تجربه رانندگی با لیفان ۸۲۰

0

تجربه رانندگی با لیفان ۸۲۰

دوست دارید با تویوتا کمِری رانندگی کنید؟ لابد فکر می‌کنید بودجه شما برای چنین تجربه‌ای مناسب نیست. پس می‌توانید سراغ خودرویی مثل لیفان ۸۲۰ بروید که شباهت‌های زیادی به آن دارد.

ویژگی‌های مثبت:

–         به‌محض مواجه شدن با این خودرو، شاید کمی یاد تویوتا کمِری و دیگر خودروهای وارداتی به‌روز بیفتید. از این بابت نباید تعجب کنید، زیرا سازندگان لیفان ۸۲۰ سعی کرده‌اند در طراحی این خودرو از خودروهای موفق و به‌روز کمک بگیرند. طراحی جلو و پشت خودرو و نیز نوع چراغ‌ها و کابین آن برای شما چشم‌نواز خواهد بود و احساس روبه‌رو شدن با یک خودروی کاملاً شیک را به شما می‌دهد.

–         سایز چرخ‌های خودرو متناسب با ابعاد بدنه آن است و از این بابت نوعی هماهنگی را مشاهده خواهید کرد. این نکته به این دلیل مهم است که بیش‌تر خودروسازان چینی ترجیح می‌دهند از چرخ‌های کوچک و متوسط استفاده کنند که به‌نوعی تبدیل به مشخصه این خودروها هم شده است.

–         نوارهای LED استفاده شده در سپرهای جلو و نیز نوارهای کروم به‌کار رفته در جلوپنجره، به شما حس زیبایی خاصی را منتقل خواهد کرد که در نوع خودش، تجربه جالبی محسوب می‌شود.

–         قطعات طرح چوب به‌کاررفته در کابین خودرو، حس گرم و خوشایندی را هنگام رانندگی به شما منتقل خواهد کرد.

–         یکی از اتفاقات جالب دیگر در لیفان ۸۲۰، استفاده از پیشرانه‌ای در مدل ۲.۴ لیتری است که منشأ آن به شرکت معروف میتسوبیشی برمی‌گردد. در خود چین، این پیشرانه جزو موردهای خوب و امتحان‌ پس‌داده است که در بیش‌تر سدان‌های ارزان‌قیمت چینی استفاده می‌شود.

–         زیر کاپوت نمدکاری شده تا صدای موتور کم‌تر وارد کابین شود.

–         در میان داشبورد، یک صفحه نمایش ۸ اینچی قرار دارد تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما بگذارد.

–         بابت پارک کردن خودرو چندان نگران نباشید. دوربین عقب و سنسور پارک در لیفان ۸۲۰ می‌تواند کار شما را راحت کند. البته در مدل‌هایی که کرمان‌موتور ارائه کرده است، سنسور پارک صرفاً شامل سنسور دنده‌عقب می‌شود.

–         سانروف به‌کاررفته در خودرو می‌تواند در طول رانندگی و نیز استفاده برای اعضای خانواده، تجربه خوشایندی را برایتان در هنگام رانندگی رقم بزند.

–         پلاستیک به‌کاررفته در داشبورد در قسمت بالایی آن از نوع پلاستیک نرم و در قسمت‌هایی زیرین از نوع پلاستیک خشک است.

–         لیفان ۸۲۰ را ماشینی نرم خواهید یافت که گیربکس شش‌سرعته خودکارش امکان رانندگی راحتی را برایتان فراهم می‌کند.

–         بااینکه برای ساخت این مدل، از پلتفرم تویوتا کمِری استفاده شده است، فضای داخلی آن بازتر است؛ مخصوصاً در قسمت صندلی عقب، که سرنشینان احساس راحتی خوبی خواهند داشت.

–         رینگ چرخ‌ها از نوع ده‌پره‌ای شانزده‌اینچی و البته کوک است که باعث می‌شود ضربات کمتری به کابین وارد شود.

ویژگی‌های منفی:

–         شاید از اگزوزهای نصب‌شده در زیر سپر عقب لیفان ۸۲۰ چندان خوشتان نیاید، چون کمی مایل به‌سمت پایین است و هارمونیِ بخش عقبیِ خودرو را کمی به‌هم ریخته است.

–         طرح فرمان خودرو کمی قدیمی است، هرچند این موضوع در کارکرد فرمان چندان اثری ندارد.

–         تریم داشبورد ماشین خاکستری است و ممکن است استفاده بیش‌ازحد از این رنگ برایتان خوشایند نباشد.

–         همیشه به خاطر داشته باشید که این ماشین چندان مناسب حرکت‌های تند و تغییر مسیرهای ناگهانی نیست؛ باید با آن نرم برخورد کنید.

اگر علاقه‌مند به خودروی لیفان ۸۲۰ هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیر می‌توانید
با
مشخصات لیفان ۸۲۰ آشنا شوید
 لیفان ۸۲۰ را در بازار ایران ارزیابی کنید
و لیفان ۸۲۰ را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.