راهنمای خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان

با ۲۰۰ میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟

4
3672
راهنمای خرید خودرو تا 200 میلیون تومان

با ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟ این شاید سوال بسیاری از افراد قشر متوسط باشد که به دنبال خرید خودرویی معمولی در این محدوده قیمتی هستند. به همین دلیل ما تلاش کردیم تا در این راهنمای خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، خودروهایی که در بازار فعلی ارزش خرید بالاتری دارند را معرفی کنیم.

رده خودروهای ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی در سال ۹۶ با یک پرش سریع فعلا در محدوده ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قابل خریداری هستند. خودروهای پرتیراژی که در ادوار گذشته همگی سالانه بیش از ۳۰ هزار دستگاه تیراژ داشتند و  جزو محصولات محبوب بازار ایران بودند. این خودروها امروز از دسترس بسیاری از مصرف کنندگان سنتی این کلاس خارج شده‌اند اما به واسطه جابه‌جایی بازار برای طیف تازه‌ای از مشتریان جذابیت دارند.

راهنمای خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان

همانطور که می‌دانید شرایط اقتصادی فعلی کشور سبب شده تا قدرت خرید مردم کاهش یابد. این موضوع در بحث خودرو نیز صادق بوده و بسیاری از افرادی که در گذشته توان خرید خودروهای نسبتا خوب را داشتند، اکنون باید به خرید خودروهایی که زمانی با کمتر از نصف این مبالغ قابل تهیه بود، اکتفا کنند. هرچند در حال حاضر، راه دیگری وجود ندارد.

در ادامه‌ی این راهنمای خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، به اختصار ۱۰ خودرو محبوب بازار در این بازه قیمتی را یک جا گردهم آورده‌ایم تا از بین آنها بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. بنابراین اگر شما هم می‌پرسید که «با ۲۰۰ میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟»، خواندن این راهنما می‌تواند برایتان مفید باشد.

تیبا پلاس - راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان

۱ – تیبا پلاس (حدود ۱۳۰ میلیون)

اولین خودروی راهنمای خرید خودرو ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، تیبا پلاس است. تیبا پلاس هم‌اینک در بازار بهایی ۱۰۶ میلیون تومانی دارد. بهایی که برای نمونه آپشنال تیبا ۲ پرداخت می‌کنید به شما امکاناتی نظیر مانیتور لمسی و رینگ و قطعات تزئینی بیشتری در مقایسه با مدل معمولی تیبا می‌دهد.

تیبا ۲ که خود به دلیل جای مناسب کابین و صندوق باری هم سطح و اندازه پژو ۲۰۶ برای مصرف‌کنندگان شهری ارزش خرید مناسبی دارد، در طول ۵ سال گذشته چیزی بالغ بر نیم میلیون دستگاه فروش داشته است. عرضه نسخه آپشنال هم احتمالا این رقم را افزایش داده و با خروج پراید از خط تولید، تیبا را به محبوب‌ترین محصول بازار ایران تبدیل کند.

هزینه نگهداری این خودرو بسیار پایین است و بازار خرید و فروش دست دوم خوبی هم دارد. همچنین، تیبا پلاس ایمنی بهتری نسبت به پراید دارد. با این حال، کیفیت ساخت این خودرو چندان رضایت بخش نیست. همچنین کابین آن نیز برای بسیاری از خانواده‌ها کوچک محسوب می‌شود.

بنابراین شاید بتوان گفت که در وضعیت فعلی، خرید تیبا پلاس مقرون به‌صرفه‌ترین انتخاب برای افرادی باشد که به دنبال خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هستند.

کوییک R - راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان

۲ – کوییک R (حدود ۱۴۰ میلیون)

دومین خودرو در این راهنمای خرید، تازه‌ترین محصول سایپا یعنی کوییک آر است. در حالی که تصاویر فیس‌لیفت نسخه کوییک R با نام کوییک GR از روز گذشته در رسانه‌ها منتشر شده، خود کوییک R در بازار بهایی بالغ بر ۱۱۶ میلیون تومان پیدا کرده است.

کوییک R که با بدنه دو رنگ و امکاناتی مقبول از یک بدنه ۴ متری برخوردار است، سواری، دوام و طرحی معمول و مناسب داشته و برای خانواده‌های کوچک شهری که به دنبال خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هستند و البته توان پرداخت برای خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را ندارند، انتخاب معقولی است.

هرچند باید گفت که کوییک مانند سایر خودروهای ارزان‌قیمت سایپا کیفیت ساخت بالایی ندارد. سیستم تعلیق این خودرو نیز مورد انتقاد بسیاری از متخصصان حوزه خودرو قرار گرفته است.

این خودرو که یکی از گزینه‌های مدنظر سایپا برای بازارهای صادراتی است، قرار است پس از ورود به خط تولید پارس خودرو بیش از گذشته به بازار تزریق شود. بنابراین اگر رنگ‌بندی جوان‌پسند و قیمت این خودرو باب دلتان هست، خرید کوییک R انتخاب درستی برای شما خواهد بود.

پژو 405 - راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان

۳ – پژو ۴۰۵ (‌حدود ۱۸۰ میلیون)

سدان قدیمی پژو بعد از هزاران تغییری که ایران خودرو روی آن اعمال کرده هنوز هم خودرو محترمی است و اگر وضعیت ایمنی‌اش را فراموش کنید، نه تنها برای خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان گزینه مناسبی است، حتی می‌تواند در سطوح پرداختی بالاتر هم یک گزینه مناسب باشد.

پژو ۴۰۵ صندوق بار بزرگی دارد، موتورش نسبتا پرکشش و بادوام است و پایداری و هندلینگ خوبی دارد. در عین حال در این سالها سطح پایین‌تری از کیفیت ساخت در آن نمود پیدا کرده که موجب شده پیش چشم خریداران تنزل کند. هرچند مصرف سوخت این خودرو نیز انتقادات زیادی را در این مدت به همراه داشته است. این خودرو بیشتر باب میل خانواده‌های بزرگ و افراد محافظه‌کار است.

بنابراین اگر با ظاهر قدیمی این خودرو مشکلی ندارید، خرید پژو ۴۰۵ انتخاب معقولی به حساب می‌آید چرا که سالهاست امتحان خود را در بازار کشور پس داده است.

سمند LX - راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان

۴ – سمند LX (حدود ۱۸۰ میلیون)

سمند LX هم انتخاب خوبی برای آن افرادی است که به دنبال خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هستند. LX بعد از حدود ۲ دهه هنوز هم ماشین مورد علاقه بسیاری از افراد جامعه از طبقات متوسط است، به همین دلیل در این راهنمای خرید هم حضور دارد.

سمند LX که نان ظاهر موجه و صندوق بزرگ و تعادل مناسبش را می‌خورد، با همان قطعات و مشخصات فنی پژو ۴۰۵ یا پارس، سطح خوبی از توانایی فنی را به خریداران ارائه می‌کند.

سمند که در تجربه خرید اغلب مصرف‌کنندگان جز ایرادات مونتاژی و برخی قطعات معیوب، مشکل چندانی ندارد، برای خانواده‌‎های پرجمعیت که به دنبال یک خودرو اقتصادی و جادار هستند، محصولی مناسب‌ با هزینه خرید مناسب به نسبت سایر تولیدات بازار است. از معایب سمند LX هم باید به که کیفیت ساخت پایینش در طی سال‌های گذشته و البته مصرف سوخت آن اشاره کرد.

برای مشاهده آگهی‌های خرید و فروش سمند LX می‌توانید به سایت دیوار مراجعه کنید.

پژو ۲۰۶ - راهنمای خرید خودرو تا 200 میلیون تومان

۵ – پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (حدود ۱۸۰ میلیون)

ساخته جاودانه سرجیو پینین فارینا هنوز هم در ایران محبوب است. این محبوبیت در حدی است که تولید سالانه پژو ۲۰۶ در ایران در این سال‌ها هیچگاه از مرز ۷۵ هزار دستگاه کمتر نشده است.

بدنه زیبا، اتاق به روز، استهلاک اندک و سواری و رانندگی مناسب از این سوپرمینی فرانسوی یک برگ برنده در مسیرهای شهری می‌سازد که اگر با موتور ۷۵ اسبی آن کنار بیایید، قطعا تجربه خوبی را عاید شما خواهد کرد. با این حال، نیابد از معایب آن هم چشم بپوشانیم. فضای ردیف عقب این خودرو کوچک است و تقریبا برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب نیست. عایق‌بندی پژو ۲۰۶ هم نیز هم نسبت به پژو ۲۰۷ ضعیف‌تر است و سر و صدای بیشتری را به داخل راه می‌دهد.

اگر به دنبال خرید خودرو تا ۲۰۰ میلیون تومان با ظاهر و سواری خوب هستید، حتما به خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ فکر کنید.

پژو پارس - با 200 میلیون تومان چه ماشیمی بخریم؟

۶ – پژو پارس ساده (حدود ۲۰۰ میلیون تومان)

خب پژو پارس در این سال‌ها با آن چهره متظاهر و اتاق بزرگ مهمترین گزینه کسانی بوده که لاکچری باز هستند اما پول کافی برای خرید خودروهای به روزتر را ندارند.

پژ پارس که به عقیده بسیاری بهترین فیس‌لیفت تاریخ صنعت خودروی کشور است، به واسطه ویژگی‌های فنی مشترک با پژو ۴۰۵ و سمند هزینه نگهداری مناسبی داشته و در آخرین نمونه‌ها به تزئینات به‌روزتری در کابین خود مجهز شده است. با این حال، کیفیت ساخت پژو پارس و مصرف سوخت آن هم مانند سایر محصولات ایران خودرو در چند سال گذشته مورد انتقاد بوده است.

بنابراین اگر به دنبال خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هستید و در این میان محدودیتی برای بودجه ندارید و به اتومبیلی لوکس و جادار فکر می‌کنید، حتما خرید پژو پارس می‌تواند شما را راضی نگه دارد.

سمند سورن ELX - راهنمای خرید خودرو تا ۲۰۰ میلیون تومان

۷ – سمند سورن ELX (حدود ۲۰۰ میلیون)

سمند گران‌قیمت‌تری که در این راهنمای خرید خودرو تا ۲۰۰ میلیون تومان وجود دارد، سمند ELX است. شاید ویژگی‌های فنی آن با سمند EF7 یکی باشد، اما با پوزه‌ای خشن‌تر و چراغ‌های بهبودیافته عقب و مجموع تزئینات داخلی اختصاصی، محصولی به نسبت اسپورت برای خریداران مشکل‌پسند است.

در واقع آنها که فضای کابین سمند را نمی‌پسندند، اغلب سراغ خرید سمند ELX می‌روند که چند آپشن بیشتر و مقداری زیبایی بیشتر را در ازای پرداخت بالاتر دریافت کنند. با این حال، سمند سورن ELX نیز مانند سایر همتایانش در سال‌های اخیر کیفیت ساختش تنزل کرده و مصرف سوختش نیز همچنان بالاست.

پژو 206 SD - با ۲۰۰ میلیون چه خودرویی بخریم؟

۸ – پژو ۲۰۶ صندوقدار دست دوم (حدود ۱۸۰ میلیون)

شاید بتوان گفت که از این قسمت راهنمای خرید خودرو ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی، قیمت خودروها به ۱۰۰ میلیون نزدیک‌تر بود، اما این گزینه به بعد در واقع شما باید مبالغ بالاتری را برای خودروها پرداخت کنید.

تنها محصول صادراتی ایران خودرو به بازار اروپا از روزهای خوب خود به دور است و افت کیفیت اتاق، زمینه عدم استقبال از آن را در بازار فراهم کرده است.

با این حال وقتی که جک J4 تا ۲۳۰ میلیون و جیلی GC6 تا بیش از ۲۲۵ میلیون قیمت‌گذاری می‌شوند، خرید پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۵ اسب‌بخاری با موتور و تزئینات پژو کاملا در اولویت است.

خرید خودرو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان؛ چی بخریم؟

مطمئنا بالا رفتن قیمت خودرو در چند ماه گذشته، در قدرت خرید و انتخاب مردم تاثیر گذاشته است. امروز به ندرت می‌توان خودروی صفری کمتر‌ از ۱۰۰ میلیون تومان را در بازار پیدا کرد. درست است که زمانی می‌توانستیم با این مبلغ، خودروهایی به مراتب بهتر و با آپشن‌های بیشتر را سوار شویم، با این حال راه تا اطلاع ثانوی وضعیت همین است.

خودروهای معرفی شده در این راهنمای خرید، بهترین گزینه‌های موجود برای خرید در بازه قیمتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هستند. بنابراین اگر به دنبال خرید خودرو تا ۲۰۰ میلیون تومان هستید، خودروهای بالا بهترین آپشن‌های شما برای یک خرید معقول هستند. با این حال، اگر تصور می‌کنید که این بازه قیمتی مناسبتان نیست، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای خرید خودرو کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را هم مطالعه کنید. همچنین، اگر امکان پرداخت مبالغ بالاتر هم دارید، شاید بد نباشد نگاهی هم به راهنمای خرید خودروهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون داشته باشید.

در انتها امیدواریم که این راهنما توانسته باشد اطلاعات مفیدی را در اختیارتان بگذارد. به نظر شما کدام یک از خودروهای این فهرست ارزش خرید بالاتری دارند؟ نظرات و تجربیات خودتان را با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

4 دیدگاه‌ها

  1. برای خرید ماشین بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون من خودم پیشنهادم پژو پارس یا سمندعه چون هم جادارن و هم جون دار. هرچند من الان خودم جی ال ایکس دارم و باهاش توی سرویس مدرسه کار میکنم اما اگه بتونم تعویضش میکنم یک پژو پارس میخرم

    ۲

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید