بررسی فضای داخلی خانه نوساز -۱

راهنمای خريد خانه نوساز

4
3521
راهنمای خرید خانه نوساز؛ بررسی فضای داخل -۱

خانه‌ کلید نخورده قطعا جذابیت‌های خاص خودش را دارد؛ از نو بودن همه تجهیزات و امکانات خانه گرفته تا نو و تمیز بودن دیوارها و بخش‌های مختلف آن. البته اگر کمی دقت‌تان را هنگام خرید این نوع خانه‌ها بالا نبرید، شاید این جذابیت‌ها جایش را به گرفتاری‌ها بدهند. در این  مطلب به شما خواهیم گفت که قبل از امضای نهایی قرارداد خرید خانه نوساز، چه مواردی را در داخل این خانه‌ها بررسی کنید. در بخش اول سراغ در و پنجره، کف، دیوارها و تجهیزات آشپزخانه می‌رویم و اطلاعات مفیدی را برای بررسی این موارد در اختیار شما قرار می‌دهیم.

حال و روز پنجره‌ها
حتما سراغ پنجره‌ها بروید. نکته اول همان موضوع نورگیر بودن یا نبودن خانه است. حتما در روز از خانه بازدید به عمل آورید تا بتوانید نورگیر بودن یا نبودن خانه را به‌طور واضح تشخیص دهید. نکته دوم دوجداره بودن پنجره‌هاست. دو جداره بودن دو حسن بسیار مهم دارد؛ زیرا گرما و سرمای خانه شما را حفظ می‌کند و مانع اتلاف انرژی می‌شود و به دنبال آن پول گاز و برق کمتری پرداخت می‌کنید. همچنین مثل یک عایق صوتی مانع ورود صداهای مزاحم به داخل خانه می‌شود.

زیر پایتان را نگاه کنید
زرق و برق خانه نو باعث نشود که فقط سر به هوا باشید، حتما کف آپارتمان را نگاهی بیندازید و ببیند از چه متریالی استفاده شده است. کفپوش خانه‌ها یا سنگ است، یا لمینت یا پی‌وی‌سی یا پارکت یا سرامیک. هر کدام از اینها مزایا و معایب خودش را دارد. پس هم کیفیت کفپوش اهمیت دارد، هم نوع آن. ویژگی‌های شخصیتی خودتان را هم در نظر بگیرد. مثلا اگر خیلی اهل تمیزکاری نیستید کفپوش‌های براق و روشن، گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. کفپوش خانه و کاشی‌های حمام و دستشویی را از نظر سالم بودن و نداشتن شکستگی هم یک نگاه سریع بیندازید.

در و دیوار فراموش نشود‌
گاهی آنقدر درگیر تجهیزات خانه می‌شوید که توی چشم‌ترین بخش خانه یعنی دیوارها را فراموش می‌کنید. پوشش دیوارها قطعاً اهمیت زیادی دارد؛ چه پوشش دیوارها رنگ باشد و چه کاغذ دیواری، قابلیت شست‌وشوی دیوارها بسیار مهم است. اگر دیوارها قابل شست‌وشو باشند تا چند سال هزینه‌ای بابت تمیز کردن آن‌ها پرداخت نمی‌کنید. همچنین اگر در هر طبقه چند واحد وجود داشته باشد، عایق صوتی بودن دیوارها خیلی اهمیت دارد. صدای خانه همسایه نباید به راحتی در خانه شما شنیده شود و برعکس. کیفیت درهای داخلی و مخصوصا در ورودی ساختمان را هم بررسی کنید مثلا اگر در ورودی ساختمان ضدسرقت باشد خیالتان در آینده راحت‌تر خواهد بود.

قلب تپنده را معاینه کنید
آشپزخانه، قلب تپنده خانه شماست، چون خانه نوساز تا به حال امتحان خود را پس نداده، باید این قلب تپنده را معاینه کرد. اولین موضوع کابینت و متریال و مدل استفاده شده برای آن است. قطعا هر چقدر کابینت‌ها از این نظر بهتر باشند خانه جدید شما نمای مدرن‌تری خواهد داشت. اگر ظرف و ظروف زیاد دارید و خیلی اهل آشپزی هستید به تعداد کابینت‌ها و محل قرارگیری آن‌ها هم دقت کنید. آشپزخانه آپارتمان نوساز معمولاً باید یک سری امکانات را داشته باشد، مگر اینکه از قبل فروشنده به شما گفته باشد که تجهیزاتی مثل هود و گازهای رومیزی را نصب نمی‌کند. اگر آشپزخانه این امکانات را دارد صحت عملکردشان را چک کنید. پنجره‌های آشپرخانه را نیز چک کنید زیرا پنجره برای آشپزخانه‌ یک نقطه قوت به حساب می‌آید.

در بخش دوم این مطلب نکات مهمی را درباره سیستم گرمایش، سرمایش، تأسیسات داخلی و معماری خانه با شما در میان می‌گذاریم که زمان خرید خانه نوساز بسیار به کارتان می‌آید، پس با ما همراه باشید.

4 دیدگاه‌ها

  1. سلام پیشنهاد می کنم که از کلمات عامیانه تری برای مطالب خوب تون استفاده کنید . برای مثال تعداد زیادی از مردمی که می خوان خونه بخرند نمی دونند متریال چی هست و تکرار این کلمه بدون توضیح مناسب درباره اون در مطلب فقط باعث سردرگمی میشه و بس ! تنها راه فقط ارجاع لینک خارجی بوده که بازدید کننده برای درک بیشتر به اون مطلب شما هم سری بزنه و یا مفصل تر بودن همین مطلب و توضیحات بیشتر نسبت به کلمات که اینجا با کمال احترام رعایت نشده است .

  2. سلام
    دیوار عزیز با ایده حذف واسطه ها وارد بازار شدید اما با حذف واسطه هایی که باعث قیمت گذاری بصورت کارشناسی بودن باعث تورم چند ده درصدی شدین و تعیین قیمت رو به فروشنده ها سپردین که فقط سود خودشون مدنظرشون بوده
    امیدوارم یه برنامه ای برای بسامان کردن این آشفته بازاری که ایجاد کردید داشته باشید

  3. سلام
    ممنون ازکم وبیش راهنماییهاتون اما قبل از خرید خانه بنظرم باید ازمحله وهمسایه ها هم تحقیق کرد.یک همسایه ویک کوچه ای که به هردلیل اسمش خراب شده باشد هرچقدرکه داخل خانه ازهرحیث اکی باشد مردم بخاطره دیدگاهشون که خراب شده باهمون چشم میبنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید