مدارک لازم برای نقل و انتقال خودرو

0
604
Closeup portrait of a business man hand signing on document

پس از انتخاب خودروی خود در دیوار، نوبت آن است که مدارک و اسناد لازم را جهت نقل و انتقال فراهم کنید. پس موارد زیر را بخوانید و آماده نمایید، تا در روز معامله چیزی کم و کسر نداشته باشید:

–  مدارک شناسایی صاحب خودرو و خریدار خودرو (شناسنامه + کارت ملی). اگر کسی می‌خواست به وکالت از یکی از این دو نفر در معامله شرکت کند باید علاوه بر مدارک شناسایی اصل برگه‌ی وکالت را نیز به همراه داشته باشد.

–  اصل سند خودرو. یادتان باشد این سند باید دارای هولوگرام پلیس راهوار باشد.

–  برای خودروهای داخلی: سند فروش ماشین که توسط کارخانه صادر شده است. برای خودروهای وارادتی: مدارک هویت مالک اول خودرو که سازمان شماره‌گذاری خودرو صادر نموده است.

–  اصل کارت شناسایی خودرو (در صورت که کارت شناسایی خودرو گم شده باید از مالک یا وکیل قانونی او تعهدات قانونی مربوطه گرفته شود)

–  برگه پرداخت تمامی وجوه خودرو(تسویه حساب خلافی، مالیات و شهرداری…). یادتان باشد تسویه حساب “خلافی” خودرو باید در همان روز نقل و انتقال گرفته شود. اگر چند روز قبل از نقل و انتقال این کار را بکنید، روز نقل و انتقال زحمت دوباره خواهید داشت.

–  مدارک سکونت خریدار (برای صاحبان خانه، اصل سند به علاوه فیش‌های آب و برق و تلفن؛ برای مستأجران برگه‌ی اجاره‌نامه با کد رهگیری به علاوه فیش‌های آب و برق و تلفن)

–  فیش واریزی بانکی به مبلغ چهل هزار تومان به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۹۰۱۳۰۰۲ بنام خزانه داری کل نزد بانک ملی بابت هزینه نقل وو انتقال خودرو.

–  پرداخت مبلغ هفت هراز تومان جهت پست شدنِ کارت مشخصات خودرو (در واحد تعویض پلاک)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید