تجربه رانندگی با پژو ۳۰۱

0
1147

رانندگی با پژو ۳۰۱، یک تجربه خوب خواهد بود. هندلینگ قابل توجه، تعادل در هنگام مانور، موتور نسبتاً پرقدرت و سایر آپشن‌های موجود باعث می‌شود تا تجربه خوشایندی از این سدان شهری داشته باشید.

ویژگی‌های مثبت:

– پژو ۳۰۱ در واقع خودرویی در کلاس سدان کامپکت است، پس طبیعی است که یک ماشین نسبتاً بزرگ در انتظار شما باشد. اولین نکته‌ای که در این ماشین توجه شما را جلب خواهد کرد جادار بودن آن است. در حالی که در مدل‌هایی چون پژو ۲۰۶، معضل کمبود فضای پای سرنشینان عقب وجود دارد. فضای داخل کابین این خودرو نیز نسبت به رقیبان سدانی خودش بیشتر است. به‌طوری که حتی سرنشینان صندلی عقب، حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر فضای خالی، جلوی زانوهای خودشان خواهند داشت.

– کنسول میانی داشبورد پژو ۳۰۱، با تریم مشکی پیانویی، شکل و شمایلی شیک و به‌روز به آن بخشیده است.

– پژو ۳۰۱ دارای دکمه‌های کنترل صوتی پشت فرمان است. همین امر، باعث می‌شود تا با خیال راحت‌تر رانندگی کنید و هنگام رانندگی، بتوانید با آسایش خیال از سیستم صوتی‌تان استفاده کنید.

– وجود سنسور دنده عقب باعث می‌شود تا در پارک‌دوبل و دنده عقب رفتن خوب عمل کنید.

– مصرف خودرو ۶.۶ لیتر در صد کیلومتر است. این میزان مصرف برای یک خودروی سدان شهری بسیار مناسب است و می‌توانید با خیال راحت و بدون ترس از مصرف بالای بنزین رانندگی کنید.

– در این خودرو از گیربکس اتوماتیک شش سرعته استفاده شده که نیروی موتور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. این گیربکس شش سرعته همچنین امکان تعویض دستی دنده را هم به شما خواهد داد؛ پس از رانندگی‌تان لذت ببرید.

– گیربکس خودرو دو حالت اسپرت و برفی دارد. اگر آن را روی حالت اسپرت قرار دهید، دور موتور به بالاترین حد خودش خواهد رسید. البته باز هم تعویض دنده‌ها با تأخیر همراه خواهد بود.

– به دلیل عایق‌بندی خوب این خودرو،موقع چرخاندن سوئیچ صدا و لرزشی به درون کابین منتقل نمی‌شود.

– به واسطه سیستم تعلیق مک‌فرسون جلوی ماشین و سیستم تعلیق نیمه مستقل آن، سرنشینان احساس امنیت بالایی داشته و تکانش‌های خودرو در موانع جاده‌ای آن‌ها را آزار نخواهد داد. این سیستم تعلیق که در سال ۱۹۴۰ ابداع شده، شامل یک تعدیل‌کننده تلسکوپی می‌شود که موقعیت چرخ‌ها را کنترل می‌کند و فنر به‌صورت مستقیم به کابین خودرو متصل می‌شود تا تکانش‌ها در کمترین میزان باشد.

– سواری گرفتن از پژو ۳۰۱ نرم و راحت است و هندلینگ قابل توجهی دارد.

– پژو ۳۰۱ کشش قابل توجهی دارد، هرچند که از موتور چندان قدرتمندی استفاده نمی‌کند.

– تعادل خودرو هنگام مانورهای ناگهانی خوب است و به راحتی از دست نمی‌رود.

– اگرچه که این اتومبیل سیستم ترمز چندان قدرتمندی ندارد ولی قابل قبول است.

ویژگی‌های منفی:

– مدل‌های قدیمی‌تر این خودرو که متعلق به چهار دهه قبل هستند طراح بدنه قدیمی و بی‌روحی دارند. البته این نقیصه در مدل‌های جدید تا حدودی رفع شده است.
– ممکن است در شتاب‌گیری‌های ناگهانی تعویض دنده با کمی تأخیر انجام شود.

– اگرچه که زه کرومی به کار رفته در زیر شیشه‌های جانبی خودرو باعث سرزندگی ماشین شده است، اما سازندگان پژو ۳۰۱ باید بیشتر بر روی طراحی این خودرو کار می‌کردند تا ایده‌ای نوتر ارائه شود.

– غربیلک خودرو ساده است و طراحی به‌روزی ندارد. ممکن است این طراحی، حس ناخوشایندی را به شما منتقل کند.

– متریال کابین این خودرو با کیفیت نیست؛ البته برای یک خودروی سدان اقتصادی، شاید این نقیصه قابل تحمل باشد.

اگر علاقه‌مند به خودرو هستید در مطالب زیر می‌توانید
با مشخصات پژو ۳۰۱ آشنا شوید
پژو ۳۰۱ را در بازار ایران ارزیابی کنید

و پژو ۳۰۱ را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید