رشد محبوبیت تیگو۷ پس از یک سقوط

قیمت کراس‌اوور چری تیگو ۷ به زیر ۳۴۰ میلیون تومان رسید

1
2397

این روزها خرید خودرویی که به امکاناتی نظیر مانیتور لمسی ۸ اینچی به همراه GPS، صندلی‌های چرمی گرمکن‌دار و برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، جعبه دنده اتوماتیک، موتور توربو ۱۴۷ اسبی و سیستم تهویه دوگانه مجهز است، حداقل ۵۰۰ میلیون تومان هزینه روی دست شما می‌گذارد. کوراندو و میتسوبیشی asx مصداق بارز این ادعا هستند که در بازه ۵۰۰ تا ۵۷۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند و به نسبت بازار مناسبی دارند‌ اما آیا می‌دانستید با نصف این مبلغ می‌شود کراس‌اووری بزرگ‌تر از این دو خودرو را خرید که گرچه توان چندانی برای آفرود و گل بازی ندارد ولی در شهر و جاده سواری و رفاه مناسبی را عاید شما می‌کند و محصول پرچمدار چری چین در ایران است.

تیگو۷ که از بدو ورود به بازار ایران تا پایان سال ۹۷ چیزی نزدیک به ۸۲۶۴ دستگاه تولید داشته، هم‌اینک با افت قیمت وحشتناکی در بازار معامله می‌شود که در دوره فعلی تشدید شده و با از بین رفتن حباب قیمت در بازار خودرو، قیمتش به ۸۰ درصد بهای دوره گرانی در نسخه‌های صفر کیلومتر نزول کرده است. در واقع اگر اوایل اردیبهشت نسخه اکسلنت این خودرو بهایی نزدیک به ۳۹۰ میلیون تومان داشت، هم‌اینک قیمت نسخه صفر این شاسی‌بلند چینی به مرز ۳۲۵ تا ۳۴۰ میلیون تومان کاهش یافته و وضعیت خودروهای با کارکرد ۱۰ تا ۲۵ هزار کیلومتر به مراتب بدتر است. در واقع چری به ازای هر ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد، هزینه بالایی نزدیک به ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان به مالکان تحمیل می‌کند.

در این روند برخی ایرادات خودرو نظیر کشش نه‌چندان بالای خودرو یا لذت رانندگی پایین آن موجب شده تا پس از مدتی تیگو۷ از چشم خریداران بیفتد. اتفاقی که می‌تواند به فرصتی مناسب برای متقاضیان خودروهای مدرن و آپشنال چینی بدل شود. در واقع دامنه متنوع رنگ‌های بدنه در کنار طراحی بیرونی و داخلی مناسب و تداوم حضور سازنده چینی در کشور به‌رغم تحریم‌ها، از عواملی است که خرید تیگو۷ را تضمین می‌کند.

در عین حال ابدا از این خودرو انتظاری حتی در حد توسان تک دیفرانسیل نداشته باشید چرا که هم قوای فنی خودرو ضعیف‌تر است و هم تیگو۷ ذاتا محصولی شهرنشین و مخصوص ترافیک است. خودرویی که در نسخه‌های ۹۶ و ۹۷ در کارکردهای ۵۰ تا ۷۵ هزار کیلومتر می‌توان آن را با قیمت کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان خرید و از امکانات و طراحی و سواری خودرو تا حد متعادلی بهره برد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید