چه یخچالی مناسب خانه ماست؟

0

امروزه یخچال به یکی از اساسی‌ترین وسایل زندگی ما تبدیل شده است. به‌نحوی‌که معمولاً اولین وسیله ضروری که برای خریدش در خانه اقدام می‌کنیم یخچال است.

یخچال‌هایی که امروزه به بازار آمده‌اند اندازه، ابعاد، برند‌ها، ویژگی‌ها و حتی رنگ‌های متفاوتی از یکدیگر دارند. بر‌همین ‌اساس اولین گام برای یک خرید خوب یک انتخاب مناسب بر‌اساس کاربری و نیاز یک مصرف‌کننده آن است. یخچال‌های قدیمی که صرفا یک فریزر کودک در بخش بالایی‌اش دارد این روزها بیشتر برای دوره دانشجویی خریداری می‌شود چراکه اغلب مصرف‌کنندگان آن وقت و نیاز جدی برای فریزکردن مواد آشپزی ندارند.

البته مدل‌های موجود از یخچال‌های بازار امروز به امکانات ساده و اولیه خلاصه نمی‌شود بنابراین اگر تحقیقی کوچک هم نسبت به انواع یخچال‌ها داشته باشید با انواع مختلفی چون یخچال فریزر، یخچال‌های ساید و… آشنا می‌شوید. هر یک از انواع یخچال‌ها مدل‌های متنوعی دارند برای مثال در مدل یخچال فریزر مدل‌های یخچال فریزرهای دوقلو هم در بازار هم وجود دارند که بسته به تعداد اعضای خانواده و میزان مواد غذایی که هر خانواده فریز می‌کند انتخاب می‌شود.
علاوه‌بر ظاهر و امکانات، یخچال‌ها از نظر سیستم خنک‌کننده نیز باهم متفاوت هستند.

بر همین اساس بد نیست که به انواع برندها و ابعادی که هر مدل از بخچال‌ها دارند نیز نگاهی بیندازیم. این جداول به شما کمک می‌کنند که علاوه‌بر شناخت برندهای مطرح بازار با ابعاد مختلف این یخچال‌ها آشنا شوید.

انواع یخچال فریزر دوقلو:

برندظرفیت یخچالظرفیت فریزرظرفیت کلارتفاععرضعمق
یخچال سامسونگ ۳۶ فوت
Samsung Twin RR20RZ20 Silver
۳۴۸ لیتر۲۷۷ لیتر۶۲۵ لیتر۱۸۰ سانتی‌متر۱۱۹ سانتی‌متر۶۸.۴ سانتی‌متر
یخچال ۱۸ فوت اسنوا
ER1800/EF1800
۳۶۸ لیتر۲۷۰لیتر۶۳۸۱۸۰ سانتی‌متر۱۱۹ سانتی‌متر۶۸.۴ سانتی‌متر
یخچال امرسان ۳۰ فوت
RH15D/FN15D
۳۵۰ لیتر۱۷۹ لیتر۵۲۹ لیتر۱۸۱ سانتی‌متر۶۰ سانتی‌متر۶۸ سانتی‌متر
یخچال و فریزر بوش مدل
KSW36VW304-GSN36VW314
۳۴۶ لیتر۲۳۷ لیتر۵۸۳ لیتر۱۸۶ سانتی‌متر۶۰ سانتی‌متر۶۵ سانتی‌متر
الکترواستیل
ESAR23T-ESAF23T
۴۳۰ لیتر۳۱۰ لیتر۷۴۰ لیتر۱۸۹ سانتی‌متر۶۵ سانتی‌متر۵۷ سانتی‌متر

یکی از ایرادهای این مدل یخچال فضایی است که به نسبت سایر یخچال‌ها می‌گیرد بنابراین با توجه به اینکه با خرید این یخچال فضای زیادی برای ذخیره و حفظ موادغذایی خواهید داشت باید به فضایی که یخچال و فریزر اشغال می‌کند نیز دقت داشته باشید.

یخچال فریزر رو‌یهم

مدلظرفیت یخچالظرفیت فریزرظرفیت کلارتفاععرضعمق
یخچال و فریزر سامسونگ
RL750
۳۰۳ لیتر۱۳۲ لیتر۴۳۵ لیتر۱۸۵ سانتی‌متر۷۰ سانتی‌متر۷۴.۲ سانتی‌متر
یخچال و فریزر ال‌جی
TF33
۳۳۰ لیتر۹۸ لیتر۵۶۶لیتر۱۷۷.۷ سانتی‌متر۷۵.۵ میلی  متر۷۰.۷ سانتی‌متر
یخچال فریزر هاردستون
HD6
۲۷۰ لیتر۱۰۰ لیتر۳۷۰ لیتر۲۰۱ سانتی‌متر۶۵ سانتی‌متر۷۰ سانتی‌متر
یخچال فریزر امرسان
TFH14-279W
۲۳۶ لیتر۷۰لیتر۳۰۶ لیتر۱۶۰ سانتی‌متر۶۰ سانتی‌متر۶۵ سانتی‌متر

این مدل از یخچال‌فریزرها بسیار بین مردم محبوب هستند و فضای کمی را به نسبت یخچال‌های دوقلو یا ساید‌بای‌ساید در آشپزخانه اشتغال می‌کنند. البته یکی از معایب این مدل  یخچال فریزرها، فضای کمی است که به نسبت یخچال فریزرهای دوقلو دارد.

یخچال ساید‌بای‌ساید:

برندگنجایش یخچالگنجایش فریزرگنجایش کلارتفاععرضعمق
سامسونگ
HM34 W
۳۳۰ لیتر۱۸۳ لیتر۵۱۳ لیتر۱۷۸.۹ سانتی‌متر۹۱.۲ سانتی‌متر۶۰.۵ سانتی‌متر(یخچال)۶۹.۲ میلی‌متر (فریزر)
ال جی
SXB535NS
۴۲۲ لیتر۲۴۶ لیتر۶۶۸ لیتر۱۷۹ سانتی‌متر۹۱.۲ سانتی‌متر۷۳.۸ سانتی‌متر
بوش
KAD80A404
۴۳۸ لیتر۲۳۰ لیتر۶۶۸ لیتر۱۸۸ سانتی‌متر۸۵.۵ سانتی‌متر۷۱ سانتی‌متر
دوو
۲۷۶۰ Gw
۳۸۲ لیتر۱۸۷ لیتر۵۶۹ لیتر۱۸۰ سانتی‌متر۹۲ سانتی‌متر۷۵ سانتی‌متر

اگر اهل فریزکردن و نگهداری مواد غذایی زیادی در یخچال هستید پیشنهاد می‌شود که به ظاهر شیک و امروزی یخچال‌های ساید دلخوش نکنید چرا‌که قطعا در آینده‌ای نه چندان دور از خرید خود ناراضی خواهید شد.

البته یخچال‌های ساید‌بای ساید امکانات و قابلیت‌های جذابی نیز دارند که باعث شده مورد استقبال مردم قرار گیرند. یکی از امکانات این یخچال‌ها، در دوگانه آن‌هاست که باعث بهینه‌سازی فضای داخلی و دسترسی آسان به مواد غذایی می‌شود. در مدل که برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و برق ساخته شده است، از خروج هوای سرد جلوگیری می‌شود و می‌توانید به چیزهایی مثل نوشیدنی که بیشتر در طول روز استفاده می‌شود دسترسی راحت‌تری داشته باشید. محفظه درِ خارجی این نوع یخچال‌ها یک لایه دیگر هم دارد که بین محفظه‌های نگهدارنده داخلی و خارجی قرار گرفته و باعث می‌شود کمترین هوای سرد از یخچال خارج شود.

یخچال‌های زیر پیشخوان
در میان مدل‌های مختلف یخچال، نوعی هم وجود دارد که برای قرار دادن در سایر بخش‌ها مثل زیرپیشخوان خریداری می‌شوند. این یخچال‌ها با عملکردی کاملا متفاوت، به‌راحتی در میان کابینت‌ها قرار داده می‌شوند. نوعی از این یخچال که بیشتر در اتاق‌های هتل دیده می‌شود برای سردکردن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های روزانه کاربرد دارد. از ویژگی‌های این مدل یخچال این است که قیمت و سر‌و‌صدای کمی دارد و فضای محدودی هم اشغال می‌کند.

از ضعف‌های این مدل یخچال‌ها مصرف انرژی بالا، برفک زدن، کیفیت ساخت پایین و بیش از حد ساده بودنش است چراکه در ساخت این یخچال از هیچ فناوری خاص و جدیدی استفاده نمی‌شود.

قابلیت‌های جذاب و جدید
میزان بودجه‌ای که برای خرید یک یخچال در نظر گرفته‌اید قطعاً در انتخاب محصولی با آپشن‌های بیشتر تأثیرگذار است. مثلاً در یخچال‌های مدل جدید امکاناتی چون اتصال به شبکه وای‌فای هم وجود دارد که با استفاده از فناوری‌های مختلف در ساخت، شما را قادر می‌کند تا کیفیت مواد غذایی را تا جایی که ممکن است حفظ کنید. در این مدل می‌توانید با استفاده از گوشی همراه دمای بخش‌های مختلف یخچال را تغییر دهید تا ارزش غذایی آن‌چه در یخچال دارید، حفظ شود.

شاید شما نیز جزو آن‌دسته از افراد باشید که به دنبال خرید یخچال دست دوم هستند و حتی شاید یک یخچال کوچک نیز کارشان را راه بیندازد. اگر جزو این دسته از افراد هستید، یخچال‌های قدیمی دست دوم که جزو یخچال‌های دیفراست هستند و یک جایخی کوچک در بالا دارند نیز برای شما گزینه مناسبی است. پیشنهاد می‌کنیم مطالب مربوط به یخچال را دنبال کنید تا در انتخاب یخچال زودتر به نتیجه برسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید