گلف در راند هشتم چه خواهد کرد؟

نسل ۸-ام محبوب‌ترین هاچ‌بک جهان به بازار می‌آید

0
74
گلف ۲۰۲۱

به لحظات معرفی هشتمین سری از گلف نزدیک می‌شویم و تقریبا برای همه مشخص شده خط و ربط نسل تازه موفق‌ترین محصول فولکس‌واگن با تصاویر جاسوسان صنعتی به چه شکل است. طبق آنچه مجله آلمانی بیلد منتشر کرده، گلف هشتم کمی سیال‌تر، کمی امروزی‌تر و اندکی بزرگ‌تر از همیشه است و یک نسخه الکتریکی بردبلند هم دارد. با اینکه هنوز گلف هشتم به طور رسمی رونمایی نشده اما انتشار استوری صفحه اینستاگرام فولکس همه را درباره طرح نهایی بدنه گلف ۲۰۲۰ مطمئن ساخت. بدون فوت وقت در پنج نکته برخی از مهم‌ترین نکات درباره گلف را اینجا می‌‌آوریم:

گلف در حالی پای به نسل هشتم خود می‌گذارد که تاکنون توانسته در طول یک دوره زمانی ۴۵ ساله حدود ۳۰ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. این خودرو که تا پایان سال ۲۰۱۶ به مرز فروش ۲۷.۵ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان دست یافت، طی سی ماه گذشته هم حدود دو میلیون دستگاه فروش داشته تا کورس قدیمی خود را به تویوتا کورولا و فورد اف۱۵۰ ادامه دهد.

گلف که نخستین بار در سال ۱۹۷۴ با طراحی یک مهندس ایتالیایی به نام جورجتو جیاجیارو به شکلی ساده و صمیمی طراحی شد، در نسل‌های مختلف خود همواره در جمع بهترین هاچ‌بک‌های جهان قرار داشته است. سه مشخصه اصلی گلف که باعث شده تا این هاچ‌بک آلمانی عاشقان بسیاری داشته باشد به ترتیب سادگی، رانندگی مهیج و دوام بالا بوده که از گلف خودرویی بی‌رقیب ساخته است.

از نسل اول تا‌کنون این خودرو همواره برترین خودرو بازار اروپا از نظر فروش بوده و این عنوان مهم را تا همین امسال هم حفظ کرده است. گلف که در نیمه نخست امسال حدود ۴۰۰ هزار دستگاه در جهان فروش داشته، به تنهایی یک ششم کل فروش برند فولکس واگن را با مجموعه‌ای از اتومبیل‌های اقتصادی و شهری به خود اختصاص داده و جایگاهی استراتژیک در سبد تولیدات این غول آلمانی دارد.

طرح چراغ‌های گلف که همواره بین بیضی و دایره در نوسان بوده، در آخرین نسل به شکل قطره‌ای درآمده و از اسلوب همیشگی گلف دور شده است. نکته‌ای که موجب انتقاد عاشقان گلف هم شده؛ این افراد عقیده دارند طرح تازه این خودرو را ارزان قیمت، بدلی و ناموزون جلوه داده است.

این خودرو در نسل هشتم با کد ۲۰۲۱ روانه بازار شده و کابینی متحول شده خواهد داشت. شاه بیت تغییرات گلف در داشبورد خودرو رخ داده جایی که به سیاق همه رقبا، یک مانیتور عریض و باریک، روی لبه بالایی داشبورد جا خوش کرده و در ترکیب با صفحه کلاستر و دیجیتالی پشت آمپرها، گلف را کاملا امروزی ساخته است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید