با کدام خودروهای زیر ۲۰۰ میلیون تومان به سفر برویم؟

0
358

سؤال اولی که در این مورد مطرح می‌شود، این است که چه معیارهایی باید برای تعیین این‌که خودرویی مناسب سفر هست یا نه را مدنظر داشته باشیم. با توجه به این‌که ما غالباً از قشر متوسط صحبت می‌کنیم، طبیعی است که اولین معیار ما باید قیمت مناسب، با توجه به شرایط امروز بازار ایران، باشد.
به نظر می‌رسد بازه قیمتی خودروهای زیر ۲۰۰ میلیون تومان، چه در نسخه‌های صفر و چه در نسخه‌های کارکرده به این‌منظور کاملاً مناسب باشد.
مورد بعدی، حداقل کیفیت مورد نیاز در سامانه فنی و کارکرد فنی آن است. کارکرد پیشرانه خودرو باید حداقلی از کیفیت را داشته باشد تا در میانه راه، شما را معطل نگذارد. بخشی از خانواده‌ها بدون توجه به این نکته،‌ راهی سفر شده و گاهی تا ۲۴ ساعت درگیر پیدا کردن یک قطعه می‌شوند و تجربه خوشایند سفر را از دست می‌دهند.

سایر معیارهای مورد نظر
معیارهای بعدی ما شامل موارد زیر است:
– کیفیت فنی
– جادار بودن خودرو
– ارگونومیک بودن صندلی‌های جلو و عقب
– مصرف سوخت پایین
– ظرفیت صندوق عقب
– داشتن امنیت و محکم بودن چهارچوب و کابین
– داشتن باربند فابریک

البته مواردی دیگری را نیز می‌شود لیست کرد، اما به نظر می‌رسد اگر امتیازات موارد ذکر شده در این مورد معقول و مقبول باشد، پس لاجرم خودروی ما می‌تواند به این منظور مناسب ارزیابی شود. به این منظور، باید غالب خودروهای سفری را از کلاس کراس‌اوور، سدان، استیشن و تا حدودی شاسی‌بلند بدانیم؛ و البته با قیمت‌هایی زیر ۲۰۰ میلیون تومان.

پس اگر قصد دارید خودرویی بخرید که با آن در سفرها راحتی را تجربه کنید اما بودجه‌تان محدود است حتما این موارد را مدنظر داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید