۲۰ نکته کاربردی‌ مهم برای انتخاب خودرو با ظاهر مناسب(قسمت اول)

5
3449
20 نکته کاربردی‌ مهم برای انتخاب خودرو با ظاهر مناسب قسمت اول

هنگامی که قصد خرید خودرو دست دوم را دارید موارد زیادی را باید به دقت چک کنید که در این بین بدنه و به‌ طور کلی ظاهر خودرو از اهمیت نسبتاً زیادی برخوردار است زیرا شما مطمئناً قصد خرید خودرویی را دارید که حداقل از نظر ظاهری تمیز و زیبا باشد چون این چیزیست که همیشه در دید است و هر روز چشمتان به آن می‌خورد و هرچقدر در آن وسواس به خرج دهید به نفع شماست. ما پیشنهاد می‌کنیم این متن را تا انتها بخوانید تا با مواردی که باید به آن‌ها دقت کنید آشنا شوید.


در یک روز روشن ماشین برای بازدید خودرو اقدام کنید چون در این شرایط معایب راحت تر دیده می‌شوند و امکان اینکه چیزی از چشمتان مخفی بماند کمتر است.

از تمام زوایا بدنه ماشین را با دقت هر چه بیشتر بررسی کنید و به دنبال هرگونه اثری از ضربه یا فرورفتگی یا دفرمه شدن باشید.

دقت کنید که ماشین رنگ شدگی نداشته باشد البته تشخیص این کار خیلی هم راحت نیست ولی حداقل می‌توانید به دنبال اختلاف رنگ‌ها بگردید یعنی امکان دارد قسمتی از ماشین که رنگ شده با قسمت‌های اطراف آن تفاوت رنگ داشته باشد. در امتداد بدنه خودرو و از زوایایی مختلف نگاه کنید، مشاهده هر گونه موج روی بدنه خبر از این می‌دهد که ماشین از آن قسمت تصادف داشته است. اگر قسمتی از بدنه بتونه و رنگ شده باشد می‌توانید از یک آهن‌ربا یا ابزارهای مخصوص این کار کمک بگیرید ولی توجه که ماشین کاملا خشک باشد.

به ستون‌ها دقت کنید که صاف باشد و رنگ شده نباشد. اگر چنین چیزی مشاهده کردید حتما ماشین تصادف سنگینی داشته است.

به سقف ماشین نگاه کنید که ضربه نخورده باشد و رنگ نشده باشد که در اینصورت احتمالا ماشین قبلا چپ کرده است.

کاپوت ماشین را با دقت بررسی کنید که آثاری از ضربه نداشته باشد و اختلاف رنگ با بقیه قسمت‌هایی بدنه به چشم نخورد.

تمام بدنه مخصوصا زیر رکاب ها رو بررسی کنید که پوسیده نباشد.

سلامت چراغ ها را بررسی کنید که شکسته نباشد و بیش از حد خط و خش نداشته و کدر نباشد.

به سپر ها و جلو پنجره را هم دقت کنید که شکستگی نداشته باشد.


شیشه جلو و عقب رو با دقت بررسی کنید که ترک نداشته باشه تا بعدا مجبور نباشید که هزینه اضافه‌ای برای تعویض آن‌ها بپردازید.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید