مقایسه لیفان ۸۲۰ با کیا سراتو و هایما S7 و رنو فلوئنس

0

لیفان ۸۲۰ در حوزه سگمنت‌هایی ارائه شده که بازار رقابت در آن بین برندهای مختلف بسیار داغ است. به همین دلیل است که این مدل از لیفان برای رقابت با رقیبان سرسخت این‌چنین شکیل و به‌روز شده است. اما باید دید در بررسی این خودرو با دیگر خودروهای هم‌ترازش، علاوه بر شکیل بودن، دارای چه مزیت‌هایی است. در ادامه این مطلب به مقایسه لیفان ۸۲۰ با کیا سراتو و هایما S7 و رنو فلوئنس می‌پردازیم و نقاط قوت و ضعف هر کدام را بررسی می‌کنیم.

مقایسه لیفان ۸۲۰ با کیا سراتو

در ابتدا به مقایسه لیفان ۸۲۰ با کیا سراتو می‌پردازیم. کیا ‌سراتوهای مونتاژی سایپا هم نسخه ۱۶۰۰ سی‌سی دارند و هم نسخه ۲۰۰۰ سی‌سی؛، هم دنده‌ای و هم اتوماتیک.

به‌نظر می‌رسد گزینه کیا سراتوی اتوماتیک بهترین گزینه باشد، زیرا از نظر قیمت خیلی شبیه لیفان ۸۲۰ است. همان‌طور که از نامش مشخص است، موتور این خودرو ۲ لیتری و قدرت آن ۱۵۸ اسب بخار است. البته خودروی چینی از نظر آپشن‌ها و تجهیزات، یک سر و گردن بالاتر است.

با این حال، از نظر خوش‌نامی در برند، باید کیا سراتو را بالاتر بدانیم، زیرا حتی نام آن نیز بر خودروهای چینی ارجحیت می‌یابد. انتخاب بین این دو خودرو را باید انتخاب میان کیفیت و امکانات دانست که کاملاً به سلیقه افراد بستگی دارد و نوع کارکردی که از یک خودرو، مورد انتظار است. 

مقایسه لیفان ۸۲۰ با رنو فلوئنس دنده‌ای

به‌طور کلی، رنو جزو برندهای خوش‌نام است و شاید همین امر مقایسه را بین این دو کمی سخت کند. رنو فلوئنس دنده‌ای یک موتور ۲۰۰۰ سی‌سی دارد و از یک جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته استفاده می‌کند.

تولید رنو فلوئنس از سال ۲۰۱۰ شروع شده و به‌خاطر کیفیت خوبی که داشته، مشتریان پروپاقرصی دارد. البته بزرگ‌ترین مشکل رنو فلوئنس وارداتی بودن آن است و تحریم‌ها دارندگان آن را دچار مشکلات در زمینه تأمین قطعات و خدمات می‌کند.

با مقایسه لیفان ۸۲۰ با رنو فلوئنس دنده‌ای از نظر طراحی، باید گفت که هر دو خودرو در یک سطح قرار می‌گیرند. البته مشخصات فنی لیفان ۸۲۰ کمی وضع بهتری دارد و باعث می‌شود سنگینی کفه ترازو به‌سمت آن باشد.

با این حال، رنو همیشه علاقه‌مندان خودش را دارد و همین خوش‌نامی باعث می‌شود تا در خریدها توجه بیش‌تری به آن بشود.

مقایسه لیفان ۸۲۰ با هایما S7

شاید مقایسه بعدی چندان هماهنگ نباشد، زیرا باوجود نزدیکی قیمت‌ها به‌هم، کلاس دو خودرو باهم فرق می‌کند. البته هر دو خودرو چینی‌اند، ولی یکی در کلاس سدان و دیگری در کلاس کراس‌اوور مطرح است؛ مقایسه لیفان ۸۲۰ با هایما S7؛ اولی محصول کرمان موتور و دومی محصول ایران خودرو.

هایما S7 توربو تمام‌اتوماتیک و خودرویی خوش‌دست است، اما از نظر مواد به‌کار رفته در کابین و داشبورد، به‌وضوح وضع لیفان ۸۲۰ بهتر است.

از نظر تجهیزات رفاهی نیز هر دو خودرو را می‌توان در یک سطح ارزیابی کرد. از نظر فنی نیز، با این‌که پیشرانه‌های مورد بررسی ۱.۸ لیتر بوده و می‌تواند ۱۷۰ اسب بخار قدرت تولید کند، چندان خودروی سریع و پرقدرتی محسوب نمی‌شود. شاید بد نباشد برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب مقایسه هایما S7 با خودروهای هم‌رده خود را نیز مطالعه کنید.

امیدواریم که این مقایسه لیفان ۸۲۰ با کیا سراتو و هایما S7 و رنو فلوئنس توانسته باشد اطلاعات مفیدی از ارزش خرید این لیفان را در اختیارتان قرار دهد.

در مطالب زیر می‌توانید درباره لیفان ۸۲۰ بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.