مقایسه آئودی TT کوپه با پورشه باکستر ۷۱۸ و آلفارومئو ۴C

رقابت موشک‌های جاده‌ای

0
16
عکس آئودی TT کوپه

رقابت در عرصه بزرگان، البته سختی‌های خاص خودش را هم دارد. در کلاس خودروهای اسپرت و کوپه گران‌قیمت، برندهای معتبری وجود دارند که سعی کرده‌اند تمام توان فنی و طراحی‌شان را روی این کار بگذارند. طبیعی است که حضور آئودی تی‌تی کوپه (AUDI TT) در این کلاس، هم رقابت را هیجان‌انگیزتر می‌کند و هم کار را برای این کمپانی سخت‌تر. مخصوصاً اگر این رقبا از کمپانی‌هایی چون پورشه، ب‌ام‌و و آلفارومئو باشند. در این مطلب قصد داریم به مقایسه آئودی TT کوپه با پورشه باکستر و آلفارومئو ۴C بپردازیم و این خودورهای اسپرت و گران‌قیمت را در کنار یکدیگر قرار دهیم.

مقایسه آئودی TT کوپه با پورشه باکستر ۷۱۸

مقایسه آئودی TT کوپه با پورشه باکستر، یک مقایسه کاملاً وطنی است؛ بین آلمانی‌ها. پورشه باکستر ۷۱۸ جزو اسپرت‌های کوپه خوش‌دست بازار محسوب می‌شود که معمولاً ما را به‌یاد خودروهایی خاص و گران‌قیمت و مخصوص طبقات بالای جامعه می‌اندازد.

جعبه‌دنده پورشه باکستر ۲۰۱۷ موجود در بازار که قابل مقایسه با کوپه‌های کارکرده آئودی تی‌تی می‌تواند باشد، ۷ دنده اتوماتیک دوکلاچه است. موتور هر دو خودرو از سیستم توربوشارژر استفاده می‌کند تا بتواند قدرت بالایی از پیشرانه‌شان بگیرد. حجم هر دو پیشرانه هم ۲ لیتر است، هر چند در مدل‌های دیگری از این خودروها، حجم‌های بالاتر هم به چشم می‌خورد.

قدرت ایجادشده باکستر ۷۱۸ نزدیک به ۱۰۰ اسب بخار بیش‌تر از تی‌تی کوپه است و از این نظر حرفی برای مقایسه باقی نمی‌گذارد. به همین نسبت شتاب آن مناسب‌تر، گشتاور آن قابل‌توجه‌تر و البته مصرف سوختش نیز علی‌رغم این قدرت ایجادشده، کم‌تر است. در حداکثر سرعت ایجادشده نیز باز هم باکستر حرفی برای مقایسه نمی‌گذارد؛ ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت در مقابل حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر TT کوپه، که نشان از وضعیت بهتر پیشرانه آن دارد.

با مقایسه آئودی TT کوپه با پورشه باکستر از نظر ظاهری باید گفت که هر دو زیبا هستند و اینجا بحث سلیقه مطرح است. فقط باید ذکر کرد که پورشه‌ها درکل خودروهای محترم‌تر و کلاسیک‌تری محسوب می‌شوند، در مقایسه با پررنگ‌تر بودن ویژگی اسپرت خودروهایی چون TT ‌کوپه.

در نهایت، هرچند وضعیت پورشه از هر نظر بهتر است، ولی هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید هم بالاتر خواهد بود. گفتنی است که شاید عده‌ای از مخاطبان دوست داشته باشند باکستر ۷۱۸ را با یک کوپه مقایسه نکنند و آن را به کلاس خودروهای رودستر یا بدون سقف و پنجره‌های کناری، مرتبط بدانند.

مقایسه آئودی TT کوپه با آلفارومئو ۴C

مورد بعدی یک ایتالیایی است که سعی کرده به نبرد با آئودی TT ‌کوپه برود؛ خودرویی خاص به نام آلفارومئو ۴C. طبیعی است که قیمت تمام‌شده ۴C بیش‌تر از تی‌تی‌ کوپه  باشد.

۴C یک خودروی ۶ دنده محسوب می‌شود. حجم موتورش نزدیک به ۲۵۰ سی‌سی کم‌تر از تی‌تی‌کوپه است، اما این باعث نشده که در قدرت ایجادشده کم‌وکسری داشته باشد. قدرت ۲۴۰ اسب ‌بخار، در کنار گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر، حتی این خودرو را به شتاب ۴.۱ ثانیه رسانده که فوق‌العاده است، آن‌هم در کنار حداکثر سرعت ۲۵۸ کیلومتر بر ساعت. همه‌چیز گویای برتری فنی ۴C است.

هر چند با مقایسه آئودی TT کوپه با آلفارومئو ۴C باید گفت که طراحی ظاهری ۴C نیز بسیار خاص و البته فوق‌العاده اسپرت درآمده است، و انتخاب را بین این دو خودرو سخت‌تر می‌کند. وضعیت آپشنال دو خودرو نیز تفاوت چشم‌گیری باهم ندارد، با این توضیح که کوپه‌های اسپرت این‌چنینی، بیش از بهره‌گیری از آپشن‌ها، درصدد افزایش کارکرد و قدرت و شتاب خودرو هستند.

درکل، انتخاب بین این دو، بااین‌که وضعیت فنی ۴C کمی بهتر است، سخت به‌نظر می‌رسد.

درباره آئودی TT کوپه بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید