کُند بران، ایمن بران

تجربه رانندگی با برلیانس H320

0
3082

تجربه رانندگی با برلیانس H320
کُند بران، ایمن بران
خودروهای کلاس هاچ‌بک معمولاً به خودروهایی جوان‌پسند معروف‌اند، اما در عین حال به دلیل کوچکی برای رانندگی‌های شهری نیز بسیار مناسب‌اند، چرا که در شرایط کنونی کشور و معضل جای پارک و ترافیک بسیار سنگین، ابعاد این خودروها یک مزیت بزرگ خواهد بود. در کنار این مزیت، حس خوب رانندگی و شتاب و سرعت بالا مواردی است که به طور معمول از هاچ‌بک‌ها انتظار می‌رود. اما راحتی سرنشینان از معضلات این خودروهاست. به نظرتان برلیانس H320 چه وضعیتی در این زمینه دارد؟

ویژگی‌های مثبت
–         طراحی داخل کابین به خوبی صورت گرفته و ترکیب رنگ‌های به کار رفته خوشایند است. هارمونی و جاگیری بخش‌ها و قطعات نیز قابل قبول است.

–         عایق‌بندی کابین به خوبی صورت گرفته و صدای موتور به داخل کابین منتقل نمی‌شود.

–         صندوق بار فضای بزرگی به نسبت یک هاچ‌بک دارد و فضای بار لازم برای مسافرت‌ها را هم در اختیارتان خواهد گذاشت.

–         سیستم تعلیق به خوبی عمل می‌کند و ضربات ناشی از عبور از ناهمواری‌ها را در داخل کابین حس نخواهید کرد.

–         فرمان برقی خودرو به خوبی تحت کنترل راننده بوده و انحراف غیر معمول ندارد.

–         فرمان‌پذیری خودرو در پیچ‌ها مناسب است و با توجه به این‌که هاچ‌بک‌ها به دلیل ابعاد و وزن معمولاً از فرمان‌پذیری خوبی برخوردار نیستند و در پیچ‌ها انحراف زیادی دارند، می‌توان گفت برلیانس H320 در این حوزه نمره قبولی می‌گیرد.

–         عملکرد سیستم ترمزها در حد انتظار ظاهر شده‌ است و ترمزهای دیسکی جلو و عقب در ترمزگیری ناگهانی کاملاً سریع و محکم عمل می‌کنند.

–         ایمنی بالای خودرو از دیگر ویژگی‌های مثبت آن است. هاچ‌بک‌ها به دلیل وزن کم و ابعاد کوچک معمولاً در معرض خطر چپ شدن قرار دارند که این مشکل در برلیانس H320 احساس نمی‌شود.

–         امکانات رفاهی و تجهیزات خودرو با توجه به قیمتی که دارد، بسیار خوب بوده و در بین رقبا قابل توجه است.

–         مصرف سوخت خودرو پایین است که در نوع خود یک ویژگی مثبت اقتصادی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های منفی
–         موتورهای ضعیف خودرو باعث شده‌ تا شتاب اولیه و سقف سرعت آن پایین باشد که ضعف بزرگی برای این هاچ‌بک جوان‌پسند محسوب می‌‌شود، چرا که نیازهای طیف معمول طرفداران را تأمین نمی‌کند. یعنی المان‌های لازم برای رانندگی اسپرت که مورد علاقه جوانان است را ندارد.

–         کشش خودرو در سربالایی‌ها کم است، در حالی که انتظار می‌رود یک خودروی کوچک قدرت بیش‌تری داشته باشد. علاوه بر این، برلیانس H320 نیز از ضعف موتور رنج می‌برد.

–         عملکرد جعبه دنده چندان رضایت‌بخش نیست و هماهنگی خوبی با موتورها ندارد. در مدل‌های دنده اتوماتیک این ضعف خیلی بیش‌تر به چشم می‌آید. ضریب دنده‌ها به خوبی انتخاب نشده و در تعویض دنده بلاتکلیفی خاصی دیده می‌شود. این ضعف بر شتاب اولیه خودرو تأثیر زیادی گذاشته و آن را به ۱۶ ثانیه رسانده که برای یک هاچ‌بک اصلاً زمان مناسبی نیست.

–         کیفیت متریال و مونتاژ قطعات داخل کابین پایین بوده و از پلاستیک خشک فشرده در آن استفاده شده است که در طول زمان به صدا می‌افتد.

–         فضای داخل کابین کم است و قرار گرفتن پشت فرمان برای راننده چندان آسان نیست.

–         فضای عقب کابین برای سرنشینان بلند قامت راحت نیست که از ابعاد خودرو این انتظار نمی‌رود. اما کوتاه بودن فاصله بین دو محور نشان می‌دهد بیش‌تر فضای کابین به صندوق بار اختصاص داده شده و راحتی سرنشینان در نظر گرفته نشده است.


–         فضای عقب کابین برای سرنشینان بلندقامت راحت نیست که از ابعاد خودرو این انتظار نمی‌رود. اما کوتاه بودن فاصله بین دو محور نشان می‌دهد بیشتر فضای کابین به صندوق بار اختصاص داده شده و راحتی سرنشینان در نظر گرفته نشده است.

اگر علاقه‌مند به خودروی برلیانس H320 هستید یا قصد دارید این خودرو را خریداری کنید در مطلب زیرمی‌توانید
 برلیانس H320 را در بازار ایران ارزیابی کنید
و برلیانس H320 را با سایر خودروهای هم‌قیمت مقایسه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید