چگونه بهترین محله را برای خرید یا اجاره خانه انتخاب کنیم؟

8
4099
چگونه بهترین محله را برای خرید یا اجاره خانه انتخاب کنیم؟

اگر قصد خرید یا اجاره خانه و آپارتمان را دارید باید پیش از انتخاب ملک محله مورد نظر خود پیدا کنید. انتخاب محله یکی از مهم‌ترین چیزهایی‌ست که در خرید یا اجاره ملک باید به آن توجه کنید زیرا اگر حتی یک خانه بسیار شیک در محله‌ای بد داشته باشید نمی‌توانید احساس آرامش کنید و از انتخاب خود راضی باشید. در این راهنما سعی شده است تا نکاتی برای خرید ملک یا رهن و اجاره املاک مسکونی در اختیار شما قرار داده شود تا با استفاده از آن با خیال راحت‌تری محله مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید بهتر است منطقه و محله باید بر اساسِ اولویت‌بندی شخصی‌تان انتخاب کنید.


امکانات رفاهی منطقه

پس از انتخاب منطقه و محله‌ای که مایلید در آن ساکن شوید در ساعات مختلف روز به آن سر بزنید و موارد مهمی از قبیل در دسترس بودن مراکز امکانات رفاهی مانند سوپرمارکت، مرکز خرید، میوه فروشی و تره‌بار، درمانگاه و بیمارستان، دسترسی ملک به محل کار یا مدرسه فرزندان و… را بررسی کنید.


ترافیک منطقه

ساعات ترافیک، شلوغی و ازدحام تردد محله مورد نظرتان بررسی کنید و پیش از سکونت زمانِ تقریبی جابه‌جایی‌تان بین محل کار و خانه را در اوج ترافیک ارزیابی کنید. مجاورت املاک با مدرسه و مراکز درمانی یا ساختمان‌های اداری دولتی موجب ترافیک سنگین و ازدحام جمعیت در ساعات کاری می‌شود، این مسئله را حتما در انتخاب محله مد نظر قرار دهید.


قرارگیری منزل در طرح ترافیک

حتما پیش از عقد هر نوع قراردادی نقطه طرح ترافیک و محل قرارگیری منزل خود را بررسی کنید.
وسایل نقلیه عمومی: محله انتخابیِ خود را از لحاظ در دسترس بودن ایستگاه‌های وسایل نقلیه و دسترسی به مسیرهای اصلی را ارزیابی کنید.

بررسی عادات فرهنگی اهالی محله

عادات فرهنگی غالب اهالی یک محله، ظاهرِ کلی یک محله را در ساعات مختلفِ شبانه روز تعیین می‌کند. این مسئله را مدنظر قرار دهید. اینکه بخواهید در محله‌ای با بافت سنتی یا شهرک و … زندگی کنید کاملا سلیقه‌ای‌ است.


دسترسی به مسیرهای اصلی
اگر دسترسی سریع و آسان به خانه با اتومبیل مد نظرتان است دقت کنید که محل خانه انتخابی‌تان برای رهن و اجاره آپارتمان بهتر است در کوچه‌های با عرض کم و باریک، خیابان‌های یک‌طرفه یا بن‌بست قرار نداشته باشد.
خانه‌هایی که در مسیر پرواز هواپیما هستند را خریداری نکنید
اگر در شهر خود فرودگاه دارید، حتما بررسی کنید که خانه و محله مورد نظر شما در مسیر پرواز قرار نداشته باشد.

8 دیدگاه‌ها

  1. بسیار عالی بود تشکر .
    فقط ای کاش در فیلترهای آپارتمان برای جستجو گزینه سال ساخت آپارتمان را اضافه بفرمائید.

  2. سلام.لطفا بگویید که یکی از اصلی ترین شروط قرار داد سالم ثبت قرار داد در دفاتر مشاور املاک میباشد وقرار داد های عادی که افراد خودشان بین هم تنظیم میکنند دارای اعتبار نیست چون محاکم ابتدا بابت داوری اختلاف طرفین را به قسمت داوری اتحادیه املاک ارجاع میدهند که وقتی دستی باشد قرار دادشان از همان مرحله اول طرح اختلاف وداوری رد میشود وبخش داوری اتحادیه نظر نمیدهد ودستگاه قضایی هم تا نظر داوری اتحادیه نباشد نسبت به رسیدگی به اختلاف طرفین اقدام نمیکند.چون شرط رسیدگی به اختلافات خرید وفروش ملک یا رهن واجاره ابتدا نظر دستگاه داوری اتحادیه املاک میباشد.پس لطفا خودتان را بابت هزینه کمیسیون به مشکل ودردسر بزرگتر نیندازید

    • لطفاً برای خودتون بازارگرمی نکنید. تنظیم و عقد قرارداد و بیع چه توسط خود افراد صورت گیرد و چه توسط افراد دلال با عنوان مشاور املاک و بنگاه ملکی و از این قبیل از لحاظ حقوقی و مقبولیت در دادگاه یکسان می باشد. فقط ثبت عقود در مراکز رسمی مثل دفاتر اسناد رسمی در نزد محاکم دارای اعتباری بالاتر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید