هر کی زودتر برسه!

مقایسه ب‌ام‌و سری 3 کوپه 330i با خودروهای هم‌رده

0
62

از نظر تعداد شاید خودروهای کوپه در زمره کم‌تعدادترین کلاس‌های موجود در ایران باشند، اما از نظر تنوع برند، شاهد تعداد زیادی برند هستیم که می‌توانند با سری ۳ کوپه ۳۳۰i رقابت داشته باشند. بنز، پورشه، فولکس، هیوندای، سراتو و حتی خود ب‌ام‌و جزو برندهایی هستند که خودروهای کوپه‌شان در ایران حضور دارد و البته در سطح سری ۳ کوپه هم تولیدات دارند. این‌جا اما به مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۳۰i با فولکس بیتل کوپه، هیوندای جنسیس و مرسدس بنز clk200 می‌پردازیم.

مقایسه با فولکس بیتل کوپه
فولکس بیتل که خیلی‌ها آن را با نام فولکس قورباغه‌ای می‌شناسند یکی از مشهورترین تولیدات فولکس‌واگن آلمان است که حالا چند سالی می‌شود نمونه‌های به‌روز آن وارد بازار ایران هم شده‌ است. خودرویی که از لحاظ ظاهری جذابیت بیش‌تری نسبت به ب‌ام‌و سری ۳ دارد و به‌خصوص رنگ‌های چشم‌گیری دارد. فولکس برای این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری استفاده کرده که می‌تواند ۲۰۰ اسب بخار توان خروجی داشته باشد و البته خلاف فولکس‌های قدیمی، این بار، موتور خودرو در قسمت جلو کار گذاشته شده است. جعبه‌دنده اتوماتیک دوکلاچه و ۶ سرعته این خودرو می‌تواند قدرت را به دیفرانسیل جلوی فولکس بیتل منتقل کند (نمونه اتوماتیک AT آن هم موجود است) و سرعت خودرو را طی ۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند که کندتر از ب‌ام‌و است. مصرف فولکس بیتل در هر ۱۰۰ کیلومتر و در حالت ترکیبی، ۶.۵ لیتر است که کمی بهتر از سری ۳ کوپه است. سیستم ترمزهای بیتل مثل ب‌ام‌و دیسکی خنک‌شونده است و از نظر تعداد کیسه‌های هوا با سری ۳ کوپه برابر است. اما ترمز خودرو، سیستم‌های پایداری به‌روزتری دارد و حتی آینه‌های کناری هم از فن‌آوری الکتروکرومیک استفاده می‌کنند. قیمت این خودرو در فروردین ۹۸ بسته به مدلش بین ۳۵۰ تا ۶۸۰ میلیون تومان است.

مقایسه با هیوندای جنسیس کوپه
ظاهر جنسیس نسبت به سری ۳ کوپه جذاب‌تر است و موتور ۶ سیلندر و ۳۸۰۰ سی‌سی آن می‌تواند این خودروی ۱۶۳۸ کیلوگرمی را طی ۵.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و این کمی بهتر از ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۳۰i است. جنسیس کوپه در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۱۰.۷ لیتر بنزین مصرف می‌کند که خیلی بیش‌تر از سری ۳ کوپه است و به موتور پرحجم آن ارتباط دارد. آپشن‌ها و امکانات جنسیس کوپه تفاوت چندانی با ب‌ام‌و سری ۳ ندارد اما فضای بخش عقبی آن حتی از سری ۳ کوپه هم کم‌تر است و قیمتش در فروردین ۹۸ بسته به مدل آن بین ۲۴۰ تا ۵۸۰ میلیون تومان است.

مقایسه با مرسدس بنز clk200
بنز که همواره جزو باکیفیت‌ترین برندهای خودروی دنیا است در این مدل از یک موتور ۴ سیلندر با حجم ۱.۸ لیتر استفاده کرده که ۱۸۱ اسب بخار توان خروجی دارد و می‌تواند طی ۹.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که خیلی کندتر از ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۳۰i است. حداکثر سرعت این خودروی ۱۵۰۵ کیلوگرمی، ۲۳۳ کیلومتر بر ساعت است که کم‌تر از سری ۳ کوپه است. جعبه‌دنده بنز clk200 6 سرعته اتوماتیک است ظرفیت دو نفر را دارد. از نظر امکانات تقریباً با ب‌ام‌و یکی است و ازنظر ظاهر و داخل کابین شاید کمی زیباتر از سری ۳ کوپه هم باشد. با این وجود، قیمت بنز کوپه clk200 در فروردین ۹۸ بسته به مدل آن بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان است.

بیشتر بخوانید:
معرفی ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۳۰i و بررسی بازار ایران
تجربه رانندگی با ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۳۰i

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید