آموزش ثبت آگهی املاک ازطریق وب‌سایت دیوار (راهنمای تصویری)

0

سایت دیوار جامع‌ترین پلتفرم آنلاین خرید و فروش یا رهن و اجاره ملک است. در طول روز تعداد زیادی آگهی در بخش املاک ثبت می‌شود و بسیاری از کاربران در مدت زمان کوتاه به نتیجه دلخواهشان می‌رسند. بسیاری از کاربران، از نسخه وب دیوار برای ثبت آگهی استفاده می‌کنند. ثبت آگهی در دیوار ازطریق وب‌سایت، نکات مهمی دارد که کمتر به آنها توجه می‌شود. اگر بتوانید این نکات را به‌درستی رعایت کنید، خیلی سریع‌تر به نتیجه مورد نظرتان می‌رسید. در این مطلب می‌خواهیم به صورت مفصل درباره نحوه صحیح ثبت آگهی در سایت دیوار صحبت کنیم. در این آموزش گام به گام و تصویری، به تمام نکات مهم و جزئیات اساسی می‌پردازیم.

این مطلب، آموزش ثبت آگهی در دیوار ازطریق نسخه وب در کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ است. برای استفاده در گوشی هوشمند، از اپلیکیشن دیوار استفاده کنید.

چطور از طریق وب سایت در دیوار آگهی املاک ثبت کنیم؟

 1. ابتدا از طریق آدرس https://divar.ir وارد سایت دیوار شوید. در صورتی که برای اولین بار به وب‌سایت سر می‌زنید، باید شهر موردنظرتان را انتخاب کنید.
 2. سپس مطابق تصویر زیر در گوشه سمت چپ بالای صفحه روی گزینه قرمز رنگ «ثبت آگهی» کلیک کنید.
 3. صفحه اول وب‌سایت دیواردر صفحه بعدی می‌توانید دسته‌بندی مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. در این مرحله روی املاک کلیک می‌کنیم.
 4. انتخاب دسته آگهی وب سایت دیواردر این مرحله باید مطابق با تصویر زیر یکی از زیرمجموعه‌های مربوط به املاک را انتخاب کنید. روال کار برای آپارتمان، خانه و ویلا، تفاوت زیادی ندارد.

دسته آگهی املاک در دیوار

راهنمای ثبت آگهی اجاره مسکونی، خانه و ویلا و متفرقه در سایت دیوار

 1. بعد از طی کردن مراحل بالا، با انتخاب گزینه اجاره مسکونی وارد صفحه زیر می‌شوید. در این مرحله باید بین اجاره آپارتمان، خانه و ویلا یا متفرقه یکی را انتخاب کنید.
 2. ثبت آگهی اجاره مسکونی در دیوار وب سایتبا انتخاب گزینه مورد نظر وارد صفحه زیر می‌شوید که باید مشخصات دقیق ملک را همراه عکس و جزئیات ثبت کنید.
 3. گزینه های ثبت آگهی اجاره مسکونی در وب سایت دیواردر این قسمت همه گزینه‌های موجود را به ترتیب زیر بررسی می‌کنیم:
 • تغییر دسته‌بندی: اگر دسته‌بندی مورد نظرتان را به اشتباه انتخاب کرده‌اید، در این قسمت می‌توانید آن را تغییر دهید.
 • شهر: در این قسمت می‌توانید شهر مورد نظرتان را وارد کنید. از آن‌جایی که در مراجعه اول به سایت دیوار یک شهر را انتخاب کرده‌اید، این شهر به طور پیش‌فرض روی حالت انتخاب قرار دارد. در این مرحله می‌توانید آن را تغییر دهید.
 • محدوده آگهی: در این بخش می‌توانید محله ملک مورد نظر را مشخص کنید.

انتخاب محله آگهی اجاره دیوار

 • نقشه: در این قسمت همان‌طور که مشخص است می‌توانید موقعیت مکانی ملک را روی نقشه تعیین کنید. یادتان باشد یک گزینه زیر نقشه وجود دارد که با فعال‌کردن آن، موقعیت دقیق به کاربران نشان داده نمی‌شود. دیوار این گزینه را برای رفاه حال کاربران در نظر گرفته است تا به‌جای نمایش موقعیت دقیق خانه و ملک خود، موقعیت حدودی را به مشتریان نشان دهند. با انتخاب گزینه، یک شکل هندسی در اطراف منطقه ملک در آگهی به مشتری نشان داده می‌شود و موقعیت دقیق ملک، مشخص نخواهد بود.

انتخاب نقشه در ثبت آگهی اجاره وب سایت دیوار

 • عکس آگهی: یکی از مهم‌ترین نکاتی که کاربران خیلی به آن توجه نمی‌کنند، درج عکس برای آگهی املاک است. فراموش نکنید مخاطبان برای این به سایت دیوار سر می‌زنند که اسیر بازدید این خانه و آن خانه یا مراجعه به چندین مشاور املاک نشوند. به همین دلیل آگهی‌هایی که عکس دارند، ۳ برابر بازدید بیشتری می‌گیرند. تصاویر انتخابی باید واضح باشد و از زوایای مختلف بخش‌های مختلف آپارتمان یا خانه را نشان دهد.

آموزش اصول عکاسی از خانه در آکادمی املاک دیوار

مطابق تصویر زیر، با کلیک کردن روی علامت + می‌توانید عکس‌های ملک را از فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر انتخاب کرده و در سایت دیوار بارگذاری کنید.

درج عکس آگهی املاک وب سایت دیوار

 • متراژ: برای خریدار و مستأجر، متراژ ملک خیلی مهم است؛ چرا که اکثر آن‌ها می‌خواهند آن را با فضای مورد نیازشان مطابقت دهند. در این قسمت می‌توانید متراژ ملک را وارد کنید.

درج متراژ در آگهی املاک دیوار

 • آگهی‌دهنده: اگر به‌صورت شخصی ملک را آگهی می‌کنید، در این بخش گزینه شخصی را انتخاب کنید. اگر هم به‌عنوان مشاور املاک، فایل‌های تحت مدیریت خود را آگهی می‌کنید، بهتر است گزینه مشاور املاک انتخاب شود. فراموش نکنید، هنوز سهم زیادی از مردم، به آگهی‌های منتشرشده توسط مشاوران، اعتماد بیشتری دارند. نکته مهم دیگر اینکه درصورت انتخاب این گزینه، احتمالا تماس‌های غیرواقعی کمتری تجربه می‌کنید و همکاران، با شما تماس نمی‌گیرند.

انتخاب آگهی دهنده در املاک دیوار

 • ودیعه و اجاره ماهانه: موضوع قیمت یکی از مهم‌ترین عوامل برای تصمیم‌گیری افراد است. معمولا آگهی‌های مربوط به رهن و اجاره املاکی که قیمت مشخصی در بخش ودیعه و اجاره ندارند، خیلی مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرند. در این بخش می‌توانید مشخص کنید مبلغ ودیعه و اجاره قابل تبدیل است یا خیر. بسیاری از مستأجرها دنبال تبدیل به رهن کامل هستند یا پول پیش زیادی ندارند.

ودیعه و اجاره در آگهی اجاره دیوار

 • مناسب برای: در این قسمت مشخص کنید که ملک را به فقط به خانواده اجاره می‌دهید یا افراد مجرد هم می‌توانند شانسشان را امتحان کنند.
 • تعداد اتاق: این گزینه یکی از اصلی‌ترین موارد برای تصمیم‌گیری افراد است. بسیاری از خانواده‌ها نیاز به خانه‌های ۲ یا ۳ خوابه دارند و این گزینه کمک می‌کند که بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. همین انتخاب صحیح‌تر باعث می‌شود تا شما هم تماس‌های واقعی بیشتری برای ملک خود دریافت کنید.

تعداد اتاق در آگهی املاک دیوار

 • سال ساخت: بدون شک عمر بنا در مبلغ رهن و اجاره آن موثر است. به همین دلیل افراد به این گزینه توجه ویژه‌ای دارند. بنابراین آن را به درستی پر کنید.

انتخاب سال ساخت در آگهی املاک دیوار

 • ۴ گزینه دیگر هنوز وجود دارد که بسیار مهم هستند. تعداد طبقات، آسانسور، پارکینگ و انباری هم جزو گزینه‌هایی هستند که برای مخاطبان اهمیت دارد و باید آنها را دقیق مشخص کند.

گزینه های اجاره املاک وب سایت دیوار

 • انتخاب سایر ویژگی‌ها و امکانات: صبر کنید! هنوز کار شما تمام نشده است. اگر می‌خواهید آپارتمانتان سریع‌تر اجاره بروید باید چند گزینه دیگر را پر کنید. با کلیک روی انتخاب سایر ویژگی‌ها و امکانات، پنجره زیر نمایش داده می‌شود:

سایر ویژگی‌های در اجاره ملک دیوار

 • در این مرحله باید مطابق با تصویر بالا گزینه‌های زیر را پر کنید:
  • تعداد واحد در طبقات: این قسمت مشخص می‌کند که در هر طبقه از ساختمان شما چند واحد قرار دارد.
  • تعداد کل طبقات ساختمان: همان‌طور که مشخص است در این بخش می‌توانید کل طبقه ساختمان را تعیین کنید.
  • جهت ساختمان: این فیلتر نشان می‌دهد که ملک شما جنوبی، شمالی، شرقی یا غربی است.
  • بازسازی شده: اگر تیک این گزینه را فعال کنید، کاربران متوجه می‌شوند که آپارتمان را بازسازی کرده‌اید.
  • در قسمت سایر امکانات هم می‌توانند وضعیت بالکن، جنس کفپوش، نوع سرویس بهداشتی، سیستم گرمایش و سرمایش و تامین‌کننده آب گرم را مشخص کنید.
  • در نهایت با مشخص کردن گزینه‌های فوق می‌توانید روی تایید کلیک کنید تا به صفحه قبلی برگردید.
 • در قسمت آخر هم باید شماره موبایل برای تماس، عنوان آگهی و جزئیات آن را مطابق با تصویر زیر مشخص کنید. یادتان باشد شماره‌ای را وارد کنید که در دسترس و پاسخگو باشد.

درج شماره موبایل برای ثبت آگهی دیوار املاک

 • عنوان آگهی باید کوتاه و جذاب باشد و موارد مهمی چون تعداد خواب، محله یا کلمات جذب‌کننده را در خودش داشته باشد.
 • در قسمت توضیحات آگهی هم هر چیزی که در فیلترها مشخص نکرده‌اید وارد کنید. این موارد می‌تواند شامل زمان هماهنگی، تخلیه یا پر بودن ملک، دسترسی‌های محلی، ویژگی‌های برجسته از متریال به کار رفته در ملک و … باشد.
 1. در نهایت روی ارسال آگهی کلیک کنید تا در نوبت بررسی و تایید قرار بگیرد.

راهنمای ثبت آگهی فروش آپارتمان، خانه و ویلا، زمین کلنگی و متفرقه در سایت دیوار

مراحل ثبت آگهی فروش آپارتمان هم دقیقا مشابه با اجاره است با این تفاوت که به جای مبلغ ودیعه و اجاره باید قیمت کل ملک را وارد کنید. پیشنهاد می‌کنیم با وارد کردن قیمت کل، اطلاعات درباره ملک را تکمیل کنید. اغلب مخاطبان با دیدن قیمت توافقی، احتمالا از تماس منصرف خواهند شد.

راهنمای ثبت آگهی در دسته‌های دیگر املاک ازطریق وب‌سایت دیوار

مراحل ثبت آگهی اجاره تجاری و اداری هم دقیقا مشابه با اجاره مسکونی است و هیچ تفاوتی ندارد. همچنین ثبت آگهی فروش تجاری و اداری هم دقیقا مشابه با فروش مسکونی است و شامل همان فیلترها می‌شود.

راهنمای ثبت آگهی اجاره کوتاه مدت در سایت دیوار

در ثبت آگهی اجاره کوتاه مدت ازطریق وب‌سایت دیوار، برخی از همان فیلترهای مهم قبلی باید پر شود. مهم‌ترین تفاوت در این بخش مشخص کردن میزان اجاره روزانه و مدت زمانی است که می‌خواهید ملک را اجاره دهید. ضمن اینکه یادتان باشد اگر این آگهی را برای فضای آموزشی ثبت می‌کنید، باید تجهیزات و امکانات موجود را به طور کامل شرح دهید.

بیشتر بخوانید: راهنمای ثبت آگهی املاک در اپلیکیشن دیوار (آموزش گام به گام و تصویری)

جمع‌بندی

برای فروش ملک یا رهن و اجاره آن به‌صورت آنلاین، سایت دیوار یکی از بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود. تعداد زیاد مخاطبان این پلتفرم و نرخ موفقیت بالای آگهی‌های املاک در آن، دیوار را به اولین گزینه برای بسیاری از مشتریان املاک تبدیل می‌کند. دراین‌میان اگر می‌خواهید بهتر و سریع‌تر ملکتان را بفروشید یا اجاره دهید، باید به درستی آگهی خودتان را ثبت کنید. ضمن اینکه باید به جزئیات و نکات مهمی توجه کنید که در این مطلب به آنها اشاره کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.