تجربه رانندگی با پژو ۲۰۵

0
3050

وقتی با پژو ۲۰۵ مواجه می‌شوید، شاید کوچکی و قدیمی بودن آن را نپسندید، اما گاهی تجربه رانندگی صرفاً در چیزی که می‌بینید خلاصه نمی‌شود. پس بد نیست سوار خودرو شوید و رانندگی با آن را تجربه کنید. البته باید یادتان باشد که انتظارتان از رانندگی با یک خودروی پژو ۲۰۵،‌ باید متناسب با واقعیت و سال تولیدش باشد و نباید انتظار یک هاچ‌بک جدید شهری را داشته باشید. در کل رانندگی با این خودروی خاص می‌تواند یک تجربه کلاسیک برای شما باشد.

ویژگی‌های مثبت:
–    در اولین مواجهه چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد، سپرهای عمیق‌تر و رینگ‌های آلیاژی‌ بزرگ‌تر این خودرو است. رنگ سپرهای این خودرو قرمز بوده و نشان GTI هم روی آن نصب شده، مدلی که قوی‌ترین نسخه پژو ۲۰۵ از نظر تولید قدرت و شتاب است.

–     صندوق عقب این خودرو ۲۱۶ لیتر حجم دارد و این فضا برای هاچ‌بکی قدیمی قابل قبول است.

–     ستون‌های کابین پژو ۲۰۵ نازک و کاپوت آن نیز مربعی است. همین امر باعث شده موقع رانندگی، وسعت دید شما گسترش یابد و راحت‌تر اطراف‌تان را ببینید.

–     پارک کردن خودرویی مثل پژو ۲۰۵ راحت است، زیرا هم وسعت دید خوبی دارید و هم اندازه خودرو برای رانندگی و پارک در فضای شهری مناسب است.

–     پژو ۲۰۵ در چند مدل ساخته شده است و مدل‌های GTI آن از قدرت بالاتری برخوردار هستند. بعضی از این مدل‌ها، دارای پیشرانه بنزینی ۱.۹ لیتری با قدرت ۱۲۰ تا ۱۳۰ اسب بخار هستند.

–     پیشرانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر، ۸.۵ ثانیه‌ است که در نوع خودش و حتی در مقایسه با خودروهای امروزی قابل توجه است. وقتی پشت فرمان هستید، تصور کنید که این شتاب در دوره خودش، تنها یک ثانیه از خودرویی مثل BMW M3 کم‌تر بوده است.

–     کمی مراقب پدال گاز باشید زیرا سریع عمل می‌کند. به هر حال یک خودروی رالی،‌ باید تفاوتی با خودروهای معمولی داشته باشد.

–     بعضی از راننده‌ها ذاتاً دوست دارند از دنده‌ها استفاده کنند و به همین دلیل تمایلی به استفاده از مدل‌های دنده اتوماتیک ندارند. آن‌ها تجربه عوض کردن دنده‌ها و لذت ناب رانندگی مکانیکی را ترجیح می‌دهند. چنین لذتی را در رانندگی با پژو ۲۰۵ هم تجربه خواهید کرد. یادتان نرود این خودرو در اصل برای رقابت‌های رالی B بازطراحی و بازسازی شده بود و قرار بود قدرت مانور و کنترل بالایی داشته باشد.

–     فرمان‌پذیری خودرو قابل قبول و دقیق است که از همان زمان حضور در رالی به یادگار مانده است.

–     چسبندگی پژو ۲۰۵ به جاده خوب است و شاسی خودرو، محکم و پابرجاست.

–     وجود سان‌روف، رنگ‌ متالیک و البته فرمان هیدرولیک در برخی از مدل‌ها، می‌تواند تجربه رانندگی را برای شما خوشایندتر سازد.

ویژگی‌های منفی:
–  اگرچه کابین پژو ۲۰۵ به اندازه کافی جا دارد، اما به هر حال یک هاچ‌بک شهری است که فضای زیادی در اختیار شما نمی‌گذارد. طراحی کابین آن نیز ساده و فاقد آپشن‌های خودروهای جدید است. سادگی و قدیمی بودن را در کابین و طراحی آن می‌توانید مشاهده کنید.

– جنس پلاستیک استفاده شده در کابین پژو ۲۰۵ ترد و شکننده است.

– درهای این خودرو نازک هستند و دست‌گیره‌های کوچکی هم دارند.

–  با توجه به عدم وجود آپشن‌های رفاهی و ایمنی در پژو ۲۰۵، موقع تصادف‌ و ترمزهای ناگهانی، احتمال آسیب‌دیدگی شما بالا خواهد بود.


اگر علاقه‌مند به خودرو هستید در مطالب زیر می‌توانید
با مشخصات پژو ۲۰۵ آشنا شوید
پژو ۲۰۵ را در بازار ایران ارزیابی کنید
و پژو ۲۰۵ را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید