۱۰ نکته کلیدی برای نوشتن آگهی خودرو در سایت دیوار

1

در گذشته اگر قرار بود ماشینتان را بفروشید باید به بنگاه‌های متعدد سر می‌زدید، یا از دوستان و آشنایان خود کمک می‌گرفتید یا کاغذی را پشت شیشه عقب اتومبیل خود می‌چسباندید که «این خودرو فروشی است». خوشبختانه در زندگی امروز می‌توانید در عرض چند دقیقه خودروی خود را روی سایت دیوار آگهی کرده و با صرف وقت و هزینه کمتر آگهی خود را در معرض دید هزاران کاربر قرار دهید.

البته اگرچه با استفاده از این امکان افراد بیشتری آگهی شما را می‌بینند اما در فضایی که خودروهای دست دوم دیگری نیز برای فروخته شدن آگهی می‌شوند و مقایسه یک خودرو با خودروهای دیگر ازسوی خریدار راحت‌تر صورت می‌گیرد فضا رقابتی‌تر نیز خواهد بود. نوشتن یک آگهی خوب، شما را یک قدم به سمت فروش خودرو نزدیک‌تر می‌کند ولی نوشتن یک آگهی خوب، قلق‌های خاص خودش را دارد. ما در این نوشته شما را با این قلق‌ها آشنا می‌کنیم تا بتوانید یک آگهی خوب و کاربردی برای فروش خودروی خود بنویسید.

در گام اول باید بدانید که ذکر نکات مثبت و منفی و ویژگی‌های خودرو به‌صورت کامل، کلیدی‌ترین مسئله برای فروش خودروست. نکته‌ای که اکثر آگهی‌کنندگان با بی‌توجهی از کنار آن عبور کرده و فقط به ارائه اطلاعات کلی که کمکی به خریدار نمی‌کند، خودروی خود را روی سایت دیوار آگهی می‌کنند.

۱-  یک عنوان خوب برای آگهی انتخاب کنید
سعی کنید عنوان جذاب و کوتاه باشد، مثلا حتما در عنوان آگهی نام خودرو، سال ساخت و رنگ خودرو را ذکر کنید.

۲- مدل خودرو و سال ساخت
حتما در آگهی خود مدل خودرو و سال ساختش را به‌صورت دقیق ذکر کنید، مثلا اگر یک ماشین ۲۰۶ دارید، حتما باید علاوه‌بر اینکه در آگهی می‌گوئید که خودروی شما هاچ‌بک است یا صندوقدار، تیپ آن را نیز ذکر کنید و بنویسید در چه سالی ساخته شده است.

۳-  رنگ خودرو
درست است که ویژگی‌های فنی یک خودرو بسیار مهم است، اما با توجه به اینکه سلیقه افراد با یکدیگر بسیار متفاوت است، افراد به دنبال خودرویی هستند که رنگ و ظاهرش مطابق با سلیقه آن‌ها باشد. حتی بسیاری از افراد به دنبال یک رنگ خاص هستند. پس سعی کنید در آگهی خود، حتما رنگ خودرو را بگویید.

۴-  خودرو چقدر کار کرده است؟
یکی دیگر از موارد مهمی که اکثر خریداران نسبت به آن بسیار حساس هستند کارکرد اتومبیل است که به خریدار درباره میزان فعالیت خودرو دید می‌دهد. پس یادتان نرود که کارکرد واقعی خودرو را ذکر کنید.

۵  – وضعیت بیمه خودرو را ذکر کنید
حتما در آگهی خود بگویید که آیا خودرو بیمه شده است، اگر بیمه شده چند ماه از بیمه آن باقی مانده است. آیا بیمه‌اش تخفیف دارد یا نه؟ نوع بیمه را نیز ذکر کنید تا خریدار بداند که حداکثر سقف پوشش بیمه خودروی شما چقدر است.

۶-  ایرادات خودرو را بگویید
اگر خودرو تصادف داشته، رنگ شده یا مشکل فنی دارد حتما در آگهی توضیح دهید زیرا اگر شما این اطلاعات را به خریدار ندهید و خریدار یا کارشناسی که همراه خریدار آمده متوجه این مشکل شود، خریدار را تا حد زیادی از معامله با شما منصرف می‌کند. پس صادق باشید.

۷- معاینه فنی و سرویس‌های انجام شده را ذکر کنید
وضعیت معاینه فنی خودرو را در آگهی بگویید. همچنین اگر قطعاتی را تعویض یا تعمیر کرده‌اید در آگهی ذکر کنید. پیشنهاد می‌شود فاکتور اقلامی که تعویض کرده‌اید را نزد خود نگه دارید تا هنگام بازدید مشتری از خودرو فاکتور را به نشان داده تا مشتری صحت ادعای شما را تأیید کند.

۸-  آپشن‌های خودرو یادتان نرود
امکان دارد خودروی شما آپشن‌دار باشد، پس حتما این آپشن‌ها را در آگهی خود ذکر کنید. ذکر آپشن‌هایی که خودروی شما دارد می‌تواند کاربر دیوار را ترغیب کند تا با شما تماس بگیرد.

۹- چطور قیمت بدهیم
بهتر است چرخی در آگهی‌های دیوار بزنید و کمترین و بیشترین قیمت‌های ماشین‌هایی را بررسی کنید که از نظر ویژگی‌ها و آپشن به خودروی شما نزدیک است. البته به این مورد اکتفا نکنید، حتما خودروی خود را به یک کارشناس فنی نشان دهید و از او هم یک قیمت بگیرید.

۱۰- چند عکس خوب از خودرو بگیرید
عکس نقش بسیار مهمی در دیده شدن آگهی خودروی شما دارد زیرا معمولا افراد راغب به خرید خودرویی که ندیده‌اند نخواهند شد و اولویت را با خودروهایی می‌گذارند که عکسی از ظاهر آن‌ها وجود داشته باشد. پیش از اینکه از خودروی خود عکس بگیرید، خودرو را به‌خوبی تمیز کنید. حتی اگر نیاز به پولیش کردن یا واکس زدن داشت این‌ کار را انجام دهید. حتما یک عکس از بیرون و داخل خودرو بگیرید. قلق‌های گرفتن یک عکس خوب را نیز می‌توانید اینجا یاد بگیرید.

حال با درنظر گرفتن این نکات می‌توانید یک آگهی کاربردی و جذاب بنویسید تا شانس دیده شدن آگهی‌تان و به‌طبع شانس فروش خودروی خود را بالا ببرید. فروش خوبی داشته باشید.

یک دیدگاه

  1. سلام و خسته نباشید
    مورد ۶ خیلی مهمه مخصوصاً رنگ خوردگی بدنه حتماً باید ذکر بشه
    ممنون از سایت خوب دیوار

    ۱
    ۲

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید