مقایسه برلیانس کراس C3 با ساندرو استپ‌وی و دانگ فنگ H30 کراس

ظاهری بهتر در مقایسه با رقیب اروپایی

0
215
عکس برلیانس کراس C3

با توجه‌ به استقبال مشتریان ایرانی به هاچ‌بک کراس‌ها و حضور پررنگ برندهای مختلف در این زمینه، امکان انتخاب‌های مختلفی پیش روی ایرانی‌ها وجود دارد. به همین دلیل وقتی از برلیانس کراس C3 صحبت می‌کنیم، خریداران می‌پرسند که باید نسبت به خرید آن اقدام کنند یا به نمونه‌هایی دیگر چون رنو ساندرو استپ‌وی یا نمونه‌های چینی دیگر فکر کنند؟

برای یافتن پاسخ‌های این سوال، بهتر است به مقایسه برلیانس کراس C3 با ساندرو استپ‌وی و دانگ فنگ H30 کراس که خودروهای هم‌رده‌اش هستند بپردازیم.

مقایسه برلیانس کراس C3 با رنو ساندرو استپ‌وی

از همان ابتدای امر که برلیانس کراس C3 وارد بازار ایران شد، هم از نظر کلاس تولید خودرو و هم از نظر قیمتی، آن را قبل از همه با رنو ساندرو استپ‌وی، که یک هاچ‌بک فرانسوی و خوش‌دست است، مقایسه می‌کردند. هنوز هم این مقایسه به قوت خود باقی است.

در این‌که برند رنو از برند برلیانس و دیگر برندهای چینی خوش‌نام‌تر و مشتری‌پسندتر است، شکی نیست. اما آیا این اصل کلی در مقایسه برلیانس کراس C3 و رنو ساندرو استپ‌وی هم صدق می‌کند؟

اولین نکته خاص، این است که هر دو خودرو توسط پارس خودرو، که خود بخشی از شرکت بزرگ سایپا محسوب می‌شود، عرضه می‌شوند. البته پیش از این، رنو ساندرو معرف حضور مشتریان ایرانی بوده و اقبال مناسبی هم به آن وجود داشته است، هر چند گروهی نیز با عدم آپشنال بودن آن مشکل داشتند. در واقع می‌توان ادعا کرد برلیانس کراس C3 نسخه به‌روزشده برلیانس H320 و رنو ساندرو استپ‌وی نیز نسخه به‌روز و اصلاح‌شده رنو ساندرو است.

به‌نظر می‌رسد فضای مناسب برلیانس کراس C3 برای سرنشینان، بیش‌تر از فضای داخلی رنو ساندرو استپ‌وی باشد، هر چند ارتفاع کراس اوور رنو بیش‌تر از کراس اوور برلیانس درآمده است.

با مقایسه برلیانس کراس C3 با ساندرو استپ‌وی از نظر طراحی بدنه و ظاهر هم باید برلیانس را خودرویی به‌روزتر و اسپرت‌تر بدانیم، در حالی‌که رنو ساندرو استپ‌وی ساده و قدیمی به‌نظر می‌رسد. بخشی از این تفاوت را باید به همکاری برلیانس با ب‌ام‌و در طراحی خودروهای جدید خود نسبت داد.

نمای داخلی برلیانس کراس C3 نیز به‌روزتر و مشتری‌پسندتر درآمده است، درحالی‌که نمای داخلی ساندرو استپ‌وی به ساده بودن معروف است. هر چند متریال به‌کار رفته در آن از نمونه چینی بهتر است.

با مقایسه برلیانس کراس C3 با ساندرو استپ‌وی از نظر فنی باید گفت که هر دو خودرو شباهت‌های زیادی به هم دارند و قدرت و گشتاور تولیدی آن‌ها نسبتاً برابر است، هرچند در نسخه‌های جدیدتر برلیانس کراس C3 اقدام به افزایش حجم موتور شده و در نهایت، قدرت و گشتاور تولید شده را افزایش داده است.

از سوی دیگر، باید وضعیت کیفیت و استهلاک کم خودروهای فرانسوی را در این مقایسه در نظر داشته باشیم. اما به هر حال، در مقایسه نهایی بین این دو کراس اوور، بیش‌تر خریداران ترجیح‌شان بر انتخاب یک برند معتبر و امتحان پس‌داده و اروپایی است.

مقایسه برلیانس کراس C3 با دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه بعدی، مقایسه برلیانس کراس C3 با دانگ فنگ H30 کراس است که هر دو خودروی چینی در بازار کراس اوورهای ایران به چشم می‌‌خورند. ظاهر دو خودرو شباهت‌های زیادی به هم دارد، البته برلیانس کراس C3 کمی هماهنگ‌تر و حجیم‌تر به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های خاص طراحی برلیانس کراس C3 کاملاً مشتری‌پسندتر نسبت به رقیب آن در آمده است. وضعیت کیفیت ساخت و مونتاژ برلیانس کراس C3 نیز بهتر است. از نظر صندلی‌های راحت و ارگونومیک نیز نمونه برلیانس راحت‌تر است و در سفرهای طولانی مدت، باعث آسایش بیش‌تر سرنشینان می‌شود. فضای مناسب داخل کابین برلیانس کراس C3 نیز نسبت به رقیب چینی‌اش و حتی نسبت به کراس اوورهای دیگر، جزو مزیت‌های آن است.

از نظر فنی نیز قدرت و گشتاور ایجاد شده توسط دو خودرو شباهت‌های زیادی به هم دارند؛ ولی باید به یاد داشته باشید که در نسخه‌های جدیدتر برلیانس کراس C3، حجم موتور افزایش یافته و منجر به ارتقای سطح فنی آن شده است.

در کل، اگر برلیانس کراس C3 را محصول مشترک ب ام و و برلیانس و دانگ فنگ H30 را هم محصول مشترک پژو و این خودروساز چینی بدانیم، ظاهراً همکاری گروه اول موفق‌تر عمل کرده است.

نظر شما درباره مقایسه برلیانس کراس C3 با ساندرو استپ‌وی و دانگ فنگ H30 کراس چیست؟ در صورتی که تجربه رانندگی با هر یک از این خودروها را دارید آن را با ما در میان بگذارید.

درباره برلیانس کراس C3 بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید