مقایسه مرسدس بنز کلاس G با هامر H2 و تویوتا لندکروزر VXR

رقابت خاص‌های پرقدرت!

0
عکس مرسدس بنز کلاس G

 

یکی از مهم‌ترین گزاره‌ها برای رسیدن به انتخاب نهایی، بهره‌گیری از آیتم مقایسه است. این شاخصه در انتخاب خودرو آن هم به‌قیمت میلیاردی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. برای دستیابی به گزینه درست، مرسدس بنز کلاس G را با دو خودروی تقریباً هم‌کلاس خود یعنی هامر H2 و لندکروز VXR مقایسه خواهیم کرد تا مزیت‌ها و معایب این خودرو در طراز با دیگر رقبای خود عیان شود.

مقایسه مرسدس بنز کلاس G با هامر H2

هامر شرکت خودروساز آمریکایی است که هامر H2 را در قالب غول شهری روانه بازار کرده. حجم موتور ۶.۲ لیتری هامر H2 در مقایسه با حجم موتور ۵.۵ لیتری G550، گویای قدرت برتر برند آمریکایی است. هرچند در تولید اسب بخار هامر H2 عدد قریب به ۴۰۰ را نشان می‌دهد و از این حیث چندان با اسب بخار ۳۸۳ G550 تفاوت فاحشی ندارد.

با مقایسه مقایسه مرسدس بنز کلاس G با هامر H2 در می‌یابیم که جعبه‌دنده ۴ سرعتی اتوماتیک خبر خوبی برای علاقه‌مندان به هامر H2 نیست، چراکه مرسدس بنز G550 از جعبه‌دنده ۷ سرعتی اتوماتیک برخوردار است که گوی سبقت را از این حیث ربوده است.

هامر H2 با وجود سرعت برابر ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت در رقابت با رقیب اشتوتگارتی خود، از حیث شتاب بازنده اصلی است. صفر تا صد هامر H2 7.8 ثانیه است، در حالی که این مهم در مدل آلمانی بر روی ۶ ثانیه متوقف شده. شاید این موضوع به وزن بالاتر و البته تعداد سرنشینان بیشتر هامر H2 نیز بازگردد.

این خودرو در عین عقب ماندن از حیث شتاب، اما قابلیت جا دادن ۹ سرنشین را داراست که این نکته در مرسدس بنز G550 به ۵ سرنشین تنزل پیدا می‌کند.

مقایسه مرسدس بنز کلاس G با تویوتا لندکروزر VXR

اگر به‌دنبال خودرویی شاسی‌بلند لوکس هم برای سفر، میهمانی و هم‌زمان آف‌رود هستید، تویوتا لندکروزر VXR همان خودرویی است که به دنبالش هستید. این برند ژاپنی هم‌زمان قابلیت حضور در کف خیابان‌های شهر و درنوردیدن کوه‌ها و حضور در جنگل‌ها را داراست و از حیث ظاهری، برتری محسوسی به نسبت مرسدس بنز G550 دارد.

حجم موتور ۴.۷ لیتری مدل ژاپنی سبب شده تا در برابر حجم موتور ۵.۵ لیتری مدل اشتوتگارتی یک گام عقب‌تر بایستد. هرچند این نقیصه در شتاب خود را نشان می‌دهد، اما حداکثر سرعت ۲۰۰ برای لندکروزر VXR سبب شده تا این خودرو از این حیث، برتری جزئی نسبت به مدل آلمانی داشته باشد.

طراحی داخلی و شاخصه‌های لوکس‌گرایی در لندکروزر VXR یک سر و گردن بالاتر از مرسدس بنز کلاس G است. استاندارد آلایندگی یورو ۴ و مصرف سوخت ۱۴.۴ لیتری در مقایسه با استاندارد آلایندگی یورو ۶ و مصرف سوخت ۱۳.۹ لیتری برند آلمانی، یک نمره منفی از حیث فنی در کارنامه لندکروزر VXR به‌حساب می‌آید.

آنچه مهم است اینکه مدل ارتقایافته خودروی ژاپنی می‌تواند تا حدودی نواقص فنی را جبران کند. در نظر داشته باشید برای داشتن مرسدس بنز G550 باید هزینه‌ای بیشتر نسبت به خرید یک دستگاه لندکروزر VXR متقبل شوید که همین قیمت پایین‌تر می‌تواند شما را به داشتن یک خودرو آف‌رود لوکس از خانواده ژاپنی ترغیب کند.

امیدواریم که این مقایسه مرسدس بنز کلاس G با هامر H2 و تویوتا لندکروزر VXR توانسته باشد اطلاعات خوب و مفیدی از این خودروهای خاص و پرقدرت در اختیارتان قرار دهد.

درباره مرسدس بنز کلاس G بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید