حس هم‌زمان اسپرت و لوکس‌سواری

تجربه رانندگی با مرسدس بنز SL500

0
162

خیلی از خودروسازان صرفاً ذائقه لوکس‌سواران را در طراحی مدل‌های خود در نظر می‌گیرند و برخی از مدل‌های دیگر صرفاً برای لوکس‌سواران طراحی می‌شود؛ اما اگر شنیدید مدلی یافت شده که توانسته به‌طور هم‌زمان ذائقه هر دو طیف لوکس‌سواران و اسپرت‌پسندان را تأمین کند، چندان تعجب نکنید. خودروسازی بنز با طراحی مدل مرسدس بنز SL500 توانسته رخ‌دادی متفاوت را در کارنامه خود ثبت کند. بیش‌تر کشش خرید این مدل از سوی اسپرت‌پسندان است. طراحی آیرودینامیک و جسورانه به‌همراه خطوط به‌کار گرفته‌شده در بدنه، یک خودروی لوکس را برای شما به‌نمایش درآورده است. نکات مثبت و منفی تجربه رانندگی با این خودرو را این‌جا مرور کرده‌ایم.

نکات مثبت:

  • آپشن‌های متعدد این خودرو در قیاس با موارد مشابه، پارامتری است که بیش از هر چیزی به چشم می‌آید.
  • سواری بسیار نرم و راحت و برخورداری از صندلی‌هایی با امکاناتی مانند ماساژور، بالشتک‌های پرشونده و سیستم گرمایش گردن، در این بخش از این مدل یک خودروی تمام‌عیار ساخته است.
  • کسانی‌که تجربه رانندگی با این خودرو را دارند، فرمان‌پذیری بالای این خودرو را مثال می‌زنند، حتی در مقایسه با مدل‌های پیشین بنز.
  • گشتاور بالاتر و مصرف پایین‌تر، این شاخص زمانی ملموس‌تر می‌شود که شما مطلع باشید سوار بر خودرویی ۸ سیلندر هستید که کم‌تر از ۱۰ لیتر سوخت ترکیبی در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند.
  • از مهم‌ترین مزیت‌های این خودرو، می‌توان به پیشرانه ۸ سیلندری آن اشاره کرد که باعث ایجاد قدرت بالایی در این خودرو می‌شود. این امر در کنار ساختار توربوشارژ و حجم ۴.۷ لیتری خودرو، آن را به یک هیولای زمینی تبدیل کرده است.
  • سامانه‌های ترمز و پایداری ESP ،HAS ،ABS ،BA ،  PREو SAFE از این خودرو، یک کروک قابل اعتماد با قدرت مانور و تعلیق فوق‌العاده ساخته است.
  • آپشن‌های این خودرو بی‌شمار و فوق‌العاده هستند و برخی نیز در حوزه خود، پیش‌رو و کاملاً به‌روز. ازجمله کیسه هوای سرنشینان جلو، کیسه هوای مخصوص سر سرنشینان، سیستم صوتی COMAND به همراه ۸ بلندگو و یک Bass و COMAND Online، پدال AMG پشت فرمان برای تعویض دنده، سیستم محافظ برای عابران، سنسور نور و باران و…

نکات منفی:

  • هزینه نگهداری و تعمیر سرسام‌آور این خودرو سبب می‌شود بسیاری از وفاداران به بنز و علاقه‌مندان به این برند از قید سواری گرفتن از این مدل بگذرند.
  • با این‌که تمام تلاش بنز در طراحی SL500 این بوده که حس لوکس و اسپرت را هم‌زمان به مخاطب دیکته کند، اما شاید در نگاه برخی، این گزاره مثبت، منفی تلقی شود و آن را به حساب بلاتکلیفی در هویت خودرو بگذارند، از همین‌رو برقرار نشدن ارتباط با SL500 آن‌ها را از قید خرید آن منصرف می‌کند.
  • قطعاً باید با داشتن این خودرو کمی نگران خدمات و تعمیر آن در صورت نیاز باشید.

بیشتر بخوانید:
معرفی مرسدس بنز SL500 و بررسی بازار ایران
مقایسه مرسدس بنز SL500 با خودروهای هم‌رده

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید