نسل جدید فوتون تونلند آماده ورود به بازار ایران

0

خرید خودروی باکیفیت و قیمت معقول این روزها دغدغه اصلی مشتریان در بازار است. اگر این دغدغه در کلاس و سگمنت‌ها تقسیم شود، بیشتر و حساس‌تر خواهد شد. خودروهای پیکاپ یکی از کلاس‌های خودرویی است که برخی از مشتریان برای حمل‌ بار و برخی دیگر به‌دلیل عدم توان خرید خودروهای SUV آن را انتخاب و اقدام به خرید می‌کنند. در داخل کشور خودروهای پیکاپ به‌دلیل نداشتن تنوع فراوان از سوی تولیدکنندگان همچنان دارای بازار بسیار داغ و البته جذاب است. به‌تازگی تصاویر مختلفی از حضور نسل جدید فوتون تونلند در ایران منتشر شده است.

برنامه بازارسنجی این پیکاپ ۲ دیفرانسیل آغاز شده است و احتمال آن بسیار زیاد است که در ماه‌های آتی، به بازار عرضه شود. هواداران فوتون خوب می‌دانند که در چین، فوتون از نام تونلند برای پیکاپ‌هایش استفاده نمی‌کند؛ اما وقتی صحبت از بازار بین‌المللی باشد، از آنجایی که تونلند موفق‌ترین پیکاپ صادراتی این شرکت است، فوتون ترجیح داده است تا محصولات جدیدش را با همان نام شناخته‌شده تونلند به جهانیان معرفی کند.

بیشتر بخوانید: نسخه جدید فوتون تونلند با پیشرانه دو لیتری توربو به بازار آمد

نسل جدید فوتون تونلند آماده ورود به بازار ایران

پیکاپ جدید کمپانی فوتون، تونلند ۹ نام دارد و به‌عنوان خودروی کار و تجاری فول‌آپشن به بازارهای صادراتی راه پیدا کرده است. در شرایطی فوتون تونلند ۹ تولید می‌شود که همچنان عرضه فوتون تونلند S (نسخه موجود در بازار ایران) در بسیاری از بازارهای هدف فوتون ادامه دارد؛ زیرا پایه فنی تونلند اولیه و تونلند S بر مبنای تویوتا هایلوکس بوده و برای همین محبوبیت زیادی را برای خود فراهم کرده است. برای همین تولید تونلند S و نسل اول همچنان ادامه دارد و در سال ۲۰۱۹ با فیس‌لیفتی دوباره به خط تولید بازگشت.

فوتون تونلند ۹ یا همان یوتو (نسل جدید فوتون تونلند) قابلیت عرضه با ۲ پیشرانه را دارد. پیشرانه اول از نوع بنزینی و توربوشارژر است که با حجم ۲ لیتر توان ۲۳۸ اسب بخار را با گشتاور ۳۶۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. پیشرانه دوم از نوع دیزلی توربو است که آن هم با حجم ۲ لیتر، توان ۱۶۳ اسب بخار را با گشتاور ۳۹۰ نیوتن‌متر تولید می‌نماید. این توان از طریق جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو و عقب منتقل می‌شود. فوتون این اجازه را به مشتریان داده است تا تونلند ۹ دیزلی و بنزینی را در نسخه‌های تک دیفرانسیل و یا ۲ دیفرانسیل سفارش‌گذاری کنند.

در نمونه ۲ دیفرانسیل تونلند جدید، مانند گذشته این امکان فراهم است تا انتقال قدرت به‌صورت الکتریکی تنظیم شود. همچنین قفل هوشمند LSD در دیفرانسیل عقب این پیکاپ چینی تعبیه‌ شده است و باعث می‌شود تا هرزگردی در این محور به حداقل ممکن برسد.

نسل جدید فوتون تونلند آماده ورود به بازار ایران

در نسخه فول‌آپشن نسل جدید فوتون تونلند، می‌توان شاهد امکاناتی مانند ۲ کیسه هوا (کیسه هوای پرده‌ای و جانبی جلو سفارشی)، سیستم کنترل پایداری، کنترل حرکت در سراشیبی، سامانه شروع حرکت در سربالایی، تریم داخلی چرم مصنوعی، آینه تاشو برقی، گرمکن صندلی‌های جلو، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی، چراغ روشنایی روز، استارت دکمه‌ای، سنسور نور و باران، رادار خطی، رادار نقطه‌کور، سیستم پیشگیری از تصادف، کروز کنترل، دوربین ۳۶۰ درجه و بلوتوث بود.

بیشتر بخوانید: بایک BJ40 با دیار خودرو به بازار می‌آید

فوتون تونلند در نسخه‌های اولیه داشبورد خیلی ساده‌ای داشت، اما در نسخه‌های جدیدتر با داشبورد مشابه با فوتون ساوانا به خریداران تحویل داده شده است. این طرح داشبورد برای یک پیکاپ بسیار جذاب است. فوتون تونلند ۹ در نسخه کم آپشن تک دیفرانسیل بنزینی و دیزل قیمتی حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ تا ۱۵ هزار و ۱۰۰ دلار را دارد و نمونه فول‌آپشن آن با قابلیت ۲ دیفرانسیل نزدیک به ۱۹ هزار و ۸۰۰ تا ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار ارزش‌گذاری شده است.

***

شما می‌توانید حدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.