دردسرهای اسباب کشی در دوران کرونا را چگونه حل کنیم؟

اسباب کشی و دردسرهای آن را مدیریت کنید

کرونا فقط یک بیماری عجیب‌وغریب و یک ویروس همه‌گیر نیست و هزاران مشکل جانبی دارد. اگر در این روزهای کرونایی باید اسباب کشی کنید، نکاتی که در این مطلب مطرح می‌کنیم به شما کمک خواهد کرد.

اسباب کشی در روزهای عادی هم سخت است و هر وقت اسمش می‌آید تن و بدن مستاجران می‌لرزد. حتی آنهایی هم که خانه جدید خریده‌اند، موقع اثاث کشی غم وجودشان را می‌گیرد. حال تصور کنید باید در شرایط کرونایی جابه‌جا شوید و این مشکل شرایط را سخت‌تر می‌کند.

اما به هر حال برای هر مشکلی راهکارهایی وجود دارد با انجام آنها می‌توانید شرایط را ساده‌تر کنید. در این مطلب هم می‌خواهیم به ترفندهایی برای اسباب کشی بپردازیم که بتوانید مشکلاتتان را در زمان کرونا حل کنید.

ضدعفونی مکان جدید

اولین نکته را از جایی شروع می‌کنیم که قرار است به آنجا اسباب کشی کنید. این موضوع از این حیث اهمیت زیادی دارد که شما در خانه خودتان رعایت می‌کنید، ولی نمی‌دانید جای جدید چه شرایطی دارد. ممکن است خانواده ساکن قبلی به درستی نکات بهداشتی را رعایت نکرده باشند. به همین دلیل بهتر است خانه یا محل موردنظر را زودتر تحویل بگیرید و حسابی آنجا را ضدعفونی کنید.

دقت کنید که ضدعفونی مکان جدید فقط مربوط به واحد محل زندگی نیست و باید راه پله‌ها، آسانسور و… را هم ضدعفونی کنید.

حضور افراد اضافی در اسباب کشی ممنوع

پیشتر به این شکل بود که برای کمک خیلی‌ها می‌آمدند و دور هم جمع می‌شدند تا اسباب کشی سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود. اما طبیعی است که این شرایط در وضعیت کنونی امکان‌پذیر نیست. شاید تصور کنید این‌طوری کارتان سخت‌تر می‌شود، ولی سلامتی خودتان و دیگران اولویت دارد و می‌توانید از شرکت‌های باربری کمک بگیرید.

رعایت نکات بهداشتی

حواستان باشد حتی اگر کسی از دوستان و نزدیکان برای کمک نیاید، خودتان باید سفت و سخت نکات بهداشتی را رعایت کنید. علت اصلی هم این است که بالاخره کارگران شرکت باربری حضور دارند و باید حواستان باشد که فاصله اجتماعی را حفظ کنید. نکته مهم این است که پیش از شروع اسباب کشی باید راه پله‌ها، آسانسور، دستگیره‌ها و… خانه خودتان را ضدعفونی کنید.

ماسک زدن را فراموش نکنید . ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنیم بچه‌ها هنگام اسباب کشی حضور نداشته باشند و آنها را خانه یکی از دوستان یا اقوام بگذارید.

بسته بندی برای اسباب کشی

خرید کارتن جدید برای بسته‌بندی

خیلی از ما عادت داریم از همان جعبه‌های قبلی برای بسته‌بندی اثاثیه خودمان استفاده می‌کنیم. البته این کار مشکل خاصی ندارد، ولی از آنجایی که ممکن است وسایلمان کم و زیاد شده باشد، یا جعبه‌های قبلی قابل استفاده نباشند، نیاز به کارتن بسته‌بندی خواهیم داشت.

معمولا اولین کاری که انجام می‌دهیم سرزدن به میوه‌ها فروشی و سوپرمارکت‌ها برای گرفتن جعبه موز و کارتن است. ولی در شرایط فعلی بهترین کار این است که کارتن‌های ویژه بسته‌بندی بخرید که هم نکات بهداشتی رعایت شده باشد و هم اینکه استحکام و کیفیت خوبی دارند.

انتخاب شرکت باربری معتبر برای اسباب کشی

برای انتخاب شرکت باربری وسواس زیادی به خرج دهید. پیشتر باید تحقیق می‌کردید که کدام شرکت خوب است و خدمات بهتری ارائه می‌کند، اما حالا باید مطمئن شوید که کدام مجموعه پروتکل‌های بهداشتی را درست رعایت می‌کند. این موضوع روی هزینه اسباب کشی هم تاثیر زیادی دارد. چراکه ممکن است برخی از شرکت‌ها یا آگهی‌دهندگان هزینه کمتری اعلام کنند، ولی بعدا یا به روش‌های مختلف قیمت را بالا می‌برند یا کار باکیفیت انجام نمی‌دهند.

برای این منظور می‌توانید از آشنایان و دوستان کمک بگیرید، یا نظر کاربران دیگران را در سایت‌های مختلف و دنیای وب بخوانید. نکته مهم دیگر این است که حتما از شرکت باربری بخواهید ماشین‌هایشان را ضدعفونی کنند و بعد از خالی کردن اثاثیه، تا جایی که می‌توانید خودتان هم این کار را انجام دهید.

استفاده از ظروف یک‌بار مصرف

هنگام اسباب کشی نیاز به نوشیدن چای و آب دارید یا می‌خواهید چند وعده غذا بخورید. چند روزی بهتر است سراغ ظرف و ظروف خودتان نروید. پیشنهاد می‌کنیم از ظروف یک بار مصرف استفاده کنید؛ گرچه همچنان باید نکات بهداشتی را با دقت رعایت کنید.


اگر هنوز خانه مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، از بخش املاک دیوار استفاده کنید.


اسباب کشی لوازم شخصی و مهم توسط خودتان

اگر به وسایل شخصی یا لوازم خواب نیاز دارید و می‌خواهید نزدیک دستتان باشد، پیشنهاد می‌کنیم حتما با خودروی شخصی و با رعایت کامل نکات بهداشتی آنها را حمل کنید. از آنجایی که ویروس کرونا روی سطوح باقی می‌ماند، بنابراین باید حسابی روی لوازم شخصی خودتان وسواس داشته باشید که آلوده نشوند.

عجله نداشتن در چیدمان وسایل

حواستان باشد که در چیدن وسایل عجله نکنید و تا جایی که می‌توانید همه را ضدعفونی کنید. ضمن اینکه بهتر است چند روزی از لوازم خودتان استفاده نکنید تا کاملا خیالتان راحت شود. نکته مهم دیگر که نباید فراموش کنید این است که روی استفاده از برخی لوازم مانند یخچال فریزر، حسابی وسواس داشته باشید.

حرف آخر

 گاهی اسباب کشی اجتناب‌ناپذیر است و زمان آن در اختیار ما نیست. چه مستاجران و چه آنهایی که خانه جدید خریده‌اند، از نزدیک شدن به زمان اسباب کشی ترس دارند و نگرانی‌های زیادی سراغشان می‌آید. این روزها هم که شرایط کرونایی اضافه شده و شرایط را سخت‌تر کرده است.


در این مطلب به نکات مهمی اشاره کردیم که در واقع بیشتر آنها به خود شما برمی‌گردد. مهمترین کاری که باید در این روزها انجام دهید، جلوگیری از جمع‌شدن افراد، رعایت دقیق نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن و استفاده از خدمات شرکت‌های باربری معتبر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید