خودروی کیتون ۷ به بازار می‌آید

0

شرکت ایساتیس موتور کارا قرار است به‌زودی پیکاپ کیتون ۷ را در این کارخانه مونتاژ کند. کیتون موتور دراصل زیرمجموعه شرکت فوجیان است که در چین به تولید ون‌های مرسدس بنز و میتسوبیشی مشغول است. کیتون به‌صورت اختصاصی مشغول تولید خودروهایی در سگمنت MPV، SUV و یا پیکاپ است و حتی خودروهای تجاری سنگین نیز تولید می‌کند.

شرکت ایساتیس موتور کارا یکی از خودروسازان بخش خصوصی به حساب می‌آید که به‌تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت برنامه دارد که با کیتون ۷ به بازار پیکاپ‌های کشور وارد شود. محصولات کیتون موتور در چین با نام‌های نیولونگما و چیتنگ نیز شناخته می‌شود. فوجیان موتور ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار وسیله‌نقلیه را دارد، اما بخش قابل‌‌توجهی از این ظرفیت غیرفعال است.

کیتون ۷ یکی از پیکاپ‌های ۲ دیفرانسیل است که با نشان کیتون به بازار ایران می‌آید و قرار است تا به‌زودی تولید آن در استان سمنان آغاز شود. این خودرو بر روی پلتفرمی توسعه پیدا کرده است که در پیکاپ‌های دیگر هم دیده می‌شود؛ به‌عنوان مثال دایون V5، فودی لیون F22 ، دانگ فنگ S16 و … ازجمله خودروهایی است که پلتفرمی مشابه به پیکاپ کیتون دارند.

کیتون ۷ در بحث ساختار مهندسی و فنی ویژگی‌های متفاوتی از سایر خودروهای این پلتفرم دارد. همچنین در برخی بازارها، نسخه‌های ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی و توربوشارژر، ۲ لیتری توربوشارژر و … این پلتفرم عرضه می‌شود و باید ببینیم که ایساتیس خودرو کارا کدام قوای محرکه را برای کیتون ۷ در بازار ایران انتخاب کرده است.

خودروهایی مانند فوتون تونلند، دایون V5، آمیکو آسنا، دانگ فنگ ریچ ۶، KMC T8 و … ازجمله رقبای اولین محصول مونتاژی ایساتیس خودرو کارا به حساب می‌آیند. اخبار تکمیلی در زمینه فعالیت‌های ایساتیس موتور و روند ورود محصولات کیتون به بازار در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

***

شما می‌توانید اخبار روز خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.