مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با خودروهای هم‌رده

در اهمیت شتاب بالا

0
36
عکس ب‌ام‌و سری 3 کوپه 320i

 

شرقی یا غربی؟ این می‌تواند اولین سؤال در انتخاب یک خودروی کوپه باشد. واقعیت این است که نمونه‌های غربی اغلب قیمت بالایی دارند و مثلاً نمی‌توان سری ۳ کوپه ۳۲۰i را با پورشه کررا مقایسه کرد.

با وجود این، همچنان خودروهایی هستند که از شرق و غرب، رقیب قدرتمند سری ۳ باشند. از محصولات خود ب‌ام‌و بگیرید تا محصولات کیا و هیوندای. خودروهایی که بعضاً از لحاظ کیفیت بالاتر از خودروی آلمانی هستند و آپشن‌هایشان می‌تواند خریداران را ترغیب کند تا دست‌به‌جیب شوند.

در ادامه نگاهی داریم به مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با هیوندای جنسیس کوپه، ب‌ام‌و سری ۲ کوپه ۲۲۰i و کیا سراتو کوپه و مزایا و معایب هر کدام را نسبت به ب‌ام‌و سری ۳ می‌سنجیم. با ما همراه باشید.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با هیوندای جنسیس کوپه

جنسیس کوپه از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به ایران آمد و با استقبال نسبتاً خوبی روبه‌رو شد. ظاهر این خودرو یکی از برگ‌های برنده آن بود، اگرچه موتور قدرتمندش توجه هر کسی را به خود جلب می‌کرد.

هیوندای برای جنسیس کوپه از یک موتور ۶ سیلندر با حجم ۳۸۰۰ سی‌سی استفاده کرده که می‌تواند این خودروی ۱۶۳۸ کیلوگرمی را طی ۵.۹ تا ۶.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. این عدد شتاب خیلی بهتری را نسبت به ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i نشان می‌دهد.

جنسیس کوپه در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۱۰.۷ لیتر بنزین مصرف می‌کند که بیش‌تر از سری ۳ کوپه است و به موتور قدرتمندتر آن مربوط می‌شود. در مقایسه با ب‌ام‌و سری ۳ کوچه، آپشن‌های جنسیس کوپه تفاوت تقریباً یکسان هستند. 

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با ب‌ام‌و سری ۲ کوپه ۲۲۰i

ب‌ام‌و در سری ۲ کوپه تیپ ۲۲۰i از یک موتور ۴ سیلندر خطی با حجم ۲ لیتر استفاده کرده که توان خروجی ۱۸۴ اسب بخار را دارد و می‌تواند طی ۷.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ تقریباً ۱ ثانیه سریع‌تر از سری ۳ کوپه.

مصرف سوخت این خودروی ۱۴۰۰ کیلوگرمی در حالت ترکیبی برابر با ۷.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که بیش‌تر از سری ۳ است. جعبه‌دنده اتوماتیک ۸ سرعته سری ۲ کوپه نیروی موتور را به دیفرانسیل عقب خودرو منتقل می‌کند و سرعت خودرو را در بیش‌ترین حالت ممکن به ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند که تفاوت چندانی با سری ۳ کوپه ۳۲۰i ندارد.

سری ۲ کوپه همه امکانات سری ۳ را دارد و مهم‌تر از همه مجهز به سیستم Idrive است که اختصاصی ب‌ام‌و است و آن را یک سر و گردن بالاتر از سری ۳ کوپه قرار می‌دهد.

مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با کیا سراتو کوپه

هنگام مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با کیا سراتو کوپه متوجه می‌شویم که کیا سراتو کوپه یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری دارد که می‌تواند ۱۵۴ اسب بخار قدرت تولید کند و این خودروی ۱۳۱۰ کیلوگرمی را طی ۱۰.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند، یعنی با وجود وزن پایین‌تر، سراتو کوپه خیلی کندتر از ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i است.

مصرف سوخت سراتو ۷.۴ لیتر است که بیش از ب‌ام‌و است و دیفرانسیل خودرو هم در جلو است و این یعنی پایداری خودرو نسبت به سری ۳ کوپه کم‌تر خواهد بود. از نظر امکانات رفاهی، سراتو پایین‌تر از ب‌ام‌و است، اما مدل‌های بالاتری از این خودرو هم در بازار ایران وجود دارد. 

امیدواریم که این مقایسه مقایسه ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i با خودروهای هم‌رده توانسته باشد اطلاعات خوبی برای انتخاب یک کوپه را در اختیارتان قرار دهد. خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خودتان را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

درباره ب‌ام‌و سری ۳ کوپه ۳۲۰i بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید