سهمیه‌بندی بنزین در سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

0
سهمیه‌بندی بنزین در سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

قیمت بنزین در ایران از موضوعات جنجال‌ساز بعد از دهه هشتاد به ‌شمار می‌رود. روند افزایش قیمت بنزین در ایران با روند افزایش قیمت سایر کالا و خدمات ارتباط تنگاتنگی دارد و از این لحاظ، قابلیت اثرگذاری زیادی از اقتصاد ایران و به صورت مشخص دارد.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به اینکه «با شروع سال ۱۴۰۰ آیا در میزان سهمیه ماهانه بنزین و یا نرخ آن تغییری ایجاد خواهد شد؟» گفت: «تا این لحظه، هیچ تصمیم یا مصوبه‌ای در خصوص تغییر در سهمیه بندی بنزین برای سال ۱۴۰۰ ابلاغ نشده و اگر در ایام باقی مانده از سال نیز در این خصوص مصوبه جدیدی ابلاغ نشود، با شروع سال ۱۴۰۰ سهمیه بنزین فروردین ماه، مطابق ماه‌های گذشته در کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها شارژ خواهد شد».

بیشتر بخوانید: میزان افزایش نرخ جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰ مشخص شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص احتمال واریز سهمیه بنزین نوروزی اظهار داشت: «درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ تصمیمی از سوی وزارت کشور به وزارت نفت ابلاغ نشده و با توجه به شرایط ادامه شیوع کرونا در کشور و مخاطراتی که سفرهای نوروزی می‌تواند از نظر گسترش شیوع ویروس کرونا برای مردم داشته باشد، بعید به نظر می‌رسد که شاهد تخصیص سهمیه نوروزی بنزین باشیم».

وی در ادامه افزود: «مصرف بنزین در سال ۱۴۰۰ بعد از برداشته شدن قرنطینه افزایش پیدا خواهد کرد و در ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ این امکان وجود ندارد که واردکننده بنزین شویم. اما مصرف بنزین به شدت تابع بحث قرنطینه است و باید دید بعد از قرنینه مصرف چقدر افزایش پیدا خواهد کرد و از اکنون نمی‌توان گفت که تا چه میزان مصرف بنزین افزایش پیدا می‌کند».

***

شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید