بیابان‌گردان قدیمی

مقایسه لندرور رنجرور (land rover range rover) با خودروهای هم‌رده

0
1011

یافتن خودرویی که با توجه به عنصر زمان، رقیبی برای لندرور رنجرور باشد انصافاً کار ساده‌ای نیست. شاید بتوان با اندکی احتیاط نیسان پاترول و جیپ آهو را رقیبی برای این خودروی انگلیسی دانست. نیسان پاترول یک آف‌رود محبوب ژاپنی است و واگونیر یا همان جیپ آهو هیولای آهنی آمریکایی است. این دو خودرو، که همچنان در صدر آف‌رودهای قدیمی هستند، تابه‌حال توانسته‌اند در بازار محبوبیت خود را حفظ کنند.

مقایسه با جیپ واگونیر
واگونیر یا همان جیپ آهو درواقع از آف‌رودهای محبوب ایرانیان است. این غول آهنی آمریکایی با موتور ۳۸۰۰ سی‌سی و ۶ سیلندرش درواقع یک هیولای آف‌رود است که می‌توان آن را به‌عنوان رقیبی برای لندرور رنجرور محسوب کرد. در طراحی داخلی این خودرو از متریال چوب استفاده شده و مبلمان چرمی آن احساس راحتی به راننده‌اش القا می‌کند. جیپ آهو را به‌عنوان یکی از آف‌رودهای زیبا و محبوب می‌شناسند که فنرهای لول آن و قدرت قابل‌قبول این موتور ۶ سیلندری مسیرهای سنگلاخی و تپه‌های صعب‌العبور را درمی‌نوردد، اما در مقایسه با لندرور رنجرور، که ۳۶۰۰ سی‌سی محسوب می‌شود، جیپ آهو نمی‌تواند چندان عرض‌اندام کند. جیپ آهو بدنه‌اش از آهن ساخته شده و بسیار سنگین است. این نقص بزرگ باعث شده لندرور رنجرور در تست‌های جاده‌ای و بیابانی به‌لحاظ سرعت جیپ آهو را پشت‌سر بگذارد. علاوه بر این، جیپ آهو علی‌رغم محبوبیتش نمی‌تواند در طراحی ظاهری نیز با لندرور رنجرور رقابت کند. حتی آمارهای جهانی نشان می‌دهد که با ورود لندرور رنجرور به بازار خودروهای آفرود، به‌شدت از محبوبیت جیپ آهو در دهه ۱۹۷۰ کاسته شد.

مقایسه با نیسان پاترول
نیسان پاترول از آن شاسی‌بلندهایی است که با موتوری با حجم ۴۰۰۰ سی‌سی توانسته تابه‌حال نظر آف‌رودسواران را به خود جلب کند. وقتی پشت فرمان پاترول نشسته‌اید، دیگر نباید نگران مسیرهای سخت و دشوار باشید. به‌لحاظ زمانی، پاترول حدود ۲۰ سال بعد از لندرور رنجرور پا به عرصه وجود گذاشت. به همین خاطر سیستم‌های رفاهی و فنی جدیدی در این خودرو به‌کار گرفته شده، مانند سیستم هیدرولیک فرمان در برخی مدل‌ها، کولر و صندلی‌های تاشو و راحت. اما این خودروی محبوب در مقایسه با لندرور رنجرور دارای میل‌لنگ ضعیف‌تری است. جعبه‌دنده پاترول به‌هیچ‌عنوان با لندرور رنجرور قابل‌مقایسه نیست و عملکرد ضعیفی نسبت به این خودروی قدیمی‌تر دارد. ضعف بزرگ پاترول در مقایسه با لندرور رنجرور اتاق سنگین این خودرو و همچنین بدنه‌ای است که به‌شدت در معرض زنگ‌زدگی و پوسیدگی قرار می‌گیرد. لندرور رنجرور بدون تردید موتور قوی‌تری نسبت به نیسان پاترول دارد و در مسیرهای ناهموار عملکرد قابل‌قبول‌تری نسبت به پاترول از خود نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:
معرفی لندرور رنجرور و بررسی بازار ایران
تجربه رانندگی با لندرور رنجرور 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید