احتمال تعویق قیمت‌‌گذاری خودرو تا بعد از انتخابات

0

تعیین ضوابط جدید قیمت‌‌گذاری خودرو‌های پرتیراژ داخلی در دستور کار نشست امروز (دوشنبه) شورای رقابت قرار گرفت. این احتمال وجود دارد که با پیشنهاد مرکز ملی رقابت، ضوابط تعیین قیمت جدید این خودرو‌ها مشخص شود. محمد باقری عضو ناظر مجلس در شورای رقابت روز گذشته در مورد آخرین وضعیت قیمت‌گذاری خودرو گفت: «عده‌ای ازجمله مجلسی‌ها معتقدند که در آستانه انتخابات، در حوزه خودرو افزایش قیمت رخ ندهد و همین قیمت‌ها تا بعد از انتخابات ادامه پیدا کند.»

وی درمورد آخرین وضعیت قیمت‌‌گذاری خودرو اظهار کرد: «درمورد قیمت‌‌گذاری خودرو چند نظر مختلف وجود دارد: عده‌ای معتقدند باتوجه‌به این که در پاییز و زمستان گذشته متناسب با تورم رخ‌داده، افزایش قیمت داشته باشند و باید این اتفاق بیفتد؛ چون نزدیک به ۵ یا ۶ ماه است که هیچ افزایش قیمتی رخ نداده است. وی ادامه داد: «عده‌ای ازجمله مجلسی‌ها هم معتقدند که در آستانه انتخابات این اتفاق رخ ندهد و همین قیمت‌ها تا بعد از انتخابات ادامه پیدا کند.»

بیشتر بخوانید: کدام خودروها در ۲۴ ساعت گذشته ارزان شدند؟

احتمال تعویق قیمت‌ گذاری خودرو تا بعد از انتخابات

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت خاطر نشان کرد: «به نظر می‌رسد در جلسه شورای رقابت نیز در این مورد تصمیم‌گیری نشود. در ۲ یا ۳ هفته گذشته هم که در این مورد بحث شد، به‌نتیجه‌ای نرسید و این طور که به نظر می‌آید در جلسه دوشنبه هم تصمیم نهایی گرفته نخواهد شد؛ چراکه همچنان درمورد افزایش قیمت یا تعویق آن به بعد از انتخابات اختلاف نظر وجود دارد.»

اعضای این شورا که در نشست دوشنبه هفته گذشته خود برای تعیین دوره زمانی ۳ و ۶ ماهه یا یک‌ساله بررسی نرخ تورم بخشی و اعلام ضوابط جدید قیمت‌گذاری این خودرو‌ها به نتیجه نرسیده بودند، بااین‌حال در نشست امروز خود بار دیگر این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

بیشتر بخوانید: برنامه شورای رقابت برای تغییر قیمت مصوب خودرو

سخنگوی شورا نتایج نشست امروز شورای رقابت را اعلام خواهد کرد. درصورت تعیین ضوابط قیمت‌گذاری جدید خودرو‌های داخلی، این موضوع برای اجرا به شرکت‌های خودروسازی اعلام خواهد شد. شورای رقابت نه‌تنها قیمت خودرو‌های پرتیراژ داخلی را اعلام نمی‌کند، بلکه براساس فرمول تعیین‌شده ضوابط قیمت‌گذاری جدید خودرو‌های داخلی را تعیین می‌کند. با قراردادن قیمت کنونی هر خودرو در فرمول جدید، قیمت نهایی آن تعیین و اعلام خواهد شد.

***

شما می‌توانید اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.