تجربه رانندگی با پژو ۲۰۶ هاچ‌بک

0

تجربه رانندگی با پژو ۲۰۶ هاچ‌بک
برای کسانی که به دنبال خودرویی مناسب در بازه قیمتی زیر ۴۰ میلیون تومان هستند، پژو ۲۰۶ می‌تواند انتخاب خوبی باشد. ضمن این‌که قیمت کارکرده‌ تیپ ۲ آن نیز پایین است و می‌شود با مبلغی متوسط آن را خریداری کرد. این نسخه هاچ‌بک به‌راحتی در میان خطوط خیابان‌ها عبور می‌کند و به‌راحتی می‌تواند خودش را در فضاهای محدود جاسازی کند. این خصیصه در خیابان‌هایی مثل خیابان‌های شهر تهران و شهرهای شلوغ خیلی مهم تلقی می‌شود. در واقع می‌توان گفت بهترین تجربه رانندگی با پژو ۲۰۶، راحتی کنترل و پارک کردن آن است. از سوی دیگر، پژو ۲۰۶ یک خودروی خوش‌دست، تندوتیز و البته زیبا تلقی می‌شود که لذت نابی را هنگام رانندگی به شما عرضه می‌کند و این ویژگی‌ها برای خودرویی در این بازه قیمتی، ویژگی‌های مهمی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های مثبت پژو ۲۰۶
– پژو ۲۰۶ کلاً شتاب بالایی دارد. این شتاب به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی سبقت بگیرید. البته سعی کنید مراقب شتاب بالا و رانندگی تندوتیز پژو ۲۰۶ باشید. شتاب ۲۰۶ مخصوصاً تیپ ۵، حتی از زانتیا، ال ۹۰ و… هم می‌تواند بیش‌تر باشد.

– هنگام بالا رفتن از سربالایی‌ها، خودرو کاملاً در اختیار شماست و احساس ناامنی نخواهید کرد. برخی رانندگان این تجربه را با ما به اشتراک گذاشته‌اند که تیپ ۵، حتی در سرعت‌های بالا هم به شما احساس ناامنی نخواهد داد. این در حالی است که در رانندگی با پراید و حتی تیبا، این احساس ناامنی به شما منتقل می‌شود. صدای موتور و لرزش‌های خودرو و عدم مقاومت در برابر جریان هوا و کمی به‌هم خوردن تعادل هنگام عبور اتوبوس‌های بین شهری و… از جمله مشکلات خودروهایی مثل پراید و حتی تیبا هستند. اما ۲۰۶، مخصوصاً در تیپ‌ ۵، اصلاً چنین مشکلی ندارد.

ویژگی‌های منفی
– روشن کردن کولر پژو ۲۰۶ باعث می‌شود که قدرت موتور آن و قدرت مانور خودرو پایین‌تر آید. پس اگر قصد دارید در هوای گرم از کولر خودروی‌تان استفاده کنید، باید این مسئله را در نظر داشته باشید.

– شاید یکی از گلایه‌های مردم در استفاده از پژو ۲۰۶، کمبود جای آن باشد. البته طبیعی است که خودروی هاچ‌بک به‌اندازه سدان‌ها و کراس‌‌اوورها جا نداشته باشد، ولی در پژو ۲۰۶، مخصوصاً سرنشینان صندلی عقب، ممکن است با معضل جای پای مناسب و کافی روبه‌رو باشند. در واقع ‌به‌نظر می‌رسد این هاچ‌بک، بیش‌تر برای چهار نفر طراحی شده باشد تا خانواده‌های بیش از چهار نفر.

– هزینه نگه‌داری از پژو ۲۰۶ کمی بالاست. البته تفاوت‌هایی در تیپ‌های مختلف به‌چشم می‌خورد. مثلاً وسایل تیپ ۵ به‌نسبت تیپ ۲ گران‌تر است. این، گلایه‌ای است که غالباً راننده‌ها مطرح می‌کنند.

– نزدیکی پدال‌ها در ۲۰۶ نیز برای بعضی از رانندگانی که چندان حرفه‌ای نیستند، ممکن است تولید دردسر کند. البته عادت می‌کنند.

– احتمالاً اوایل، موقع پارک دوبل و دنده‌عقب گرفتن کمی دچار زحمت بشوید، که دلیلش را می‌توان عدم دید مناسب به واسطه طراحی خودرو و تند و تیز بودن پدال گاز آن دانست. اما باز هم عادت می‌کنید.

– بعضی راننده‌ها هم از تجربه دید نه‌چندان کامل سمت شاگرد در پژو ۲۰۶ گلایه دارند و حتی ممکن است موتورسیکلت‌ها و عابران را خوب نبینند.

همچنین در مطالب زیر می‌توانید
پژو ۲۰۶ هاچ‌بک ر ا در بازار ایران ارزیابی کنید
با مشخصات پژو ۲۰۶ هاچ‌بک آشنا شوید
و پژو ۲۰۶ هاچ‌بک را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید