مقایسه لیفان ۸۲۰ با خودروهای دیگر

0
5874

مقایسه با خودروهای دیگر

لیفان ۸۲۰ در حوزه سگمنت‌هایی ارائه شده که بازار رقابت در آن بین برندهای مختلف بسیار داغ است. به همین دلیل است که این مدل از لیفان برای رقابت با رقیبان سرسخت این‌چنین شکیل و به‌روز شده است. اما باید دید در بررسی این خودرو با دیگر خودروهای هم‌ترازش، علاوه بر شکیل بودن، دارای چه مزیت‌هایی است.

مقایسه با کیا سراتو

یکی از رقبای لیفان ۸۲۰ را می‌توان کیا سراتو دانست. کیا ‌سراتوهای مونتاژی سایپا هم نسخه ۱۶۰۰ سی‌سی دارند و هم نسخه ۲۰۰۰ سی‌سی؛، هم دنده‌ای و هم اتوماتیک. قیمت شرکتی و بازار آزاد آن‌ها تا تاریخ دوم مهر ۱۳۹۷ نیز این‌چنین بوده است:

  قیمت کارخانه‌ایقیمت بازار آزاد
کیا سراتو۱۶۰۰‌ دنده‌ای۸۷,۹۲۴,۰۰۰
کیا سراتو۱۶۰۰‌ دنده‌ای آپشنال۹۳,۸۱۳,۰۰۰۱۶۵,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو۲۰۰۰ اتوماتیک۱۰۴,۳۶۲,۰۰۰۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو۲۰۰۰ اتوماتیک آپشنال۱۱۳,۰۶۲,۰۰۰۲۰۷,۰۰۰,۰۰۰

به‌نظر می‌رسد گزینه کیا سراتوی اتوماتیک بهترین گزینه باشد، زیرا از نظر قیمت خیلی شبیه لیفان ۸۲۰ است. همان‌طور که از نامش مشخص است، موتور این خودرو ۲ لیتری و قدرت آن ۱۵۸ اسب بخار است. البته خودروی چینی از نظر آپشن‌ها و تجهیزات، یک سر و گردن بالاتر است. اما از نظر خوش‌نامی در برند، باید کیا سراتو را بالاتر بدانیم، زیرا حتی نام آن نیز بر خودروهای چینی ارجحیت می‌یابد. انتخاب بین این دو خودرو را باید انتخاب میان کیفیت و امکانات دانست که کاملاً به سلیقه افراد بستگی دارد و نوع کارکردی که از یک خودرو، مورد انتظار است.

مقایسه با رنو فلوئنس دنده‌ای

به‌طور کلی، رنو جزو برندهای خوش‌نام است و شاید همین امر مقایسه را بین این دو کمی سخت کند. رنو فلوئنس دنده‌ای یک موتور ۲۰۰۰ سی‌سی دارد و از یک جعبه‌دنده دستی ۶سرعته استفاده می‌کند. تولید رنو فلوئنس از سال ۲۰۱۰ شروع شده و به‌خاطر کیفیت خوبی که داشته، مشتریان پروپاقرصی دارد. البته بزرگ‌ترین مشکل رنو فلوئنس وارداتی بودن آن است و تحریم‌ها دارندگان آن را دچار مشکلات در زمینه تأمین قطعات و خدمات می‌کند. از نظر طراحی نیز هر دو خودرو در یک سطح قرار می‌گیرند. البته مشخصات فنی لیفان ۸۲۰ کمی وضع بهتری دارد و باعث می‌شود سنگینی کفه ترازو به‌سمت آن باشد. با این حال، رنو همیشه علاقه‌مندان خودش را دارد و همین خوش‌نامی باعث می‌شود تا در خریدها توجه بیش‌تری به آن بشود.

مقایسه با هایما S7

شاید مقایسه بعدی چندان هماهنگ نباشد، زیرا باوجود نزدیکی قیمت‌ها به‌هم، کلاس دو خودرو باهم فرق می‌کند. البته هر دو خودرو چینی‌اند، ولی یکی در کلاس سدان و دیگری در کلاس کراس‌اوور مطرح است؛ مقایسه‌ای بین لیفان ۸۲۰، محصولی از کرمان خودرو و هایما S7، محصولی از ایران خودرو. هایما S7 توربو تمام‌اتوماتیک و خودرویی خوش‌دست است. اما از نظر مواد به‌کار رفته در کابین و داشبورد، به‌وضوح وضع لیفان ۸۲۰ بهتر است. از نظر تجهیزات رفاهی نیز هر دو خودرو را می‌توان در یک سطح ارزیابی کرد. از نظر فنی نیز، با این‌که پیشرانه‌های مورد بررسی ۱.۸ لیتر بوده و می‌تواند ۱۷۰ اسب بخار قدرت تولید کند، چندان خودروی سریع و پرقدرتی محسوب نمی‌شود.

اگر علاقه‌مند به خودروی لیفان ۸۲۰ هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیر می‌توانید
با مشخصات لیفان ۸۲۰ آشنا شوید
درباره تجربه رانندگی با لیفان ۸۲۰ بیشتر بدانید 
و لیفان ۸۲۰ را در بازار ایران ارزیابی کنید

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید