قیمت کراس‌اوور چری تیگو ۷ به زیر ۳۴۰ میلیون تومان رسید

رشد محبوبیت تیگو7 پس از یک سقوط

763

این روزها خرید خودرویی که به امکاناتی نظیر مانیتور لمسی 8 اینچی به همراه GPS، صندلی‌های چرمی گرمکن‌دار و برقی، دوربین 360 درجه، جعبه دنده اتوماتیک، موتور توربو 147 اسبی و سیستم تهویه دوگانه مجهز است، حداقل 500 میلیون تومان هزینه روی دست شما می‌گذارد. کوراندو و میتسوبیشی asx مصداق بارز این ادعا هستند که در بازه 500 تا 575 میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند و به نسبت بازار مناسبی دارند‌ اما آیا می‌دانستید با نصف این مبلغ می‌شود کراس‌اووری بزرگ‌تر از این دو خودرو را خرید که گرچه توان چندانی برای آفرود و گل بازی ندارد ولی در شهر و جاده سواری و رفاه مناسبی را عاید شما می‌کند و محصول پرچمدار چری چین در ایران است.

تیگو7 که از بدو ورود به بازار ایران تا پایان سال 97 چیزی نزدیک به 8264 دستگاه تولید داشته، هم‌اینک با افت قیمت وحشتناکی در بازار معامله می‌شود که در دوره فعلی تشدید شده و با از بین رفتن حباب قیمت در بازار خودرو، قیمتش به 80 درصد بهای دوره گرانی در نسخه‌های صفر کیلومتر نزول کرده است. در واقع اگر اوایل اردیبهشت نسخه اکسلنت این خودرو بهایی نزدیک به 390 میلیون تومان داشت، هم‌اینک قیمت نسخه صفر این شاسی‌بلند چینی به مرز 325 تا 340 میلیون تومان کاهش یافته و وضعیت خودروهای با کارکرد 10 تا 25 هزار کیلومتر به مراتب بدتر است. در واقع چری به ازای هر 10 هزار کیلومتر کارکرد، هزینه بالایی نزدیک به 20 تا 40 میلیون تومان به مالکان تحمیل می‌کند.

در این روند برخی ایرادات خودرو نظیر کشش نه‌چندان بالای خودرو یا لذت رانندگی پایین آن موجب شده تا پس از مدتی تیگو7 از چشم خریداران بیفتد. اتفاقی که می‌تواند به فرصتی مناسب برای متقاضیان خودروهای مدرن و آپشنال چینی بدل شود. در واقع دامنه متنوع رنگ‌های بدنه در کنار طراحی بیرونی و داخلی مناسب و تداوم حضور سازنده چینی در کشور به‌رغم تحریم‌ها، از عواملی است که خرید تیگو7 را تضمین می‌کند.

در عین حال ابدا از این خودرو انتظاری حتی در حد توسان تک دیفرانسیل نداشته باشید چرا که هم قوای فنی خودرو ضعیف‌تر است و هم تیگو7 ذاتا محصولی شهرنشین و مخصوص ترافیک است. خودرویی که در نسخه‌های 96 و 97 در کارکردهای 50 تا 75 هزار کیلومتر می‌توان آن را با قیمت کمتر از 250 میلیون تومان خرید و از امکانات و طراحی و سواری خودرو تا حد متعادلی بهره برد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید