مقایسه رنو کولیوس با هیوندای سانتافه و تویوتا راوفور

نبرد غول‌ها

0

وقتی از رنو کولیوس حرف می‌زنیم،‌ طبیعی است که پای انتخاب‌های دیگری هم در میان باشد؛ یعنی شما می‌توانید به جای کولیوس، انتخاب‌های دیگری هم داشته باشید. در این بازه قیمتی و با بودجه‌ای که شما می‌خواهید صرف خریدن کولیوس کنید، رقبای متعددی با این خودرو در رقابت هستند. باید بررسی کرد که به‌جای کولیوس کدام خودروها را می‌توان انتخاب کرد؟

معمولاً از هیوندای سانتافه، هیوندای توسان،‌ تویوتا راوفور و چندین خودروی دیگر به‌عنوان انتخاب‌هایی هم‌سطح با کولیوس نام می‌برند؛ خودروهایی که در حوزه شاسی‌بلندهای کامپکت مطرح هستند. در این مقاله، به مقایسه رنو کولیوس با هیوندای سانتافه و ویوتا راوفور می‌پردازیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه رنو کولیوس

رنو کولیوس یکی دیگر از شاسی‌بلندهای موجود در بازار است که ازنظر کیفیت سواری فوق‌العاده است و برای رانندگی‌های خارج شهر، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. رنو کولیوس طراحی کاملاً خاص، به‌روز و اسپرتی دارد. همچنین، طراحی کابین کولیوس هماهنگ با ظاهر آن است و این یعنی با یک کابین زیبا و ارگونومیک روبه‌رو هستیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه رنو کولیوس
رنو کولیوس از نمای روبه‌رو

مقایسه رنو کولیوس با هیوندای سانتافه

معمولاً وقتی که موضوع مقایسه رنو کولیوس مطرح می‌شود، باید مدل‌های شبیه هم را مدنظر داشته باشیم؛ یعنی مدل کولیوس ۲۰۱۷ با سانتافه ۲۰۱۶. سانتافه را باید جزء خوش‌نام‌ترین خودروهای شاسی‌بلند موجود در بازار بدانیم؛ برندی که وقتی نامش برده می‌شود، انبوهی از آپشن‌ها، اعتبار و کیفیت در ذهن تداعی می‌شود. به همین سبب، سانتافه را جزء پرفروش‌ترین خودروهای وارداتی‌ کشور می‌دانند. سانتافه ظاهری کاملاً اروپایی دارد و طراحی آن به‌شدت خاص، به‌روز و پویا از آب در آمده است.

این خودرو کابین و طراحی ظاهری کاملاً اسپرت و همه‌پسندی دارد و فضای داخل کابین برای سرنشینان، حسابی جادار است. کارشناسان کیفیت متریال آن را قابل‌قبول می‌دانند، اما در مقایسه با نسخه جدیدتر و نسل دوم کولیوس، طبق معمول باید مورد رنو را بهتر بدانیم؛ زیرا متولیان این کمپانی سعی کرده‌اند در مدل مفهومی خود، اشکالات نسل قبلی کولیوس را رفع کنند و قدرت‌نمایی آشکاری در طراحی خودرو داشته باشند.

مقایسه رنو کولیوس با هیوندای سانتافه
نمای داخلی رنو کولیوس

ازنظر فرمان‌پذیری، قدرت و شتاب وضعیت کولیوس بهتر است. رنو کولیوس برای رانندگی‌های خارج شهر گزینه مناسبی محسوب می‌شود،‌ درحالی‌که سانتافه را بیشتر یک گزینه شهری می‌دانند و کمی به‌کندی و شتابِ کم معروف است. به‌ نظر می‌رسد که رنو دست برتر را در طراحی کولیوس داشته باشد. بااین‌حال بزرگ‌ترین مزیت سانتافه، خرید و فروش راحت‌تر آن در نسخه‌های کارکرده است.

بد نیست برای مقایسه بهتر و کسب اطلاعات بیشتر پیش از خرید خودرو، مطلب مقایسه هیوندای سانتافه با خودروهای هم‌رده را هم مطالعه کنید.

مقایسه رنو کولیوس با تویوتا راوفور

تویوتا برندی معتبر، پرفروش و قابل‌احترام از کشور آفتاب تابان است. در کل، کارشناسان بهترین شاسی‌بلندها را متعلق به ژاپن و آمریکا می‌دانند، اما از سوی دیگر، رنو هم با مشارکت نیسان، در حال نشان‌ دادن خودش در این کلاس است. از نظر طراحی، کولیوس‌های نسل دوم و جدیدتر طراحی‌هایی بهتر، به‌روزتر و خاص‌تری دارند. رنو که در نسل قبلیِ این خودرو متوجه اشکال عمده کارش شده بود، سعی کرد که نقطه ضعف خود را به یک نقطه قوت تبدیل کند.

نسل جدید تویوتا راوفور نسبت به نسل‌های قبل از خود تغییراتی داشته است؛ ازجمله اینکه فیس‌لیفت شده و حالتی تند و تیزتر و تهاجمی‌تر به خودش گرفته است. در واقع، می‌توان طراحی تویوتا راوفور را ساده ولی قدرتمند تلقی کرد، درحالی‌که طراحی رنو کولیوس کاملاً خاص، به‌روز و اسپرت است. البته باز هم می‌توانیم انتخاب را به سلیقه افراد واگذار کنیم؛ هرچند که در نگاه اول باید کولیوس را بهتر بدانیم. فضای داخلی تویوتا راوفور را کمی خشن و قدیمی‌ می‌دانند و در این زمینه هم نمره قبولی را ازنظر به‌روزبودن باید به رنو کولیوس بدهیم.

مقایسه رنو کولیوس با تویوتا راو ۴
نمای پشتی نو کولیوس

به باور عمده صاحب‌نظران در مقایسه رنو کولیوس با تویوتا راوفور، کولیوس لوکس‌تر از آب درآمده است، هرچند گروهی از کارشناسان طراحی داشبورد و داخل کابین تویوتا راوفور را به‌واسطه دسترسی راحت‌تر به ادوات کنترل ایمن‌تر می‌دانند. از نظر ایمنی، هر دو خودرو نمره ۵ ستاره از Euro NCAP دارند. درضمن، کولیوس آپشن‌هایی دارد که راوفور ندارد: سقف پانوراما، سیستم اتوپارک، ترمزدستی برقی، اتوهلد و … . ازنظر کارکرد پیشرانه تاحدودی اوضاع تویوتا راوفور در مقایسه رنو کولیوس بهتر است. در مقابل، باید گفت که اوضاع کولیوس در مصرف سوخت بهتر از تویوتا راوفور است.

در انتها پبشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب مقایسه تویوتا راوفور با هیوندای سانتافه و رنو کولیوس را هم مطالعه کنید.

سخن آخر

امیدواریم این مطلب که دربارهٔ بررسی و مقایسه رنو کولیوس است، برای شما مفید بوده باشد. همچنین می‌توانید در سایت دیوار آگهی‌های خریدوفروش رنو کولیوس را مشاهده کنید.

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق ثبت دیدگاه با ما و سایر خوانندگان بلاگ دیوار در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.