۶ توصیه برای خرید و فروش خودرو در روزهای شیوع کرونا

2
آلوده‌ترین نقاط داخل ماشین که راننده بیشترین تماس را با آنها دارد

باید در خانه بمانیم. توصیه تمام پزشکان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همین است. ممکن است تا سه ماه آینده، ماندن در قرنطینه اجباری باشد. در این شرایط چطور می‌توانیم خودروی خود را بفروشیم یا خودرویی بخریم؟ ما برای شما راه‌حل‌هایی داریم اما پیشنهاد اول این است: «تا جایی که می‌توانید فروش یا خرید خودروی خود را به تعویق بیاندازید.» مگر اینکه مجبور باشید.
این ۶ توصیه می‌تواند تا حد زیادی کمکتان کند تا از شر این ویروس در امان بمانید، ماشین‌تان را هم بفروشید یا بخرید.

۱. از پلتفرم‌های اینترنتی خرید و فروش ماشین استفاده کنید

از حضور در نمایشگاه‌ها و پارکینگ‌های فروش خودرو که شما را در معرض ابتلا به ویروس قرار می‌دهند، اجتناب کنید. تا جایی که می‌توانید همهٔ کارها را غیرحضوری انجام دهید.

بهتر است برای این کار از پلتفرم‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو استفاده کنید. در آگهی‌ فروش خودرویتان، تا جایی که می‌توانید اطلاعات و جزئیات را درست، دقیق و کامل بنویسید. با این کار از رفت‌وآمدهای غیر ضروری می‌کاهید و مشتریانی پیدا می‌کنید که با احتمال بیشتری خودروی شما را پسندیده‌اند.

گرفتن عکس با کیفیت از تمامی زوایا و اجزای مهم ماشین بسیار مهم است. سعی کنید ویژگی‌های ماشین خود را کاملا صادقانه در توضیحات آگهی ارائه کنید.

راهنمای عکاسی از خودرو را اینجا بخوانید.

۲. از سرویس کارشناسی خودرو استفاده کنید

همچنان در خانه بمانید. با استفاده از «کارنامه» می‌توانید مواجهه خود با خارج از خانه را کاهش دهد، خودرویتان را کارشناسی کنید و گزارش این کارشناسی را ضمیمه آگهی‌تان روی دیوار کنید.

اگر خریدار یک خودرو هستید نیز می‌توانید از کارنامه استفاده کنید. کارنامه به نمایندگی از شما، بدون اینکه نیازی به حضورتان باشد، خودروی مورد نظر را کارشناسی می‌کند و گزارش آن را برای شما ارسال می‌کند. به همین راحتی!

خیال‌تان هم راحت باشد؛ کارشناسان کارنامه کاملا به ابزار ضدعفونی و وسایل بهداشتی مجهز هستند.

سرویس کارشناسی کارنامه، یک گزارش جامع و کامل از جزئیات خودروی شما تهیه می‌کند که شما می‌توانید آن را ضمیمه آگهی خودروی خود روی دیوار کنید. این گزارش با بررسی ۴۳۵ نقطه از ماشین و ارائه مشاوره قیمت می‌تواند چشم بینای خریداران نیز باشد.

یادتان باشد مشتری‌ که بعد از خواندن گزارش خودروی کارشناسی شده شما برای بازدید حضوری مراجعه می‌کند، به احتمال خیلی زیاد مشتری نهایی است.

۳. خودتان دستی به خودرو بکشید

رفتن به مکان‌های شلوغ و پرتردد می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد. برای همین توصیه می‌کنیم برای تمیز کردن خودرو هنگام فروش، قید کارواش را بزنید و در خانه دستی به آن بکشید. بهتر است ابتدا با جاروی شارژی یا برقی کف خودرو و کف‌پایی‌ها را تمیز کنید.

به یاد داشته باشید کف خودرو، آلوده‌ترین قسمت ماشین است. پس حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید و تلاش کنید به آرامی خودرو را نظافت کنید. بقیه کارها را هم تا انتها می‌توانید حدس بزنید. یه یاد داشته باشید که حتما از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده کنید؛ به ویژه در نقاطی که تماس دست با آنجا بیشتر است.

۴. فاصله را با خریدار رعایت کنید

اگر در نهایت با خریدار احتمالی به صورت تلفنی به نتیجه رسیدید، وقت بازدید از خودرو را تعیین کنید. بهتر است محل بازدیدتان در فضای سربسته نباشد و قبل از عصر، تا زمانی که نور طبیعی وجود دارد این قرار را بگذارید.

حفظ «فاصله اجتماعی» را که این روزها زیاد درباره آن می‌شنوید، زمانی که مشغول مذاکره و چانه‌زنی هستید، حتما رعایت کنید. وقتی خریدار مشغول بازدید از ماشین شماست کمی با فاصله از او بایستید. زدن ماسک و استفاده از دستکش را فراموش نکنید.

۵. اجازه رانندگی، بعد از تاییدهای اولیه

اگر مطمئن شدید مشتری بعد از دیدن ظواهر ماشین و بازدید بدنه، واقعا از آن خوشش آمده و با شرایط و قیمت شما تا حدود زیادی موافق است، اجازه دهید با خودرو رانندگی کند. فراموش نکنید وقتی می‌خواهید داخل ماشین بشینید حتما ماسک زده و دستکش را پوشیده باشید.

حالا که هوا هم خیلی سرد نیست حتما پنجره‌ها را در حالت باز بگذارید، چرا که فاصله‌تان از فاصله استاندارد یعنی ۲ متر بسیار کمتر است. پس باید خیلی بیشتر مراقب باشید.

۶. اقدامات مراقبتی و بهداشتی را در حضور خریدار نیز انجام دهید

باید به خریدار این اطمینان را بدهید که خودروی مورد معامله تمیز و ضدعفونی شده است. برای همین حتی اگر لازم شد، دوباره در حضور او، خودرو را ضدعفونی کنید. با این کار به مشتری حس بهتری منتقل می‌کنید.

بهتر است مواد ضدعفونی کننده را در حضور وی روی دنده، فرمان، ترمز دستی، دسته‌ راهنما و همین طور محل تنظیم آینه بپاشید تا اطمینان حاصل کند که آلودگی وجود ندارد.

حتی می‌توانید روی نشیمنگاه و پشتی صندلی راننده یک لایه کیسه پلاستیکی (کیسه بزرگ زباله) بکشید. بد نیست به بازدیدکنندگانی که سوار ماشین شما می‌شوند نیز ماسک و دستکش دهید تا خطر آلودگی را هم برای خودتان و هم برای او کاهش دهید.

به‌خاطر داشته باشید که در پایان رانندگی، کاورها، ماسک‌ها و دستکش‌ها را درون سطل زباله دردار بیاندازید. همچنین فراموش نکنید که چنانچه توافق حاصل نشد، بعد از رفتن مشتری نیز دوباره فرآیند ضدعفونی را انجام دهید. بهتر است تدابیری که اندیشیده‌اید را تلفنی هم به او اعلام کنید.

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام وقت بخیر . والا اگر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای شما مهم بود که پیگیری میفرمودید که درج قیمت خودروها برگرده . هرچند که حذفشون هم کوچکترین تاثیری نداشته . تا ما مجبور نباشیم برای خرید خودرو هی اینور اونور بریم.

    ۵۹
    ۳

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید