کدام برند سیستم صوتی را برای خودرو بخریم؟

0
1656
کدام برند سیستم صوتی را برای خودرو بخریم؟

در مطلب قبل نکاتی کلی درباره انتخاب سیستم صوتی را به شما گفتیم و تأکید کردیم که در گام اول باید انتظارات خود را مشخص کرده و سپس با توجه به بودجه مدنظرتان، برند سیستم صوتی را انتخاب کنید.
برای اینکه بتوانید از بین برندهای گوناگون موجود در بازار انتخاب خوبی داشته باشید در این مطلب برندهای مشهور سیستم‌های صوتی را به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین نکاتی را به شما می‌گوئیم تا با استفاده از آن‌ها برندهای اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهید.

برند‌های موجود در بازار
با توجه به هدف و انگیزه شما برای خرید پخش‌کننده صوتی، برند‌های مختلفی از ارزان‌قیمت با کارایی پائین و متوسط تا پخش‌کننده‌های گران‌قیمت با ورودی‌های بیشتر و کیفیت صدای بالاتر در بازار موجود‌اند که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.
برند‌های شناخته شده‌ای مانند سونی Sony، پایونیر pioneer، آلپاین Alpine، جی‌وی‌سی JVC، کلاریون Clarion و… به دلیل سابقه طولانی در زمینه تولید سیستم‌های صوتی و کیفیت بالا به طبع قیمت گران‌تری نسبت به سایر برند‌ها دارند. اما برند هایی مانند کنکورد Concord، هنزا Henza، مارشال Marshal، سیلکس Sillexx که طی سال‌های اخیر وارد بازار شده‌اند قیمت و کیفیت پائین‌تری نسبت به برند‌های نام آشنا دارند.

توجه داشته باشید که با توجه به نیازتان از سیستم صوتی برند مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر دنبال کار خاصی نیستید و استفاده‌ای معمولی از سیستم صوتی دارید نیازی نیست که پولتان را صرف پخش‌کننده‌هایی با توان و ورودی‌های بالا کنید و می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

فریب برند‌های متفرقه و ارزان‌قیمت را نخورید!
هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست! به دلیل تقاضای بالا و عدم دانش کافی خریداران در زمینه سیستم‌های صوتی،  حجم زیادی از محصولات موجود در بازار را برند‌های تقلبی و شبیه به اصل احاطه کرده‌اند و بسیاری از خریداران فریب قیمت ارزان این محصولات را می‌خورند. برای مثال برندهایی نظیر Sany، pioner و… در مقایسه با برندهای اصلی‌شان یعنی sony و pioneer قیمت و کیفیت پائین‌تری دارند که توسط واردکنندگان و شرکت‌های عرضه‌کننده، شبیه به برند‌های اصلی، در بازار عرضه می‌شوند. پس حتما موقع خرید به شکل و املای درست نام برندها دقت کنید زیرا اگر به این مسئله توجه نکنید فریب می‌خورید.
همچنین علاوه بر برند‌های شبیه به اصل، برند‌های متفرقه چینی زیادی در بازار موجود‌اند که امکانات جانبی زیاد و ظاهری زیبا دارند. از آنجایی که هیچ کدام از این دو معیار دلیلی برای کیفیت صدای آن‌ها محسوب نمی‌شود باید توجه داشته باشید که فریب آن‌ها را نخورید.

امیدواریم با اطلاعاتی که در این مطلب در اختیار شما قرار دادیم بتوانید برند مورد نظر خود را از بین انبوهی از برندها انتخاب کنید و از اصل بودن و کارایی خوب آن اطمینان مطمئن باشید.

در مطلب بعدی نکات مهمی را درباره توان خروجی پخش‌کننده به شما می‌گوئیم، همچنین شما را با معنی برخی علائم مهم که روی سیستم‌های صوتی درج می‌شود آشنا می‌کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید