مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت

مقایسه‌ای کاملاً چینی!

0

سدان‌ها بازار شلوغی دارند چون همیشه موردتوجه خانواده‌ها هستند و کارکرد بسیاری دارند. به همین نسبت، میزان برندهایی که در این کلاس حضور پیدا می‌کنند بالاست. و رقابت بین آن‌ها نیز شدت بیشتری می‌یابد. در این بخش، به مقایسه دانگ فنگ S30 با چند تا از رقبای نزدیکش مانند بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت پرداخته‌ایم.

مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30

بسترن B30 نیز یکی دیگر از چینی‌های خوش‌دست بازار است که به‌عنوان یکی از رقبای معمول دانگ فنگ S30 مطرح می‌شود. این خودرو در طراحی ظاهری قطعاً زیباتر و بهتر از دانگ فنگ اس ۳۰ ظاهر شده است. از نظر کیفیت سواری و هندلینگ نیز وضعیت بسترن B30 را باید بهتر ارزیابی کنیم.

از نظر کارکرد فنی، بسترن B30 کمی بهتر است؛ البته تفاوت دو خودرو در کارکرد فنی‌شان آنقدر کم است که می‌توان آن‌ها را در این بخش برابر دانست. بازه قیمتی دو خودرو نیز شبیه هم است. در حوزه آپشن‌ها با مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 باید وضعیتی دانگ فنگ را بهتر بدانیم؛ ظاهراً سازندگانش خواسته‌اند مزیت خودروی خود را در این زمینه به‌رخ بکشند.

گیربکس بسترن B30 شش‌دنده اتومات است؛ یعنی دو حالت بیشتر از دانگ فنگ اس ۳۰. نکته بعدی این است که بسترن B30 در بازار فراوان‌تر است چون سال ساخت و ارائه آن زودتر اتفاق افتاده و قدیمی‌تر است. به همین دلیل هم می‌توان مدل‌های قدیمی‌تر این خودرو را با قیمت کمتر در بازار تهیه کرد. درحالی‌که دانگ فنگ S30 فقط چند ماهی است که عرضه می‌شود و به همین نسبت، بازار کم‌رونق‌تری دارد.

درکل، بسترن B30 به‌خاطر زیباتر بودن و کیفیت بهترش، گزینه مناسب‌تری برای انتخاب به‌نظر می‌رسد.از نظر ایمنی، هر دوی این خودروها از ترمز جلو و عقب دیسکی برخوردارند و هر دو هم فقط کیسه‌هوای راننده و سرنشین جلو را دارند.

در مقایسه امکانات دانگ فنگ S30 با بسترن B30 هم باید گفت که هر دو در یک سطح هستند، اما دانگ فنگ سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دارد، در حالی که این سیستم در بسترن دستی است.

مقایسه دانگ فنگ S30 با جیلی GC6 اکسلنت

در سال ۹۷ شمسی، نسخه فیس‌لیفت‌شده از جیلی GC6 معروف به نسخه اکسلنت به بازار عرضه شد. این نسخه فیس‌لیفت از گیربکس خوبی که متعلق به جات کوی ژاپن بود سود می‌برد که قدرت مانور خوبی به آن می‌داد. به نسخه فیس‌لیفت آن  سان‌روف، دوربین عقب، تریم داخلی دورنگ و بزرگ‌تر شدن مانیتور کنسول هم اضافه شد؛ آپشن‌هایی که در نسخه اتومات دانگ فنگ S30 وجود داشتند.

با مقایسه دانگ فنگ S30 با جیلی GC6 اکسلنت اولین تفاوتی که به چشم می‌خورد، دانگ فنگ S30 است که به‌دلیل فاصله محورهای آن اتفاق افتاده است. البته این امر باعث سنگینی بیشتر این خودرو و درنتیجه کارایی کمتر آن در رقابت فنی شده است. در این دو خودرو حجم پیش‌رانه و قدرت تولیدشده و مشخصاتی از این دست فاصله چندان چشمگیری باهم ندارد.

در رقابت ظاهری، وضعیت جیلی GC6 را باید بهتر ارزیابی کنیم؛ چون به‌روزتر است و سعی کرده با استفاده از خطوط شکسته و زاویه‌های تندی که در طراحی به‌خرج داده، خشن‌تر ظاهر شود. درحقیقت این خودرو مدرن‌تر از آب درآمده است. از حیث وضعیت کابین نیز، دو خودرو خوب ظاهر شده‌اند و در سطح و اندازه سدان‌های متوسط هستند.

در نتیجه‌گیری نهایی، وضعیت فنی و رانندگی جیلی GC6 بهتر است، اما جاداری و فراوانی خدمات و قطعات دانگ فنگ اس ۳۰ را نباید فراموش کنیم. ضمن اینکه قیمت جیلی GC6 از دانگ فنگ S30 کمتر است و خرج کمتری روی دست خریداران خود می‌گذارد.

امیدواریم که این مقایسه دانگ فنگ S30 با رقبای هم‌رده‌اش توانسته باشد اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهد و دید روشنی از ارزش خرید هر خودرو به شما بدهد.

درباره دانگ فنگ S30 بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.