کی از همه بیشتر شاسی‌بلند می‌سازد؟

5
8332

پاسخ به این سوال جواب نامتعارفی دارد. اگر بپذیریم که رده خودروهای شاسی‌بلند به عنوان پرطرفدارترین کلاس خودرویی جهان آماج حملات برندهای مختلف برای کسب سود و درآمد بیشتر است، احتمالا خودروسازانی نظیر تویوتا، فولکس‌واگن یا هیوندای را بزرگ‌ترین سازندگان شاسی‌بلند در جهان از نظر سهم تولید اس‌یووی و کراس‌اوور از کل تولید شرکت نام ببرید. ولی سخت در اشتباهید. هندی‌ها و چینی‌ها اینجا هم شما و همه را شگفت‌زده کرده‌اند و با اختصاص بخش اعظم تولیدات خود به این قبیل خودروها، هم بازار بهتر و هم آینده خوشایندی را برای خود در نظر گرفته‌اند.

در فهرستی که اخیرا جاتو داینامیکز منتشر کرده، گریت وال چین که مالک دو برند هاوال (HAVAL) و وی (WEY) است با سهم ۹۵ درصدی از کل خط تولیدش پیشتاز بازار جهانی است و پس از این برند چینی، تاتا خودروساز هندی‌تبار است که با اختصاص ۷۴ درصد از سبد تولیدش به اقسامی از محصولات اس‌یووی و کراس‌اوور، همه را شگفت‌زده کرده‌اند. جالب است که در رده سوم هم این جیلی است که با ۵۵ درصد بیش از نصف خطوط تولید متعددش را به خودروهای شاسی‌بلند اختصاص داده است. این اعداد در حالی وضعیت رو به رشد خودروسازان چینی و هندی را نشان می‌دهد ‌ فروش جهانی این شرکت‌ها پیوسته رو به افزایش است. در این نمودار، می‌توانید دقیق‌تر وضعیت برندهای مشهوری همچون تویوتا و GM را رصد کنید.

5 دیدگاه‌ها

  1. سلام- مقاله جالبی بود- درصورت امکان امار تعدادی ارایه شود تا درصدهای اعلامی قابل مقایسه باشند.
    ۹۵٪ از ظرفیت خط تولید یا هر درصد دیگر،حاوی مفهوم برتری صرف نخواهد بود زیرا همانگونه که مطلع می باشید ظرفیت تولید از یک خودرو تا یک میلیون خودرو درسال و بیشتر ، می تواند تغییر نماید.
    باسپاس

    ۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید