان نقاط ضعف و قدرتش را کم‌و‌بیش برشمرد. در اینجا تعدادی از این ویژگی‌های مثبت و منفی را برمی‌شمریم.

ویژگی‌های مثبت:

 • طراحی زیبا یکی از نقاط قوت این کراس‌اُور پهن‌پیکر است. این نکته را می‌توان براساس عکس‌هایی شهادت داد که در زمان رونمایی خودرو در تهران منتشر شده‌اند و نشان می‌دهند که بیسو T5 دارای چراغ‌هایی بزرگ و سپر اسپورت است که جلوه‌ای زیبا به این خودرو داده است.
 • اتاق جادار از دیگر ویژگی‌های مثبت این خودروی پهن‌پیکر است. بیسو T5 می‌تواند تا هفت سرنشین را سوار کند که برای خانواده‌های پرجمعیت یا مسافرت یک گزینه مناسب به‌نظر می‌رسد و می‌تواند مشتریانش را جلب کند. بیسو علاوه‌بر امکانات معمول نظیر صفحه نمایش لمسی، صندلی برقی، گرم‌کن صندلی، ترمز دستی برقی، اتو هلد و… به موادی خاص نظیر دوربین ضبط وقایع، هشدار خروج از خط و دوربین ۳۶۰ درجه نیز مجهز شده است.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های رفاهی این خودرو باز شدن رکاب خودرو در هنگام باز شدن در و سپس جمع شدن آن در زیر خودرو پس از بسته شدن در است. این امکان علاوه‌بر اینکه دسترسی به کابین خودرو را بسیار راحت کرده، باعث می‌شود که رکاب خودرو در ناهمواری‌ها با سطح زمین برخورد نکند.
 •  قیمت مناسب با وجود سقوط ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی هم‌چنان از نکات مثبت این خودرو محسوب می‌شود. بااینکه هنوز قیمت رسمی این خودرو اعلام نشده، ولی برآورد می‌شود که این خودرو قیمتی زیر ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشد.

ویژگی‌های منفی:

 • پیشرانه ۱.۵ لیتری بیسو از قدرت و گشتاور مناسبی برخوردار است اما به واسطه بدنه بزرگ و وزن زیاد بعید است که قدرت پیشرانه این خودرو بتواند در سراشیبی‌ها عملکرد قابل‌دفاعی از خود نشان دهد.
 • پیشرانه ۱.۵ لیتری بیسو T5 از قدرت و گشتاوری مناسبی برخوردار است اما بدنه بزرگ و به تناسب آن وزن زیاد باعث شده که این میزان قدرت برای این کراس اوور نسبتا بزرگ چندان کافی به نظر نرسد. 
 • اندازه بزرگ این خودرو، به‌خصوص در شهر، نقطه‌ضعفی برای بیسو T5 محسوب می‌شود. از طرف دیگر، همین موضوع به‌معنی هزینه بالای نگهداری و مصرف نسبتاً بالای بنزین برای بیسو T5 است.
 • ارتفاع کم شاسی این خودرو از یک طرف باعث می‌شود که سرنشینان حس سواری با یک شاسی‌بلند را تجربه نکنند و از سوی دیگر برای کاربردهای آفرود یک نقطه‌ضعف محسوب می‌شود که نمی‌‌توان به‌راحتی از کنارش گذشت.


  بیشتر بخوانید:

  معرفی بیسو تی ۵ و بررسی بازار ایران
  مقایسه بیسو تی ۵ با خودروهای هم‌رده
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.