پژو ۲۰۷آی؛ یک نسخه لیفت‌شده

0
2036

پژو ۲۰۷آی؛ یک نسخه لیفت‌شده
خودروی معروف پژو ۲۰۶ موفقیت زیادی را برای شرکت پژو به ارمغان آورد و با فروش بالا توانست سود هنگفتی به جیب خودروسازان منتقل کند، اما از‌ آن‌جا که ممکن نبود یک شرکت خودروسازی بتواند با یک مدل در صنعت خودروسازی پیش برود، پژو ۲۰۷آی که یک نسخه فیس لیفت شده از همان پژو ۲۰۶ است، با تفاوت‌هایی در شکل و شمایل و مشخصه‌های فنی در سال ۲۰۰۹ آغاز شد. اگرچه تولید این خودرو در بازارهای جهانی، سه سال بعد پایان یافت، اما مدیران ” ایران خودرو‌ ” تلاش کردند مدل تولیدی‌شان شبیه همان پژو ۲۰۷ مدل اروپایی شود. هرچند به واسطه تحریم‌ها، تولید این خودرو دچار مشکل شد اما بعدها با رشد در تولید قطعات داخلی و تا حدودی هم بازگشت پژویی‌ها به ایران، این مشکل حل شد و تولید این خودرو ادامه پیدا کرد.

تولید در چهار کشور دیگر
پژو ۲۰۷آی غیر از ایران، در کشورهای برزیل، آرژانتین، مالزی و چین که شریک تجاری پژو هستند هم تولید می‌شود. مسئولان ایران خودرو نیز مدعی‌ هستند که در ساخت این خودروی زیبا در ایران از جدیدترین دست‌آوردهای فنی و مهندسی دنیا استفاده شده است. البته در این زمینه حتما‌ باید نظرات کاربران و مشتریان را نیز جویا شد.

جوان‌پسندی پژو ۲۰۷آی
از آن‌جایی که ۲۵‌ درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند می‌توان گفت جامعه ما، جامعه جوانی است و بر همین اساس بازار خودروهای جوان‌پسندی مثل پژو ۲۰۷آی بسیار پر رونق است. هرچند انتقاداتی به کیفیت مونتاژ نسخه ایرانی آن وجود دارد، اما با این حال بازار خرید و فروش این خودرو قابل توجه است. البته تأمین قطعات و خدمات پس از فروش آن نیز پشتوانه خوبی برای این خودرو تلقی می‌شوند. پژو ۲۰۷آی را نمی‌توان یک خودروی خانوادگی دانست زیرا معمولاً خودروهای سدان‌ بیش‌تر برای استفاده خانوادگی مناسب هستند. با این‌که این خودرو دارای حجم و فضای مشابه با پژو ۲۰۶ است، اما چون ایرانی‌ها و مخصوصاً جوان‌ترها دوست دارند خودروی شیک و به‌روزی داشته باشند، از شکل و شمایل و طراحی کابین این خودرو که به‌نوعی نسخه به‌روز شده پژو ۲۰۶ با چراغ‌های ال‌ای‌دی و لنزی و ظاهر شیک‌ و جوان‌پسندتر است، استقبال کرده‌اند.

پژو ۲۰۷آی اتوماتیک؛ حربه‌ای برای رقابت بهتر
راحت‌تر بودن رانندگی با خودروهای اتوماتیک یکی از علل انتخاب این خودرو به‌عنوان خودروی شخصی است. همچنین بحث ترافیک در شهرهای شلوغ و سختی‌های تغییر دنده و کلاچ باعث شده افراد بیش‌تری، دنبال این باشند که کار را برای خودشان راحت‌تر کنند و خودروهای اتوماتیک بخرند. در این بین پژو ۲۰۷آی با نسخه اتوماتیک خود، سعی کرده در رقابت با خودروهای هم‌سطح، شانه به شانه حرکت کند. در مدل اتوماتیک این خودرو، دو دکمه S و * نیز به چشم می‌خورد که یکی برای حالت رانندگی پرشتاب و دیگری برای رانندگی برفی و تعویض دنده در دورهای پایین است. نسخه اتوماتیک این خودرو باعث شده قیمت بالای ۱۰۰ میلیون تومان (تا اواخر شهریور ۹۷) آن در بازار آزاد، چندان به چشم نیاید، هرچند همچنان عده‌ای به این قیمت‌ها به شدت معترض‌اند، ولی بازار خوب خرید و فروش این خودروها، کمی از سنگینی این قیمت بالا می‌کاهد.

پژو ۲۰۷آی و چهار ستاره ایمنی
اگر باز هم می‌خواهید از پژو ۲۰۷آی بیش‌تر بدانید، باید بگوییم این خودرو موفق شده چهار ستاره از پنج ستاره مؤسسه ایمنی EURONCAP اروپا را دریافت کند. البته که ۲۰۷آی نسخه فیس لیفت پژو ۲۰۶ است و در اصل نمونه قدیمی آن مفتخر به اخذ این امتیاز شده است. ضمن این‌که طراحی و عایق‌بندی کابین این خودرو باعث آرامش بیش‌تر سرنشینان هم شده است. به واقع شما با پژو ۲۰۷آی، هم تند و تیزی پژو ۲۰۶ و هم آسایش خیال یک خودروی جدیدتر به نسبت ۲۰۶ را تجربه می‌کنید.

اگر علاقه‌مند به خودروی پژو ۲۰۷آی هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیر می‌توانید

با مشخصات پژو ۲۰۷آی آشنا شوید
درباره تجربه رانندگی با پژو ۲۰۷آی بیشتر بدانید 
و پژو ۲۰۷آی را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید