مقایسه ام وی ام X22 با ساندرو استپ‌وی و چانگان CS35

0

این خودروی اسپرت در این روزهای بازار خودروی ایران، خواهان بسیاری دارد و قیمت مناسبش این مسئله را تشدید می‌کند. ام وی ام X22 یکی از پرکاربردترین خودروها در خیابان‌ها ایران است، اما با این‌همه ام وی ام X22 بی‌رقیب نیست. در این مطلب قصد داریم به مقایسه ام وی ام X22 با رنو ساندرو استپ‌وی و چانگان CS35 بپردازیم و X22 را در کنار این رقبایش بررسی کنیم.

مقایسه ام وی ام X22 با رنو ساندرو استپ‌وی

یکی از خودروهای جدید «رنو» که در «پارس خودرو» مونتاژ می‌شود رنو ساندرو است که مدتی است نسخه استپ‌وی این خودرو، که در واقع یک کراس‌اور کوچک شهری است، بر روی خط تولید پارس‌ خودرو قرار گرفته است.

با مقایسه ام وی ام X22 با رنو ساندرو استپ‌وی متوجه می‌شویم که ساندرو در قسمت طراحی مسلماً امتیاز کمتری نسبت به ام وی ام X22 کسب می‌کند اما در ساخت رنو ساندرو استپ‌وی کیفیت ساخت و مونتاژ بالایی به‌کار برده شده که از این نظر آن را بهترین خودروی کلاس خودش باید دانست ولی از نظر کیفیت، استفاده از پلاستیک خشک در بعضی قسمت‌های آن آزار‌دهنده است. در‌کل، دیگر کراس‌اورهای کوچک چینی هم با ساندرو استپ‌وی، که از نظر ارگونومی داخل کابین، کیفیت ساخت و مونتاژ و راحتی سرنشین در شرایط خوبی است قابل‌قیاس نیست.

ام وی ام X22 ‌بسیار مدرن و جذاب بوده و در کلاس کراس‌اورهای کوچک خودروی منحصر‌به‌فردی است. ظاهر ام وی ام X22 با استفاده از طراحی خاص سپرها، چراغ‌های زیبا و خطوط و برجستگی جذاب درخور توجه است. از نظر فرم بدنه در زمره خودروهای کراس‌اور کوچک شهری است که با کمی افزایش ارتفاع به این نتیجه رسیده‌اند که X22 یک خودروی کراس‌اور است. در بخش امکانات رفاهی هم بین ام وی ام X22 و رنو ساندرو استپ‌وی تفاوت چندانی احساس نمی‌شود و هر دو خودرو سطح یکسانی دارند، اما کیفیت تجهیزات رنو بهتر است.

اگرچه موتور ام وی ام X22 ضعیف است اما مصرف سوخت آن را می‌توان یکی از نقاط قوتش به‌حساب آورد. در مدل دنده دستی، به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر طبق اعلامی کارخانه فقط ۵.۹‌ لیتر به‌صورت ترکیبی بنزین مصرف خواهد کرد که در مقایسه با رقبای خود مانند اچ‌سی کراس و ساندرو استپ‌وی، عددی فوق‌العاده محسوب می‌شود. البته این عدد در شرایط ایده‌ال و با فشردن آرام پدال گاز و در مسیر تخت محقق خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب مقایسه رنو ساندرو استپ‌وی با خودروهای هم‌رده‌اش را نیز مطالعه کنید.

نمای داخلی ام وی ام X22
نمایی از داخل ام وی ام X22

مقایسه ام وی ام X22 با چانگان CS35

خودروهای چانگان از ناشناخته‌ترین برندهای خودروست که سایپا برای افزایش طیف محصولات خود آن‌ها را به سبد خودروهایش اضافه کرد. استایل خودرو CS35 جذاب بوده و طراحی جدیدی دارد، اما در طراحی آن به‌طور نامعقول از خودروهای کره‌ای الهام گرفته شده که در بعضی قسمت‌ها ناهمگون به‌نظر میرسد. برخلاف طراحی X22 که بارها از جذابیت و جوان‌پسند بودن آن سخن به میان رفت.

با مقایسه ام وی ام X22 با چانگان CS35 در می‌یابیم که کیفیت کلی کابین و سطح امکانات و متریال به‌کار رفته در هر دو خودرو و در رده قیمتی خودشان مناسب بوده و سطح برابری دارند. از نظر ابعاد کابین هم به‌طور تقریبی مشابهت دارند و هر دو در حد یک خودروی هاچ‌بک شهری فضا در اختیار سرنشین قرار می‌دهند.

پیشرانه چانگان CS35، چهار سیلندر بوده و ۱۵۹۸ سی‌سی حجم دارد و در دورموتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه ۱۲۲ اسب بخار (در برخی منابع به ۱۱۳ اسب بخار اشاره شده است) نیرو تولید می‌کند. موتور چانگان از تکنولوژی خوبی بهره می‌برد و بازده آن مناسب است ولی مصرف سوخت ۷.۲ لیتری‌اش در سیکل ترکیبی چندان اقتصادی و قابل‌مقایسه با ام وی ام X22 نیست. شاید بد نباشد برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، سر هم به مطلب مقایسه چانگان CS35 با خودروهای هم‌رده بزنید.

امیدواریم که این مطلب مقایسه توانسته باشد اطلاعات مفیدی از خودروی ام وی ام X22 در اختیارتان قرار دهد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش آگهی‌های خودرو در سایت دیوار، از آخرین قیمت خرید و فروش ام وی ام X22 مطلع شوید.

نظر شما درباره مقایسه بالا چه بود؟ آیا شما تجربه رانندگی با این خودروها دارید؟ نظرات و تجربیات خودتان را با ما و خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.