رودستر فیات ۱۲۴ آباراث در مناطق آزاد تجاری کشور

این خودرو حتی در خود ایتالیا هم طرفدار چندانی ندارد !

0
683
فیات 124 آباراث

مناطق آزاد تجاری کشور امروزه میزبان اقسامی از خودروهای وارداتی است اما در این مناطق، فیات در زمینه افزایش فروش از همه بی‌استعدادتر است. این خودروساز که قبلا با دو سری ۵۰۰ و ۵۰۰x در منطقه آزاد انزلی حضور داشت، اخیرا زمینه ورود سری سفارشی ۱۲۴ آباراث را فراهم کرده است. سری متفاوت و اسپورت‌ از فیات که تماما ساخت ژاپن بوده و تنها پوسته ظاهری آن ایتالیایی است.

این خودرو ۳۰ هزار دلاری یکی از زشت‌ترین ساخته‌های فیات و جزو کم‌فروش‌ترین محصولات این برند است اما حالا توسط مالکی خوش‌ذوق! وارد کشور شده و احتمالا الان در مناطق آزاد تجاری کشور در حال تردد است. فیات ۱۲۴ اسپایدر که از سال ۲۰۱۶ ‌ روی پلتفرمی مشترک با مزدا MX-5 میاتا در حال تولید است، در این نسخه که به ایران آمده اندکی ارتقا یافته و در واقع یک نمونه خاص و کمیاب است. این سری که توسط تیونر رسمی فیات یعنی آباراث ارتقا یافته حدود ۳۶۰ میلیون تومان قیمت داشته و کلا در مدل ۲۰۱۹ به تعداد محدودی از آن ساخته شده است.

در قلب آهنی این خودرو ایتالیایی، یک موتور ۱۴۰۰ سی‌سی توربوشارژ با کد مولتی ایر جت نصب شده که دقیقا با آلفا رومئو جولیتا یکسان است. با این حال این موتور در سال ۲۰۱۸ ارتقا یافته و روی فیات ۵۰۰ نسخه آباراث ۶۹۵ نصب شده است که در آنجا قدرت و گشتاوری متفاوت از جولیتا تولید می‌کند. در واقعا اگر جولیتا حدود ۱۶۵ اسب قدرت دارد، این رودستر بدقواره ایتالیایی قادر است ۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که عدد و رقمی نسبتا منطقی برای این محصول است.

به غیر از تغییرات فنی، افزودن سری رینگ‌های ۱۸ اینچی مشکی و اسپورت، طراحی متفاوت سپر و نصب آرم و توری مخصوص آباراث و اگزوزهای دوبل عقب از دیگر ویژگی‌های این رودستر ۳۰ هزار دلاری است. خودرویی که تنها گنجایش دو سرنشین را داشته و به لطف استفاده از سقف برزنتی، سریعا قادر است به یک اتومبیل روباز تبدیل شود. این خودرو البته در مقایسه با رقبا ابدا محصول سریعی نیست و فقط ظاهر متفاوتی دارد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید