آکورا اس؛ بازگشته از گور

یکی دیگر از اسطوره‌‌های خودرو ژاپن زنده شد

0
169
آکورا tlx سری s
نمای روبه‌روی آکورا تی ال ایکس تیپ اس

مرگ همیشه پایان راه نیست؛ مخصوصا وقتی حرف از آکورا و سری به‌یاد ماندنی تایپ اس باشد. هوندا مالک این برند شب گذشته در میان فلش عکاسان خبری از مفهومی تازه خود رونمایی کرد که به نوعی نسل جدید آکورا TLX تایپ اس به شمار می‌رود. این یعنی پس از حدود ۱۷ سال، دوباره خودروهای آکورا و به طور خاص سری  TLX با مدل تایپ اس روانه بازار خواهند شد. این خودروی چهار در مفهومی که در فستیوال خودرویی مونتری رونمایی شده، آکورا را یک قدم به احیای زیربرند اسپورت و عملکردی تایپ اس نزدیک می‌کند.

نگاهی به ظاهر خودرو

در بررسی TLX تایپ اس تازه می‌توان طراحی تهاجمی‌تر و اسپورت‌تر این محصول نسبت به سایر تولیدات  آکورا مخصوصا در مقایسه با پیکربندی خطوط بدنه انواعNSX و RDX دید. به لطف وجود ورودی‌های هوای بزرگ در طراحی پوزه، تایپ اس چهره تهاجمی و اسپورتی به خود گرفته است. وجود کاپوت بلند و صندوق کوتاه، بیانگر زبان طراحی کلاسیک اسپورت این برند است. شیب سقف و کوتاه بودن طول صندوق، استایلی کوپه مانند به این خودرو بخشیده‌ اما همچنان باید این خودرو را جزو سدان‌ها دسته‌بندی کرد. استفاده از قطعات فیبر کربن حرارت دیده در ساخت بدنه، ضمن جذاب‌تر کردن چهره آکورا تایپ اس باعث شده تا مقاومت و ایمنی آن نسبت به قبل افزایش یابد. چراکه مقاومت الیاف کربن حرارت دیده نسبت به فیبرکربن عادی به مراتب بیشتر است.

آکورا تی ال ایکس
نمای جانبی آکورا تی ال ایکس سری اس

در طراحی این خودرو المان‌هایی مانند  LEDهای چهارگانه در هرکدام از چراغ‌های جلو، چراغ روشنایی در روز با لبه تیز و گرافیک خاص و جلوپنجره پنج ضلعی جدیدی دیده می‌شوند که آکورا ادعا کرده این ترکیب را در محصولات آینده خود هم اعمال خواهد کرد.

آکورا اس به زودی به بازار می‌آید

آکورا تا این لحظه هیچ مطلبی را در خصوص مشخصات فنی این خودرو بیان نکرده‌ اما مشخص است که این خودرو به رینگ‌های ۲۱ اینچی با ترمزهای برمبو با کالیپرهای چهار پیستونه تجهیز شده است. در سال 2018 آکورا بیان کرده بود که زیر برند تایپ اس این کمپانی به زودی محصولات خود را با یک پیشرانه شش سیلندر توربوشارژ جدید و سیستم توزیع هوشمند گشتاور و سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک راهی بازار خواهد کرد. طی دو سال آینده قرار است که دو محصول از زیر برند تایپ اس آکورا راهی نمایندگی‌های فروش این برند شوند که قطعا یکی از آنها یک نسخه ارتقا یافته از دومین نسل TLX بوده که باید شباهت زیادی به این خودرو مفهومی رونمایی شده در پبل بیچ داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید