مقایسه اپل اینسیگنیا با رنو تلیسمان و پژو ۵۰۸

سدان‌های شیک شانه‌به‌شانه هم

0

عرصه سدان‌ها عرصه رقابت‌های فشرده است؛ حتی اگر این سدان‌ها نزدیک‌تر به کلاس گران‌قیمت باشند. به‌همین نسبت وقتی ‌که از اپل اینسیگنیا صحبت می‌کنیم، باید انتظار داشته باشیم که سیاهه‌ای از رقبای قدرتمند هم در میدان حضور داشته باشند. این خودرو را در بازار ایران چه‌گونه در مقابل برندهایی چون رنو تلیسمان، پژو ۵۰۸ باید ارزیابی کرد. در ادامه قصد داریم به مقایسه اپل اینسیگنیا با همتایان خود، یعنی رنو تلیسمان و پژو ۵۰۸ بپردازیم.

مقایسه اپل اینسیگنیا با رنو تلیسمان

رنو تلیسمان یک سدان دوست‌داشتنی و شیک از برند رنو است. البته قیمت آن به‌پای قیمت بالای اپل اینسیگنیا نمی‌رسد و این نکته اولین تفاوت این دو خودرو محسوب می‌شود.

دومین تفاوت بزرگ در معدود بودن خودروی وارداتیِ اپل است و در فراوانی بیش‌تر تلیسمان. همین امر باعث می‌شود برخی به‌سمت انتخاب تلیسمان بروند تا دردسرهای تأمین قطعات و خریدوفروش را کم‌تر داشته باشند.

با مقایسه اپل اینسیگنیا با رنو تلیسمان متوجه می‌شویم که پیشرانه اپل اینسیگنیا ۲۰۰۰ سی‌سی است که در مقایسه با پیشرانه ۱۶۰۰ سی‌سی تلیسمان قابل‌توجه‌تر است؛ هرچند که موتور هر دو خودرو از سیستم توربوشارژر استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب، قدرت تولیدشده اپل اینسیگنیا برتری معناداری نسبت به تلیسمان دارد؛ ۲۶۰ در مقابل ۱۹۰. سرعت ایجادشده توسط اینسیگنیا نیز بیش‌تر بوده است، هرچند دو خودرو در شتاب تفاوت چندانی با هم ندارند. مصرف سوخت اپل اینسیگنیا بیش‌تر از تلیسمان است.

با برسی و مقایسه اپل اینسیگنیا با تلیسمان در حوزه طراحی با آن‌که پای سلیقه هم به‌نوعی در میان است، گروهی از کارشناسان طراحی تلیسمان را خاص‌تر و چشم‌نوازتر و شیک‌تر می‌دانند. به‌رغم امکاناتی چون رادارهای جلو و سامانه نقطه‌کور و کنترل فرمان صوتی در مدل تولیدی شرکت اپل، درنهایت باید گفت که تلیسمان از آپشن‌های بیش‌تری برخوردار است.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مقایسه رنو تلیسمان با رقبا را نیز مطالعه کنید.

مقایسه اپل اینسیگنیا با پژو ۵۰۸

در مقایسه اپل اینسیگنیا با پژوه ۵۰۸ نیز باید به قیمت‌ها توجه خاصی داشته باشیم، چون مبلغ پرداختی برای پژو ۵۰۸ نصف قیمت پرداختی درمورد اپل اینسیگنیا خواهد بود. پژو از آن‌جا که با ایران‌ خودرو گره خورده است، از وضعیت خریدوفروش و تأمین قطعات و خدمات پس از فروش بهتری برخوردار است.

بد نیست بدانید که پژو ۵۰۸ در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان خودروی سال در حوزه سدان‌های متوسط انتخاب شد و این افتخار به‌دلیل جادار بودن و تجهیزات کامل و کیفیت بالا و میزان مصرف سوخت به این خودرو رسیده است.

از نظر فنی قطعاً کارکرد اپل اینسیگنیا بهتر خواهد بود، زیرا قادر است ۲۶۰ اسب‌بخار در مقابل ۱۶۳ اسب‌بخار پژو ۵۰۸، قدرت تولید کند. شتاب دو خودرو البته در حد یک ثانیه تفاوت دارد و نهایت سرعت ایجادشده توسط پژو ۵۰۸ کم‌تر است.

در مقابل، از نظر مصرف سوخت، وضعیت نسخه پژو بهتر است؛ ۶.۹ لیتر در مقابل ۸.۳ لیتر. در بحث آپشن‌ها نیز پژو ۵۰۸ گزینه‌های بیش‌تری دارد. البته در حالت عمومی گزینه‌های بیش‌تر در این زمینه نمی‌تواند دال بر برتری یک خودرو باشد، ولی به‌هرحال برای مشتریانی که علاقه‌مند به این آپشن‌ها هستند، شاید ویژگی بارزی محسوب شود.

با مقایسه اپل اینسیگنیا با پژو ۵۰۸ از نظر طراحی ظاهری همه‌چیز منوط است به سلیقه مصرف‌کننده، چون دو خودرو در یک سطح هستند، از طراحی قابل‌قبول برخوردارند و برتری خاصی نسبت به‌هم ندارند.

درباره اپل اینسیگنیا بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.