راهنمای خرید تلویزیون هوشمند (بخش اول)

0
2374
راهنمای خرید تلویزیون هوشمند (بخش اول)

خیلی‌ها معتقدند که خرید لوازم الکترونیکی دست دوم، ریسک زیادی دارد و ممکن است پس از خرید آن مشکلاتی برای خریدار پیش بیاید، البته این مسئله فقط درباره کالاهای دست دوم صدق نمی‌کند، بلکه اگر بدون داشتن آگهی کافی برای خرید هر نوع کالایی اقدام کنید ممکن است ضرر کنید.
در ابتدا از مصرف‌کننده اصلی، جعبه تلویزیون، دفترچه راهنما و حتی ضمانت‌نامه آن را دریافت کنید، سپس باید تلویزیون را در دو حالت خاموش و روشن تست کنید تا ایرادات احتمالی را بیابید.


توجه به امکانات و قابلیت‌ها
سعی کنید هنگام خرید، مدل شماره تلویزیون را از فروشنده سئوال کنید و اطلاعات و امکانات تلویزیون را بررسی کنید و ببینید که تلویزیون مورد نظر دارای امکانات مورد توجه‌تان هست. در این مطلب نکاتی را بیان می‌کنیم که باید حتماً در هنگام انتخاب و خرید تلویزیون ال‌سی‌دی دست دوم در نظر داشته باشید، این نکات در رده‌های اول توجه قرار دارند.
این مسئله که تلویزیونی که خریداری می‌کنید جزو مدل‌های جدید باشد اهمیت دارد تا در زمان کم مجبور به خرید مدلی دیگر نباشید. اگر تلویزیون از قابلیت‌های روز پشتیبانی نکند پس از مدتی تلویزیون برایتان جذابیتی نخواهد داشت و مجبور به تعویض آن با مدلی دیگر و با امکانات پیشرفته‌تر می‌شوید. پس در شرایطی که حتی قرار است تلویزیون دست دوم خریداری کنید حتما خواسته‌هایتان از تلویزیون را مورد نظر داشته باشد و یکی از بهترین مدل‌های موجود را انتخاب کنید.


تلویزیون چند اینچ بخریم؟
این مسئله که باید تلویزیون چند اینچی خریداری کنیم همواره یکی از مواردی است که ذهن ما را هنگام خرید تلویزیون به خود درگیر می‌کند. جدول زیر شاید بتواند به شما در انتخاب سایر تلویزیون کمک کند. با این حال، این جدول و نمودار باید تنها به‌عنوان یک راهنمای بسیار کلی در نظر گرفته شوند زیرا در نهایت باید با توجه به نیاز و خواسته خود تلویزیون‌تان را انتخاب کنید.

اندازه تلویزیون (اینچ) حداقل فاصله(سانتیمتر)حداکثر فاصله (سانتیمتر)
۳۲۱۲۰۲۴۰
۴۰۱۵۰۳۰۰
۴۸۱۸۵۳۶۵
۵۴۲۰۵۴۱۵
۶۰۲۲۵۴۵۰

بررسی تلویزیون در حالت خاموش
ابتدا در حالت خاموش تمام بدنه تلویزیون را با دقت نگاه کنید، نمایشگر و قاب اطراف آن را به‌صورت کامل بررسی کرده و به پنل پشتی نیز توجه کنید. باید جای ضربه، شکستگی، خراش، ترک‌خوردگی و یا هر نشانه‌ دیگری بر روی بدنه موجود نباشد، در شرایطی که نقطه‌ای معیوب دیدید توجه داشته باشید که به ظاهر و همچنین کارایی محصول ایرادی وارد نکرده ‌باشد. اگر تلویزیون مورد نظر لامپی است، بدنه آن را به دقت بررسی کنید و روی آن دست بکشید تا از نبود برآمدگی حاصل از خیس شدن تلویزیون مطمئن شوید.
سپس پورت‌ها را بررسی کنید زیرا تعداد و نوع درگاه‌های ورودی و خروجی بسیار مهم است. پس حتما توجه کنید که حداقل به سه ورودی HDMI دو ورودیUSB و یک ورودی AVI مجهز باشد.


در قسمت دوم راهنمای خرید تلویزیون به بررسی تلویزیون در حال روشن خواهیم پرداخت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید