شرایط ثبت نام و پیش فروش ایران خودرو شهریور ۹۹

2
2580
شرایط پیش فروش ایران خودرو

در ادامه طرح حمایت از مشتریان و رونق دادن به بازار خرید و فروش خودروهای داخلی، شرکت‌های خودروسازی داخلی طرح‌های مختلف فروش و پیش فروش خودروهای خود را در چند بخش مختلف اعلام کردند.

نوسانات بازار ارز که باعث بالا رفتن بدون منطق قیمت خودروها شده است، باعث شد که استقبال عموم مردم از این طرح‌‌ها نسبتا بد نباشد. ایران خودرو به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان داخلی، درتابستان امسال هم با انتشار اعلامیه‌هایی در مورد طرح‌های فروش خودروهای مختلف خود و شرایط ثبت نام ایران خودرو اطلاع رسانی کرده است.

این بار و به دلیل شیوع ویروس کرونا، ایران خودرو اعلام کرد که طرح ثبت نام و پیش فروش ایران خودرو به صورت اینترنتی در داخل منازل و بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌ها انجام خواهد شد.

آخرین شرایط پیش فروش اینترنتی ایران خودرو – ۲۰ شهریور ۹۹

روز ۵ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو آغاز شد. بر اساس بخش‌نامه، فرآیند ثبت نام ایران خودرو از مشتریان به مدت ۴ روز به صورت شبانه روزی ادامه خواهد داشت گفتنی است که فرصت ثبت نام ایران خودرو روز یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ در ساعت ۱۴ به پایان خواهد رسید.

در سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای ۵ محصول ایران خودرو را دارند که این محصولات عبارتند از: سمند LX، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پژو پارس سال، پژو ۲۰۶ صندوف‌دار و پژو ۴۰۵ SLX.

دانلود بخش‌نامه مرحله سوم پیش فروش ایران خودرو – ۲۰ تا ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

بر اساس آنچه که در  بخشنامه فروش ایران خودرو آمده، قیمت خودروها قطعی بوده و موعد تحویل آنها نیز حداکثر ۹۰ روزه است.

شرایط پیش فروش اینترنتی ایران خودرو – ۵ شهریور ۹۹

شرایط جدید پیش فروش ایران خودرو مجددا در اواخر مرداد ماه اعلام شد و پیش فروش ایران خودرو، از روز چهارشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۹ به طور رسمی آغاز گردید. قابل ذکر است که ثبت‌نام ایران خودرو از مشتریان به مدت ۵ روز به صورت ۲۴ ساعته ادامه خواهد داشت و در پایان روز دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد.

در آخرین طرح پیش فروش ایران خودرو، مشتریان امکان دارند از بین ۵ محصول ایران خودرو شامل دنا پلاس، پژو ۲۰۷ دنده‌ای، پژو پارس LX، سمند سورن و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را انتخاب کنند.

دانلود بخش‌نامه پیش فروش ایران خودرو – از ۵ تا ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

قابل ذکر است که بر اساس بخش‌نامه فروش ایران خودرو، مبلغ پیش پرداخت از ۴۵ میلیون تومان تا ۶۸ میلیون تومان (بر اساس نوع خودرو) در نظر گرفته شده است و موعد تحویل خودروها نیز دی ماه سال ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ خواهد بود.

شرایط کلی ثبت نام و پیش فروش ایران خودرو

بر اساس قوانین و شرایط فعلی، متقاضیان ثبت نام و پیش فروش محصولات ایران خودرو باید حائز شرایط عمومی زیر باشند:

 1. به هر کد ملی تنها یک دستگاه خودرو در کل بخشنامه های فروش ایران خودرو و سایپا تعلق خواهد گرفت.
 2. حداقل سن متقاضی خرید خودرو باید ۱۸ سال تمام باشد.
 3. متقاضی خودرو باید گواهینامه‌ی رانندگی خودرو (حداقل پایه‌ی سوم) را داشته باشد. کسانی که فاقد گواهینامه باشند و در این طرح ثبت نام نمایند، ضمن کان باطل شدن ثبت نام‌شان، تا ۳ سال امکان ثبت نام در کلیه‌ی طرح‌های فروش آتی محصولات ایران خودرو را نخواهند داشت.
 4. در هیچ مرحله ای از ثبت نام ایران خودرو، نیازی به ارائه چک از سوی مشتری نخواهد بود.
 5. از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا، حداقل ۴۸ ماه گذشته باشد.
 6. امکان صلح و نقل‌و‌انتقال خودرو حتی به صورت وکالتی، مطابق با مصوبات کمیته‌ی خودرو وجود ندارد.
 7. متقاضی باید در زمان ثبت نام، شماره‌ی حساب (شماره‌ی شبا) خود را معرفی کرده و لازم است برای واریز وجه از کارت‌های بانکی خود استفاده نماید. همچنین شماره‌ی تلفن همراه ذکر شده در فرم ثبت نام باید به نام خود متقاضی باشد.
 8. مشتریان حقوقی امکان ثبت نام در این طرح‌های خودرو را ندارند.
 9. کد نمایندگی که در مرحله‌ی دوم و در زمان واریز وجه دوم توسط متقاضی انتخاب می‌شود، باید با آدرس و کدپستی متقاضی در یک استان باشد.
 10. افرادی که در قرعه‌کشی قبلی انتخاب شده‌اند، امکان شرکت در طرح جدید فروش ایران خودرو را نخواهند داشت.
 11. انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه‌کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.
 12. گارانتی خودرو بعد از ۳ ماه از زمان تحویل، در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه، باطل می‌شود و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتری خودرو نیز الزامی است.
 13. در صورتی که بعد از امضای قرارداد میان مشتری و شرکت، بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری، شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی (آپشن) بر روی خودرو گردد، و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود، پس از اطلاع رسانی این موارد، دعوتنامه‌ی تکمیل وجه بر اساس ضوابط و آیین نامه های اجرایی قانونی حمایت از مصرف کنندگان خودرو صادر خواهد شد.
 14. سند فروش خودرو تا پایان مدت یک ساله ی رهن، نزد شرکت ایران خودرو باقی خواهد ماند و بعد از تسویه‌ حساب مشتری و فک رهن، تحویل مشتریان داده خواهد شد.
 15. امکان ثبت نام برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب بر روی خودرو) وجود ندارد. کسانی که دارای پلاک فعال باشند و در این طرح ثبت نام نمایند، ضمن باطل شدن ثبت نام‌شان، تا ۳ سال امکان ثبت نام در کلیه‌ی طرح‌های فروش آتی محصولات ایران خودرو را نخواهند داشت.
 16. در صورت مغایرت در شرایط احراز هویت متقاضی پیش از زمان تحویل خودرو، ثبت نام وی باطل می‌شود.
 17. اولویت تحویل خودرو  به مشتریان بر اساس نتایج قرعه‌کشی و ضوابط ابلاغ شده از سوی کمیته‌ی خودرو خواهد بود.
 18. انتخاب رنگ خودرو در زمان واریز پیش پرداخت علی الحساب و یا زمان ارسال دعوتنامه توسط مشتری انجام خواهد شد.
 19. در زمان صدور دعوتنامه، قسمتی از بهای خودرو کسر شده و سند به مدت یک سال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.
 20. در صورت عدم واریز مبلغ مشخص شده در دعوتنامه در بازه‌ی زمانی مجاز، شرکت می‌تواند خودرو را به دیگر متقاضیان تحویل داده و نوبت مشتری را به موعد دیگری موکول کند. نوع خودرو و قیمت خودرو قابل تحویل به این دسته از مشتریان در بخشنامه‌های آتی مشخص می‌گردد.
 21. در صورت ارائه یا درج آدرس پستی اشتباه توسط مشتری، به هیچ عنوان امکان تغییر آدرس وجود ندارد و کلیه‌ی تبعات ناشی از صدور پلاک با کد شهر مغایر و یا مفقود شدن مدارک خودرو، به عهده‌ی مشتری خواهد بود.
 22. خودروی ثبت نامی، از بیمه‌ی شخص ثالث برابر آخرین سقف قانونی ابلاغ شده در زمان تحویل خودرو برخوردار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آخرین شرایط ثبت نام و پیش فروش سایپا

آخرین فهرست قیمت مصوب محصولات ایران خودرو

 • قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.
 • بعد از اعلام اسامی، متقاضیان انتخاب شده باید مبلغ پیش پرداخت علی الحساب خودرو را از درگاه ایران خودرو واریز نمایند. باقیمانده‌ی وجه خودرو در زمان ارسال دعوتنامه با در نظر گرفتن هزینه‌های قانونی تعیین و دریافت خواهد گردید.
 • پیش از اعلام اسامی برندگان، مشتری هیچ‌گونه وجهی را واریز نخواهد کرد.
 • در هیچ مرحله از ثبت نام، مشتری نیازی به ارائه‌ی چک ندارد.

قیمت‌های مصوب خودروهای ارائه شده به شرح زیر است:

مدل خودروقیمت تابستان ۹۹ 
دنا پلاس۱۲۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۱۰۸ میلیون تومان
پژو پارس LX ۹۲ میلیون تومان
سمند سورن۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۹۰ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان
سمند LX۹۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۱۰۱ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان
پژو پارس سال۹۷ میلیون و ۷۴۶ هزار تومان
پژو ۲۰۶ صندوف‌دار۱۰۴ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان
پژو ۴۰۵ SLX۸۵ میلیون و ۵۶۲ هزار تومان

 

 

 

با توجه به شرایط فروش اقساطی ایران خودرو در اطلاعیه‌های گوناگون بر روی سامانه‌ی این شرکت قرار خواهد گرفت. همچنین، شما می‌توانید آخرین قیمت روز خودرو را در سایت دیوار مشاهده کنید.

شرایط ثبت نام پیش فروش ایران خودرو

فرآیند ثبت نام ایران خودرو در چهار مرحله انجام خواهد شد:

 • مرحله‌ی اول: در ابتدا متقاضی وارد سایت ثبت نام ایران خودرو می‌شود و با وارد کردن کد کاربری و کلمه‌ی عبور خود، وارد صفحه‌ی ثبت نام شده و خودروی مورد نظر را انتخاب خواهد کرد.
 • مرحله‌ی دوم: پس از پایان مهلت ثبت نام (که معمولا ۳ روز است)، در صورتی که تعداد ثبت‌نام کنندگان بیشتر از ظرفیت موجود باشد، قرعه کشی انجام می‌شود و اسامی برندگان با حضور مراجع نظارتی اعلام می‌شود.
 • مرحله‌ی سوم: فهرست نهایی افراد انتخاب شده در سایت فروش اینترنتی منتشر می‌شود و هم از طریق ارسال پیامک به شخص اعلام خواهد شد.
 • مرحله‌ی چهارم: متقاضی می‌بایست ظرف مدت ۳ روز کاری، پیش پرداخت علی الحساب خودرو را (از طریق سایت اینترنتی ایران خودرو) واریز نماید. در صورت عدم واریز مبلغ پیش پرداخت، ثبت نام متقاضی باطل خواهد شد و ایران خودرو هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به این موضوع نخواهد داشت.

توجه داشته باشید در صورتی که در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی) هر گونه مغایرتی مشاهده شود، در هر مرحله از ثبت نام تا پیش از تحویل خودرو، روند ثبت نام متوقف شده و وجه مشتری به او بازگردانده خواهد شد. هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه‌ی تحویل خودرو، متوجه شرکت نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: آخرین شرایط فروش ایران خودرو دیزل

نحوه ثبت نام اینترنتی ایران خودرو به چه شکل است؟

ایران خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ ثبت نام متقاضیان، توسط سامانه‌ی امتا (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) با احراز اطلاعات فردی متقاضیان به صورت آنلاین در سایت فروش اینترنتی انجام خواهد شد.

این سامانه سعی دارد که مشکلات ناشی از ثبت اطلاعات اشتباه را به حداقل برساند. به همین دلیل فرآیند ثبت نام پیش فروش ایران خودرو با تغییراتی همراه بوده است.

 • در ابتدا به آدرس https://esale.ikco.ir یا همان سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو مراجعه کنید و سپس به بخش «ورود کاربر» رفته و در صفحه جدیدی که باز می‌شود گزینه «ثبت نام یا تنظیم رمز» را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام ایران خودرو

 • همانطور که در تصویر می‌بینید با کلیک بر روی این گزینه به سامانه امتا منتقل میشوید. حال باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و گزینه «ادامه» را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که شماره‌ی موبایل وارد شده باید به نام متقاضی و فعال باشد. در صورت وجود مغایرت موبایل متقاضی، احراز اطلاعات شخصی امکان‌پذیر نخواهد بود. 

ثبت نام سامانه امتا

 • در این مرحله مطابق با آنچه در تصویر زیر، به صفحه ثبت نام منتقل میشوید. در این مرحله، شما باید شماره موبایل خود و کد امنیتی نشان داده شده را وارد و سپس گزینه «ادامه» را کلیک کنید.

ثبت نام سامانه امتا

 • در این مرحله کد احراز امتا به شماره موبایلی که ثبت شده باشد به صورت پیامک می‌شود. همانطور که در تصویر پایین می‌بینید، پس از وارد کردن کد احراز، «کد ملی» و «تاریخ تولد» خود را وارد کنید و سپس، گزینه «ثبت و تایید» را انتخاب کنید.

ثبت نام سامانه امتا

 • پس از ثبت و تایید، فرمی به شما نمایش داده می‌شود که باید بر روی گزینه‌ی «اعطای مجوز ورود یکپارچه» کلیک کنید. بعد از کلیک، اطلاعات شخصی شما به صورت اتوماتیک به سایت فروش اینترنتی و به صفحه‌ی تکمیل اطلاعات شخصی منتقل می‌گردد.
 • در این قسمت شما باید فرم اطلاعات شخصی خود را کامل کنید. اطلاعات مربوط به اطلاعات شخصی (تاریخ صدور، آدرس و تحصیلات) باید توسط خودتان تکمیل و تایید گردد.
 • بعد از تکمیل اطلاعات شخصی و ارسال کد اعتبارسنجی و تایید کد، صفحه‌ای به شما مایش داده می‌شود که در آن بعد از ثبت کد امنیتی و تایید ثبت نهایی درخواست، ثبت اطلاعات به صورت کامل انجام می‌پذیرد.

نکته: مشتریانی که قبلا توسط سایت امتا احراز هویت شده‌اند، در صورت مراجعه‌ی مجدد به سایت، باید بعد از دریافت رمز عبور پیامکی وارد سایت شوند.

نحوه محاسبه سود مشارکت ایران خودرو

سود مشارکت در طرح‌های پیش فروش ایران خودرو، حداکثر تا پایان مدت زمان قرارداد (زمان تحویل خودرو) محاسبه می‌‌شود. اما در صورت عدم تکمیل وجه از سوی مشتری، سود مشارکت تا پایان زمان انقضای دعوتنامه محاسبه خواهد شد.

نحوه‌ی محاسبه سود انصراف ایران خودرو 

در صورت انصراف متقاضی، سود انصراف به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

 • سود انصراف از مدت زمان یک ماه بعد از تاریخ ثبت نام، آغاز شده و به صورت روزشمار و مطابق جدول پیوست قرارداد ایران خودرو، محاسبه خواهد شد.
 • سود انصراف حداکثر تا پایان قرارداد (زمان تحویل خودرو) و یا در صورت عدم تکمیل وجه توسط مشتری، تا زمان انقضای دعوتنامه و یا تا تاریخ اعلام انصراف مشتری، محاسبه خواهد شد.
 • سود انصراف، حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز بعد از تاریخ ثبت درخواست انصراف، پرداخت خواهد شد.

سود تاخیر ایران خودرو چقدر است؟

در صورت وجود هرگونه تاخیری از سوی شرکت ایران خودرو، سود این تاخیر به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

 1. در صورت تاخیر از جانب ایران خودرو، سود تاخیر متناسب با مبلغ پرداخت شده توسط مشتری، محاسبه می‌شود. بنابراین سود تاخیر فقط برای قراردادهایی که «تکمیل وجه شده»، انجام می‌پذیرد.
 2. سود تاخیر به صورت روزشمار (۱۲ درصد سالیانه) و از زمان تحویل مندرج در قرارداد تا زمان تحویل خودرو به مشتری محاسبه خواهد شد.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی از شرایط ثبت نام و پیش فروش ایران خودرو را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام ایران خودرو با پشتیبانی این مجموعه به شماره ۸۲۲۷۲۷۲۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

2 دیدگاه‌ها

 1. پیش فروش ایران خودرو یک مسخره بازی جدیده که توش قرعه کشی میشه. خب من اصلا نمیتونن واردش بشم که ثبت نام کنم. چی کار کنم الان؟

  ۲

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید