وام مسکن جوانان؛ یک آینده‌نگری هوشمندانه

13
9194
وام مسکن جوانان؛ یک آینده‌نگری هوشمندانه

هر فردی که به سن هجده سال رسیده و یا از دادگاه حکم رشد گرفته باشد می‌تواند به نام خود یا افرادی که تحت قیمومیت او هستند حساب پس انداز مسکن افتتاح کند. سود این وام با توجه به مصوبه بانک زمان دریافت وام تعیین می‌شود. اما در حال حاضر برای همه حساب‌هایی که از سال ۹۶ افتتاح شده‌اند سود وام مسکن جوانان برابر با ۹ درصد شده‌است. در سه جدول زیر می‌توانید شرایط دریافت این وام را مطالعه کرد:

شرایط
حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات بر اساس مصوبه بانک متغیر است.در حال حاضر مدت بازپرداخت حداکثر ۲۰ سال است.
اگر فردی قبل از پنج سال پشیمان شد می‌تواند حساب خودش را به صندوق پس انداز مسکن تغییر دهد.حساب‌های دیگر پس‌انداز مسکن را نمی‌توان به حساب جوانان تبدیل کرد.
از این حساب همچنین می‌توان برای وام ساخت و تکمیل مسکن هم استفاده می‌شود.اگر از حساب مسکن جوانان برای وام استفاده نکردید سودی معادل سپرده‌های کوتاه مدت دریافت می‌کنید.
مانعی مقابل برداشت از این حساب وجود ندارد ولی نباید متوسط موجودی از مبلغ تعیین شده توسط بانک در سال کمتر شود.اگر متوسط مانده حساب در هر سال کمتر از مبلغ تعیین شده توسط بانک شود سقف تسهیلات هنگام اعطای وام کاهش می‌یابد.

حداکثر تسهیلات برای حساب‌های افتتاح شده از سال ۹۶، اقساط و سود آن (تومان) :

 تهران  شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) دیگر شهرها   
زمان دریافتحداکثر تسهیلاتمجموع بازپرداخت در ۱۲سالقسط ثابت ماهانهحداکثر تسهیلاتمجموع بازپرداخت
در ۱۲سال
قسط ثابت ماهانهمبلغ تسهیلاتمجموع بازپرداخت
در ۱۲سال
قسط ثابت ماهانه
بعد از پانزده سال۱۱۰ میلیون۱۸۰ میلیونیک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان۱۰۰ میلیون۱۶۳ میلیونیک میلیون و ۱۳۰ هزار تومان۹۰ میلیون۱۴۷ میلیونیک میلیون تومان
بعد از شش سال۶۵ میلیون۱۰۶ میلیون۷۳۹ هزارتومان۶۰ میلیون۹۸ میلیون۶۸۰ هزارتومان۵۷ میلیون۹۳ میلیون۶۴۸ هزارتومان
بعد از پنج سال۶۰ میلیون۹۸ میلیون۶۸۰ هزار تومان۵۷ میلیون۹۳ میلیون۶۳۸ هزار تومان۵۴ میلیون۸۸ میلیون۶۱۴ هزار تومان

یک نمونه جدول حداقل مبالغ واریزی  ماهانه برای افتتاح کنندگان حساب (هزار تومان):

سال اولسال دومسال سومسال چهارمسال پنجم
۲۵۰۲۷۰۲۹۰۳۱۰۳۳۰
سال ششمسال هفتمسال هشتمسال نهمسال دهم
۳۵۰۳۷۰۳۹۰۴۱۰۴۳۰
سال یازدهمسال دوازدهمسال سیزدهمسال چهاردهمسال پانزدهم
۴۵۰۰۴۷۰۴۹۰۵۱۰۵۳۰
** اگر فردی این حداقل مبلغ واریزی ماهانه را در پانزده سال رعایت کند در سال آخر به او ۹۰ میلیون تومان وام داده می‌شود. در صورت تمایل مشتری به واریز ثابت ماهانه، مبلغ واریزی ۳۴۰ هزار تومان طی ۱۵ سال در هر ماه است.

البته فقط بانک مسکن این تسهیلات را به افراد پرداخت نمی‌کند و بانک ملی نیز چنین تسهیلاتی را برای خرید مسکن ارائه می‌کند. اگر دوست دارید شرایط دریافت وام خرید مسکن از بانک ملی را نیز بدانید روی این لینک کلیک کنید.

13 دیدگاه‌ها

 1. الان هم در حال اجراست دوست عزیز
  نگران نباشید این وام از ۱۵ سال پیش تا حالا داره پرداخت میشه و همیشه هم مبلغ اون رو افزایش دادن

 2. شما لطف کنید یه فکری به حال قانون زیر ۱۵ سال بودن خانه های وام اولی بکنید که الان جوان هایی مثل ما در به در دنبال خونه زیر ۱۵ سال هستن . با این شرایط تورم، این قانون زیر ۱۵ سال واقعا سخته .

 3. با این همه درآمد نفت وام مسکن باید به هر ایرانی بدون سپرده و سود تعلق بگیرد(اگه درصدی از اختلاس اقایون رو تخصیص بدهند به مردم عادی). این جدول رو هرکی پیشنهاد داده باید بزارنش تو موزه و درشو محکم ببندن. الان با ۹۰ میلیون یه انباری هم نمیشه خرید چه برسه به پانزده سال دیگه که ارزش ۹۰ میلیون میشه نود ریال . واقعا مردم رو مسخره کردین با این بچه بازیهاتون . لعنت خدا کسانی که نشستن اون بالا و فاتحه خوندن نو همه چی ایشالله که سرنگون بشن.

 4. درکل سازمانها ارگانها نهادها فکرجیب خودشون هستن کسی به فکرمردم بیچاره نیست بانکها کاسبتر از همه هستن

 5. من که وقتی خواستم وام را بگیرم پدرم را در آوردند گفتن وام جالعه ۱۸ملیونی نمی توانی بگیری ۴۵ ملیون وام جوانان گرفتم بعد از ده سال اونم با ضامن بدبختی کلی رفت آمد قسم خوردم از کنار بانک مسکن هم رد نشم حتی بازرسی هم زنگ زدم کاری نکردن

 6. کو ضامن !/؟؟ همین العان بانکها جدید وام دارن میدن چه کاریه والا
  شما سکه طلا دلار بخر خورد خورد یک سال دیگه چند برابر میشه نه ضامن میخواد نه پرداخت قسط

 7. سلام
  عزیزان این رو برادرانه خدمت همتون اعلام می کنم از سال ۸۱ من حساب باز کردن تا الان حدود ۴ میلیون پولم داخل حساب مانده سال پیش وامم در آمده در حال حاضر بانک به من ۴۳ میلیون وام می دهد و باز پرداخت ماهانه ۹۵۰ تومان شما خودتون با این شرایط غیر قابل پیش بینی اقتصادی باشید چه می کنید !!!

  از طرفی بانک اعلام می کنه فروش وام به صورت وکالتی خلاف است و دیگر نمی توانی وام از بانک بگیری کلا ۱۵ سال پول ریختم برای حساب جوانان هیچی به هیچی !

 8. تعجبم. این همه نفت، این همه معدن، این همه مالیات، بعدش کشوری مثل ایران که مهد بحران دنیاست… ۱۵ سال بعد ۱۱۰ میلیون یعنی یک متر هم باهاش نمیشه خرید کرد.
  من تعجبم مردم رو چی فرض کردید؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید