داستان فروشنده: فروش اجاق گاز در دیوار فروشگاه‌ها از دل امین حضور

1

احسان فرزادفر فروشنده‌ای موفق است که در امین حضور در یک فروشگاه اجاق‌گاز فعالیت می‌کند. او که در دیوار فروشگاه‌ها هم فعال است، توانسته به کمک آن تا ۴۵ درصد فروش خود را افزایش دهد.

در تهران هر کس به دنبال خرید لوازم خانه با قیمت مناسب باشد اولین گزینه‌ای که در ذهنش متبادر می‌شود بازار امین حضور است. شما در این بازار می‌توانید انواع فروشگاه‌های لوازم خانگی را پیدا کنید که بعضی از آن‌ها به طور تخصصی روی یک وسیله مصرفی کار می‌کنند؛ مانند فروشگاهی که احسان فرزادفر در آن به صورت اختصاصی روی اجاق گاز و محصولات مرتبط با آن کار می‌کند.

احسان ۳۷ ساله از سال ۱۳۸۳ در صنعت لوازم خانگی مشغول به کار است. او که فارغ‌التحصیل رشته صنایع است می‌گوید:

پس از پایان تحصیل در یک کارخانه تولید الکترود مدیر کنترل کیفیت بودم ولی کارم من را اقناع نمی‌کرد. به همین خاطر به پیشنهاد دوستم به کار فروش روی آوردم و در یک شرکت تولید اجاق گاز ویزیتور شدم و به مرور ارتقا پیدا کرده و مدیر فروش شدم.

فروشگاهی که احسان در آن مشغول فعالیت است در بازار امین حضور واقع شده است؛ بازاری که به قلب لوازم خانگی ایران معروف شده و به قول احسان هر محصول جدیدی که وارد بازار می‌شود ابتدا در امین حضور دیده می‌شود و از آن‌جا به بقیه نقاط کشور توزیع می‌شود.

احسان از سال ۹۷ محصولات فروشگاه‌شان را در دیوار آگهی می‌کند و نتیجه خوبی هم از آن گرفته اما اصل ماجرا از اواخر سال ۹۸ شروع شد؛ یعنی وقتی که احسان بیلبوردهای «دیوار فروشگاه‌ها» را در مسیر خانه دید و همان شب با پشتیبانی دیوار تماس گرفت، فروشگاهش را ثبت کرد و فعالیت خود را آغاز کرد. احسان می‌گوید:

با وجود متمایل شدن خرید و فروش به سمت فضای اینترنت، خصوصا بعد از شیوع کرونا، گاهی مشتریان در خرید آنلاین با تجربه‌های بدی مواجه می‌شوند. مثلا کالا با آن‌چه گفته شده متفاوت است یا فروشنده معتبر نیست و… اما در دیوار فروشگاه‌ها شما مطمئن هستید که آن فروشگاه وجود خارجی دارد، مکان آن را می دانید و می‌توانید مستقیما پرسش‌های خود را از فروشنده بپرسید یا حتی اگر تمایل داشتید حضوری به فروشگاه مراجعه کنید تا محصول را از نزدیک لمس کنید.

احسان در این نزدیک به یک سال بازخورد خوبی از دیوار فروشگاه ها گرفته و معتقد است به مرور نواقص آن رفع شده و تکامل پیدا کرده است. او توانسته در این مدت به کمک دیوار فروشگاه‌ها تا ۴۵ درصد فروش خود را افزایش دهد، یعنی حدودا نیم برابر فروش بیشتر!

داستان این فروشنده موفق را از زبان خودش بشنوید.

1 نظر
  1. حیدری می گوید

    خیلی مطلب عالی بود ممنونم از دیوار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.