شاسی‌بلند لاکچری

معرفی چری تیگو 5 لاکچری و بررسی بازار ایران

0
395

شرکت خودروسازی چری، شرکتی قدیمی در بازار خودروی چین است که علاوه بر تولید خودرو، مونتاژ و تولید لوازم‌یدکی برای کارخانجات مطرح خودروسازی دنیا را نیز انجام می‌دهد. در سال ۲۰۱۳ کمپانی چری خودروی شاسی‌بلند خود با نام تیگو ۵ را به بازار معرفی کرد که در مدت کوتاهی توانست مورد استقبال عموم قرار بگیرد. چری تیگو ۵ لاکچری لوکس‌ترین خودروی شاسی‌بلند شرکت چری در این کلاس است. این خودرو در سال ۲۰۱۵ دو بار به‌روزرسانی شد. در نسخه جدید چراغ‌های عقب، چراغ‌های جلو، جلوپنجره، سپرها و داخل کابین تغییر داده شدند. طراحان این خودرو می‌گویند که برای طراحی این خودرو از ماهی و موج‌های آب الهام گرفته‌اند. آب عنصر مهمی در فرهنگ چینی است که در تولید محصولات مختلف آن را لحاظ می‌کنند. قسمت جلوی تیگو ۵ بسیار شبیه به محصولات رنجروور است که البته این موضوع می‌تواند به‌دلیل همکاری شرکت چری با این شرکت انگلیسی باشد. اما با وجود این شباهت، نمی‌توان تیگو ۵ را یک خودروی صرفاً کپی دانست.

تیگو ۵ لاکچری در ایران

به‌دلیل وجود بازارهای خوب در کشورهای مختلف مثل ایران، صنعت خودروسازی در چین رو به رشد است. نتیجه تلاش و خلاقیت تیم‌های طراحی شرکت‌های مختلف خودروسازی در چین را می‌توان در نسل جدید خودروهای آن‌ها به‌وضوح مشاهده کرد. اما آیا می‌توان نظر عموم مردم را در مورد بی‌کیفیت بودن محصولات چینی به تولیدات شرکت‌های خودروسازی نیز تعمیم داد؟ بسیاری از محصولات خودروسازی چین کیفیتی پایین و مأیوس‌کننده دارند، اما نسل جدید خودروها به‌راحتی می‌توانند با خودروهای کره‌ای رقابت کنند.

علاقه مردم ایران به خودروهای شاسی‌بلند سبب شد که شرکت مدیران‌ خودرو در سال ۱۳۹۴، تیگو ۵ بدون فیس‌لیفت را به بازار ایران عرضه کند که با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد. چری‌ تیگو ۵ در کشور ما با دو تیپ عرضه شده است. تیپ MT که مدل ارزان‌تر تیگو ۵ و تیپ CVT که مدل بالاتر تیگو ۵ است. تیپ CTV دارای سه زیرمجموعه کامفورت، اکسلنت (Excellent) یا IE و لاکچری اسپرت (Luxury Sport) یا IL است. شرکت مدیران‌ خودرو دو تیپ اکسلنت و لاکچری را از سال ۱۳۹۶ در بازار خودروی ایران عرضه کرده است. قابلیت استارت بدون کلید، کروز کنترل، نمایش‌گر لمسی و دوربین عقب و سان‌روف برقی، صندلی برقی راننده و سیستم تهویه مطبوع آپشن‌هایی است که در سری لاکچری و اکسلنت دیده می شوند. 

بررسی بازار چری تیگو ۵ لاکچری در ایران

چری تیگو ۵ لاکچری شاسی‌بلند لوکس چینی است که از زمان ورود به بازار خودروی ایران، به‌دلیل وجود امکانات رفاهی و کیفیت خوب کابین، توانست نظر علاقه‌مندان به خودروهای سی‌یو‌وی در ایران را به خود جلب کند. قیمت‌گذاری خوب شرکت مدیران‌ خودرو یکی از دلایل اقبال به این خودرو در بازار رقابت با سایر خودروهای هم‌سطحش بود. چری تیگو ۵ در ابتدای ورود به ایران برای مدل لاکچری ۹۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. با ورود نسخه جدید چری تیگو ۵ در سال ۱۳۹۷ به ایران و هم‌زمان با افزایش عجیب قیمت خودروهای خارجی، قیمت جدید این خودروها اعلام شد. قیمت اعلام‌شده برای چری تیگو ۵ لاکچری، ۲۰۰ میلیون تومان بوده که این قیمت برای خودروی چینی بی‌سابقه بوده است.

بیشتر بخوانید:
تجربه رانندگی با چری تیگو ۵ لاکچری
مقایسه چری تیگو ۵ لاکچری با خودروهای هم‌رده

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید