مقایسه تویوتا کمری هیبرید با خودروهای هم‌رده

مقایسه با دو رقیب دیرینه

27

برای تویوتا کمری هیبرید، ازبین خودروهای موجود در بازار ایران، رقبای متعددی را مانند رنو تلیسمان،هیوندای سوناتا، کیا اپتیما هیبرید را درنظر گرفت. در این بین، به‌منظور ارزیابی قابلیت‌ها و تسهیل انتخاب خودرویی کارآمد و متناسب با بودجه و نیاز مشتریان، در این یادداشت تویوتا کمری هیبرید را با دو رقیب دیرینه‌اش، یعنی «هیوندای سوناتا هیبرید» و «کیا اپتیما هیبرید»، مقایسه می‌کنیم

مقایسه با هیوندای سوناتا
اتاق کمری در این نسل متفاوت و زیباتر است. این بدنه فقط برای میانسالان ساخته نشده و سلیقه جوانان را نیز در نظر گرفته است. با گشودن درب تویوتا با محیطی با کیفیت روبرو میشویم که در عین سادگی زیباست و همزمان از ارگونومی مناسبی هم بهره می‌برد. در این محصول هیوندای جدای از رنگ بندی روشن تر و سقف پانوراما، محیط داخلی سوناتا کمی دلباز تر از کمری به چشم می آید. در مورد کیفیت  تویوتا اندکی برتر ظاهر شد ولی اختلافشان در حدی نیست که خریداران سوناتا را از انتخاب پشیمان کند.

 هردو خودرو پیش‌رانه چهار سیلندر دارند. باطری‌های سوناتا از نوع “لیتیوم پلیمر” هستند که نسبت به مدل “نیکل متال هیبرید” کمری به روز تر به نظر می‌رسند، و موتور بنزینی هیوندای هم راندمان بالاتری “نسبت به حجم” ارائه می‌دهد. ضمناً ناگفته نماند که موتور برقی کمری از قدرت و گشتاور بالاتری بهره میبرد. کمری در رقم پایین‌تری نسبت به سوناتا به شتاب اولیه می‌رسد. اما در مورد سرعت این سوناتا است که سریع‌تر از رقیب پیش می‌راند. در مورد سوخت هر دو خودرو ازبا توجه به ویژگی هیبریدی بودن از خودروهای کم مصرف هستند، و حجم مخزن دو خودرو نیز تقریباً یکسان است. درون این دو سدان متوسط هیبریدی سیستم های کنترل و پایداری مطلوبی  به‌کار رفته است. استاندارد‌ آلایندگی برای هر دو خودرو یورو ۶ است. در بحث تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی هر دو خودروی هیبریدی تقریباً در جایگاه یکسانی قرار دارند. مواردی که از دو خودرو ذکر شد برای یک سدان متوسط خانوادگی کافی است. هر دو خودرو چهره مدرنی دارند. اما تویوتا کمری هیبرید با توجه به اصالت بیشتر ، رضایت بیشتر مصرف کنندگان و محبوبیت بیشتر در بازار ایران و جهان انتخاب ارزشمندتر تلقی می گردد .

بیشتر بخوانید:
معرفی تویوتا کمری هیبرید و بررسی بازار ایران
تجربه رانندگی با کیا کمری هیبرید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید