تجربه رانندگی با پژو ۲۰۷آی

0
652

اگر چشم‌تان به پژو۲۰۷آی خورده و حسابی دل‌ان را برده و هوس رانندگی به سرتان زده، پس باید خودتان را برای کمی هیجان آماده کنید. اگر تا به حال سوار پژو ۲۰۷آی نشده‌اید، ترس زیادی نداشته باشید، چرا‌که به محض ورود به کابین آن، متوجه خواهید شد که شباهت‌های زیادی به پژو ۲۰۶ دارد، البته با چند تغییر کوچک! پس احساس آشنایی خواهید کرد و همین راحتی، می‌تواند وضعیت رانندگی‌تان را بهتر کند. درکل شتاب بالا و هندلینگ خوب و طراحی جالب باعث می‌شود تا، تجربه رانندگی خوشایندی داشته باشید. در واقع پژو ۲۰۷آی یک خودروی چشم‌نواز است، حتی ظاهر آن از بسیاری از خودروهای هم‌رده زیباتر است.

ویژگی‌‌های مثبت
– اولین تجربه ناب شما، در مواجهه با چراغ‌های پژو ۲۰۷آی است. این چراغ‌ها، حس استفاده از یک خودروی کاملاً با‌کلاس را به شما منتقل می‌کنند. استفاده از چراغ‌های ال‌ای‌دی و لنزی، این تجربه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

– دوربین دید عقب در بخش بالایی پلاک دید وسیعی را به شما می‌دهد که باعث می‌شود پارک کردن و پارک دوبل برای شما راحت‌تر باشد. همچنین سنسور دنده عقب نیز بر روی سپر این خودرو طراحی شده است.

– فرمان هیدرولیک ۲۰۷ دور رنگ است. دکمه‌هایی روی آن نصب شده تا کار کنترل سیستم صوتی، تلفن همراه و … را برایتان راحت‌‌تر کند. غربیلک فرمان نیز شما را یاد هیوندای خواهد انداخت.

– منوی نمایشگر خودرو، امکانات و اطلاعات زیادی را در اختیارتان خواهد گذاشت که رانندگی را برای شما دلپذیرتر می‌کند. اطلاعات و امکاناتی چون سیستم رهیاب ماهواره‌ای، کامپیوتر سفری، بلوتوث، رادیو، پخش موزیک، منوی سرویس‌های دوره‌ای اتومبیل و سیستم رهیاب ماهواره‌ای که نقشه شهرهای ایران را دارد و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند.

– دمای سیستم تهویه خودکار خودرو نیز قابل تنظیم است. در مدل‌های جدیدتر، حداکثر دمای بخاری این ماشین دو تا سه درجه زیادتر شده است.

– پژو ۲۰۷ آی هندلینگ خوبی دارد و به نرمی استارت خورده و فرمان خوش‌دستی نیز دارد. چه چیزی برای رانندگی بهتر از این‌ها؟

– به واسطه سیستم دیسکی ترمز در هر چهار چرخ و سامانه‌های کمکی ترمز، به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید و نگرانی خاصی نداشته باشید.

ویژگی‌های منفی
– شاید اگر تجربه رانندگی با خانواده رنو و مثلاً رنو ساندرو را داشته باشید، پژو ۲۰۷آی را کمی خشک‌تر بدانید. اما هندلینگ و چسبندگی آن به جاده را نمی‌توانید انکار کنید.

– فضای صندوق بار ۲۴۵ لیتر است که برای یک اتومبیل هاچ‌بک با این مشخصات، فضای بدی به نظر نمی‌رسد. هرچند که مشخص است نمی‌توانید نگاه خانوادگی به این خودرو داشته باشید.

– شاید چندان به چشم نیاید، ولی فرمان اتومبیل نقش زیادی در رانندگی دارد. فرمان هیدرولیک، اساساً تجربه رانندگی را بسیار خوشایندتر کرده است. اما نکته این‌جاست که به واسطه جنس به کار رفته در ساخت فرمان پژو ۲۰۷آی، ممکن است کمی نسبت به آن گلایه داشته باشید. به هر حال انتظار این است که در این بازه قیمتی و با این پولی که برای خرید چنین اتومبیلی خرج می‌کنید، فرمان با کیفیت‌تر و نرم‌تری گیرتان بیاید.

– ازسوی برخی از رانندگان، گلایه از گیربکس خشک و ناهماهنگ این مدل هم مطرح شده است.

– همچنین بخار چراغ‌های جلویی اتومبیل هم بعد از مدتی کارکرد، گزارش شده است که با مراجعه به نمایندگی، مشکل حل خواهد شد.

اگر علاقه‌مند به خودروی پژو ۲۰۷آی هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیر
می‌توانید

پژو ۲۰۷آی ر ا در بازار ایران ارزیابی کنید
با مشخصات پژو ۲۰۷آی آشنا شوید 
و پژو ۲۰۷آی را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید