روش ثبت‌نام کارت سوخت/ تا ۲۴ آذر مهلت دارید

0
7297

حال که بازگشت کارت سوخت قطعی شده است شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در اطلاعیه چهارم خود شرایط و نحوه ثبت‌نام برای کارت سوخت شرح داد و کد دستوری #۴* را به‌عنوان روشی دیگر برای ثبت درخواست کارت سوخت المثنی اعلام کرد.
مخاطبان این اطلاعیه افرادی هستند که کارت سوخت ندارند و باید برای ثبت‌نام کارت سوخت جدید اقدام کنند. همچنین می‌توانند کارت سوخت خود را به کارت عابربانک متصل کنند.

بنابر این اطلاعیه مالکان خودرو یا موتور‌سیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند تا ۲۴ آذر ۹۷ فرصت دارند تا برای ثبت‌نام کارت سوخت اقدام کنند.

روش‌های ثبت‌نام برای کارت سوخت:

به‌طورکلی ۴ روش برای ثبت‌نام کارت سوخت اعلام شده است که شامل موارد زیر است:
۱- آن دسته از مالکان خودرو یا موتورسیکلت که فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به دریافت کارت سوخت برای وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

۲- در روش دوم متقاضیان می‌توانند به سامانه خدمات دولت همراه مراجعه کرده و اطلاعات خود را در بخش درخواست کارت سوخت المثنی وارد کنند. اگر قصد دارید از این طریق ثبت‌نام کنید، اینجا بروید.
*این سامانه از ۵ آذر ۹۷ در دسترس عموم قرار گرفته و ثبت‌نام از طریق این سامانه کاملاً رایگان است.

۳- روش سومی که پیشنهاد شده، دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه است. متقاضیان می‌‌توانند از طریق انتخاب گزینه درخواست کارت المثنی است.

نسخه‌های Android و IOS این اپلیکیشن از منابع زیر قابل دریافت است:

4- به‌منظور رفاه حال متقاضیان و تسریع درخواست کارت سوخت مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت در اطلاعیه چهارم روش دیگری نیز ارائه شد و آن هم امکان ثبت‌ درخواست از طریق همه گوشی‌های تلفن همراه (هوشمند و معمولی) با استفاده از شماره‌گیری کد دستوری #۴* (ستاره ۴ مربع) است.

مالکان خودرو و موتورسیکلت برای استفاده از این سرویس می‎توانند برابر برنامه زمان‌بندی ثبت درخواست، بر اساس آخرین رقم شماره تلفن همراه مالکان تا پایان مهلت ثبت‌نام  یعنی ۲۴ آذر ۱۳۹۷ با شماره‎گیری این کد دستوری برای ثبت درخواست کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

برنامه زمان‌بندی ثبت درخواست از طریق کد دستوری *۴# به شرح زیر است:

نکته مهم:
در این اطلاعیه اعلام شد افرادی که دارای کارت سوخت هستند، نباید برای ثبت‌نام مراجعه کنند و اگر چنین اقدامی انجام دهند، کارت سوخت فعلی ‌آن‌ها منقضی خواهد شد.

چه مدارکی برای ثبت‌نام کارت سوخت مورد نیاز است؟

۱- شماره تلفن همراه به نام مالک وسیله نقلیه

۲- کد ملی و تاریخ تولد متقاضی (با ثبت کد ملی و تاریخ تولد سایر اطلاعات شناسنامه‌ای مانند نام و نام‌خانوادگی، نام پدر و شماره شناسنامه به‌صورت خودکار نمایش داده می‌شود.)

۳- اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه (شماره سریال هشت رقمی کارت وسیله نقلیه مندرج در ذیل بارکد پشت کارت وسیله نقلیه متقاضی) یا شماره VIN

۴- انتخاب یکی از شماره‌های ۱۶ رقمی کارت بانکی متقاضی که به صورت خودکار در پنجره ثبت اطلاعات این بخش به نمایش درمی‌آید. (صرفا شش رقم اول و چهار رقم آخر کارت، مثلا ۶۰۳۷۹۹****۲۲۱۳ نمایش داده می‌شود.)

۵- پس از ورود اطلاعات، پیامکی از سرشماره MGOV مبنی بر تأیید عملیات ثبت‌نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید که به منزله پایان مراحل ثبت‌نام است.

* درصورت هرگونه مشکل یا برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید.

شاید قصد خرید، فروش یا معاوضه خودرو یا موتورسیکلت را داشته باشید یا بخواهید خودرویی صفر‎کیلومتر بخرید و این سئوال برایتان پیش بیاید که تکلیف کارت سوخت چه می‌شود؟ اگر به‌دنبال پاسخ این سئوالات و ده‌ها سئوال دیگر درباره کارت سوخت هستید این مطلب را حتما مطالعه کنید تا جواب تمام سئوالاتتان را بیابید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید